2024.09.01., vasárnap  •  Egyed, Egon napja
Futsal Bajnokok Ligája: ezúttal nem sikerült a Haladásnak az elitkörbe jutás

A szombathelyiek 4-4-es döntetlent játszottak az ukrán Uragan Ivano-Frankivskkal a fő forduló utolsó mérkőzésén, így búcsúztak a további küzdelmektől.

UEFA FUTSAL BAJNOKOK LIGÁJA FŐ FORDULÓ "A" ÁG 4. CSOPORT 3. MÉRKŐZÉS

HALADÁS VSE - URAGAN IVANO-FRANKIVSK 4-4 (1-2)

HALADÁS: Alasztics Marcell - Szalmás Zoltán, Luiggi Longo, Nagy Kevin, Dróth Zoltán, Homlok Levente, Kovács Máté, Hajmási Milán, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Arnon Santos Cassemiro, Fehér Dániel, Rutai Balázs

EDZŐ: Juan Ramón Calvo Rodríguez

URAGAN: Yuriy Savenko - Mykola Mykytiuk, Oleksandr Dychuk, Nazar Shved, Petro Shoturma, Mykola Khomiak, Mykola Grytsyna, Mykhailo Grytsyna, Iliia Terentiev, Ihor Korsun, Marian Masevych, Danyil Abakshyn, Stanislav Mospan

EDZŐ: Maksym Pavlenko

GÓLSZERZŐK: Dróth Zoltán (2'), Rutai Balázs (28'), Mykola Mykytiuk (30', öngól), Arnon Santos Cassemiro (36'), ill. Stanislav Mospan (6'), Oleksandr Dychuk (15'), Danyil Abakshyn 2 (23., 30')

A továbbjutás szempontjából sorsdöntő mérkőzés várt szombaton délután a Haladás VSE futsalcsapatára a Bajnokok Ligájába. Juanra Calvo tanítványai az ukrán Uragan Ivano-Frankvisk ellen léptek pályára, az elitkörhöz pedig mindenképpen győzelemre volt szükség.

Ehhez mérten kezdte a találkozót a zöld-fehér gárda, amely Dróth Zoltán találatával már a 2. percben megszerezte a vezetést (1-0). A magyar bajnok keményen letámadott, nem engedte az ukrán labdakihozatalokat, a 6. percben azonban így is egalizálni tudott az Uragan, Mospan vette be a szombathelyi kaput (1-1). Lüktetett a mérkőzést, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, Alasztics Marcelltől nagy bravúrok kellett ahhoz, hogy ne tudjon fordítani az ukrán gárda. A 15. percben viszont már ő sem tudott segíteni, egy labdavesztés után Dychuk volt az, aki feliratkozott a gólszerzők közé, 1-2 állt az eredményjelző táblán. A második Uragan-találat megtörte a Haladás lendületét, nem találták a ritmust a zöld-fehérek, így Maksym Pavlenko együttese mehetett egygólos előnnyel a szünetre.

A fordulás után ezúttal a szombathelyiek kaptak egy gyors gólt, Abakshyn volt eredményes, majd Arnon passzából Nagy Kevin szépíthetett volna, nem adta fel a HVSE. A 28. percben egy szabadrúgást követően Rutai Balázs adta vissza a vasi reményeket, majd a remekül játszó Arnon helyzetei, remek egyéni alakításai következtek, az újabb gólt viszont a pirosmezesek szerezték: Abakshyn tudott duplázni, amivel 2-4-re módosította az állás. Szintén a 30. perc eseményeként Mykytiuk talált saját kapujába, a Haladás mindent egy lapra feltéve rohamozott, a 34. minutumban pedig Arnon Cassemiro egy gólt is hozzátett parádés teljesítményéhez (4-4). Az idő az Uragannak dolgozott, a Juanra-legénység rendületlenül ment előre, de egy blokk vagy Savenko kapus rendre megakadályozta a gólszerzést. A hátralévő időszakban már csak egy kezezés miatt meg nem adott gólig tudott eljutni a HVSE, amely a 4-4-es döntetlennek köszönhetően búcsúzni kényszerült a további küzdelmektől.

Savaria Fórum 33. évfolyam 29. szám - 2024.08.30.