2024.04.28., vasárnap  •  Valéria napja
SZKKA: Elképesztő izgalmak után győzelem a rangadón!

A női kézilabda-bajnokság második vonalában a listavezető SZKKA a 2. helyen tanyázó Esztergomi Vitézek vendége volt ma délután. A meccset végül a remek második félidőt produkáló vasi gárda nyerte.

Zsúfolásig megtelt a Suzuki Aréna ma délután: a jegyek már pénteken elfogytak az NB/I B-s rangadóra. A meccs eleje leginkább a kapusokról szólt, a hazaiaknál Herczeg, a mieinknél Csatlós mutatott be szép védéseket, így az 5. percben 2-1 állt az eredményjelzőn.

Támadásban továbbra is sok hibát vétettek Kulcsárék, így a 8. percben kénytelen volt időt kérni Vida Gergő (5-1). A 9. percben Kazai révén végre ismét betalált a vasi alakulat, de a rutinos Szucsánszki Zita válaszolt nyomban (6-2).

A folytatásban sem sikerült csökkenti a különbséget, Majoros Klaudia vezérletével a játékrész feléhez érve mér öttel ment a házigazda – a vendégek vezetőedzője újra magához rendelte tanítványait (8-3). A hosszú gólcsendet Pődör Blanka törte meg – a mérkőzésen ezen szakaszában mindkét alakulat rengeteget hibázott támadásban, a 21. percben Kazai találatával háromra jött fel az SZKKA (8-5). Pődör Rebeka is eredményes volt, így ezt követően Elek Gábor is kikérte az első idejét.

8-7-re feljött a szombathelyi társulat, de a nagy rohanásból megint az esztergomiak jöttek ki jobban (26. p.: 10-7), és a szünetre is maradt a differencia (11-8).

A második félidőt jobban kezdte Elek Gábor csapata (35. p.: 14-9), Szmolekéknak ismét jelentős hátrányban kellett játszaniuk. Támadásban továbbra is akadozott a gépezet – a Vitézek kapták a legkevesebb gólt a bajnokságban, ma is bizonyították, hogy nagyon rendben van az együttes védekezése.

Az utolsó negyed órára ötgólos hazai előnnyel vágtak neki a felek (17-12). Feszült volt a hangulat, mindkét tréner kapott egy-egy sárga lapot (47. p.: 18-15).

Tíz perccel a lefújást előtt Balogh Petra találatával 18-17-re módosult az állás, majd Pődör Rebeka egyenlített – egy 5-0-ás sorozatot futottak ekkor a szombathelyi lányok. Felváltva este a gólok, az utolsó percig nyílt volt a mérkőzés (58. p.: 22-22).

Végül az SZKKA hatalmasat küzdve nyerni tudott a nagy rivális Esztergom otthonában.

Esztergomi Vitézek – SZKKA  22-23  (11-8)

SZKKA: Csatlós, Chirste (kapusok) – Pődör R. 7, Pálffy 2, Kulcsár 2, Pődör B. 5 Horváth, Varga, Szeberényi, Szmolek 3, Böhm, Balogh 1, Kazai 3. Hornyák. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)