2024.05.02., csütörtök  •  Zsigmond napja
Haladás: Három pont Budafokról

A Merkantil Bank Liga 10. fordulójában a zöld-fehérek Budafokra látogattak. A vasiak jól fociztak, teljesen megérdemelten nyertek.

Remek időben indult útjára a labda, a mieinknél először kapott a kezdően helyet Katona István. Az előző két mérkőzésen kétszer is eredményes Pintér Filip kisebb sérülést szenvedett el, így a padon várt bevetésre.

A 4. percben Hali lehetőség: Bosnjak kiugratása után Rácz készített elő Nyírinek, a zöld-fehérek jobbhátvédje 8 méterről lőtt, Gundel-Takács lábbal védett. Jól kezdett a Haladás, a vasiak letanyáztak a hazaiak térfelén. A 6. percben Rácz passzolt Katonához, a támadó nem tudott lefordulni. A következő akciónál Horváth Rajmund jobbról jobbal lőtt éles szögből, a budafoki kapus védett, Csonka aztán szögletre mentett.

A 13. percben megint a vendégek veszélyeztettek: Rácz a 16-os előterében Katonához passzolt, a csatár jobbal 12 méterről lőtt. Gundel-Takács védett. Az ellentámadásnál Vasvári tüzelt 16 méterről, senkitől sem zavartatva, de a labda elkerülte a Haladás kapuját. Az első negyed óra kimondottan élvezetes játékot hozott.

A 19. percben Rácz parádés ütemben ugratta ki Katonát, a támadó 15 méterről, kissé jobbról lőtt, a labda a jobb kapufán csattant. Már vezethetett volna a szombathelyi együttes.

A 24. percben Csonka Bonifác mentett nagyot: Horváth beadására Elek érkezett középen, de a védőnk szögletre tisztázott. A 28. percben Csernik kapott sárgát – érdekes döntés volt, korábban több alkalommal durvábban faultoltak a piros-feketék…

Fél óra elteltével esett az iram, egyre ritkábban forogtak veszélyben a kapuk. A 33. percben aztán megint villant a Haladás. Egy formás akció végén Csernik játszotta meg a középen érkező Ráczot, csapatkapitányunk 15 méterről, tiszta helyzetből csúnyán fölé lőtte a labdát.

A 38. percben lehetőség a hazaiak előtt: Vasvári lőhetett14 méterről, kissé jobbról, a labda a felő lécről vágódott vissza a mezőnybe. A 41. percben megint Vasvári előtt adódott helyzet, de a baloldali beadás után Csonka Bonifác szögletre mentette a labdát.

A szünetig nem esett gól, az első fél órában a Haladás dominált, a játékrész végén a budafokiak voltak veszélyesebbek.

A fordulást követően megszerezte a vezetést a Hali! Az 50. percben Doktorics Ráczcal játszott össze, a balszélsőnk a visszakapott labdát elvitte Gundel-Takács mellett is, majd az üres kapuba gurított 4 méterről (0-1)! Két perccel később megduplázhatta volna előnyét a vasi gárda, azonban Horváth Rajmund hét méterről leadott lövése után a budafoki kapus nagy bravúrral védett.

Az 58. percben újabb Haladás-lehetőség: Rácz szólója után Csernikhez passzolt, szélsőnk 15 méterről, balról lőtt, Gundel-Takács védett. A 63. percben zöld-fehér ziccer: Csernik cselezte le magát az alapvonalig, remek ütemben centerezett, Horváth Rajmund 5 méterről a jobb kapufa mellé tekert.

A 67. percben a csereként pályára lépő Jancsó szerezhetett volna gólt, de 5 méterről leadott lövése után a budafoki kapus nagyot védett. Magabiztosan focizott a szombathelyi együttes, a második félidőben nem volt a hazaiaknak helyzete.

Az utolsó negyed órára fordulva is maradt a vendégek mezőnyfölénye, a piros-feketék semmilyen veszélyt nem jelentette a szünet óta eltelt időben. A hajrában már kevesebbet kockáztattak a mieink, őrizték az eredményt Jagodicsék.

Az eredmény már nem változott, a Haladás teljesen megérdemelten hozta el a három pontot Budafokról.

BUDAFOKI MTE–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–1  (0-0)
Budafok, Promontor utca, 800 néző. Vezette: Bana Gergely (Szilágyi Norbert, Ring Kevin).
BUDAFOKI MTE: Gundel-Takács – Csonka A., Lorentz, Horgosi, Fekete (Merényi 72.) – Oláh B, Kalmár (Soós 82.) – Vasvári, Németh M. (Kocsis 54.), Horváth O. (Szerető 54.) – Elek. Vezetőedző: Erős Gábor.
SZOMBATHELYI HALADÁS: Pálfi – Nyíri, Jagodics M., Csonka B., Bosnjak – Zvekanov – Horváth R. (Szakály 76.), Rácz B. (Ene 82.), Csernik (Simut 64.), Doktorics (Jancsó 64.) – Katona (Mohos 84.). Vezetőedző: Aleksandar Jovic.

Góllövők: Doktorics (50.)