Az első félidőben hengerelt a Győr, a másodikban viszont egyenrangú ellenfél volt az SZKKA

Marosán György együttesének több jó periódusa is volt a találkozón, de a világklasszisoktól hemzsegó győriek nem adtak esélyt.

GYŐRI AUDI ETO KC - HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 40-20 (26-9)

SZKKA: Tomasevics - Wald, Bandelier 2, Pődör R. 4, Szendrei 1, Horváth P. 2, Orbán Csere: Christe (K), Agbaba 5, Virág 1, Franka, Varga N. 1, Bíró 1, Szmolek 1, Török 2, Győri

Vezetőedző: Marosán György

A Boglári Akadémia-SZISE elleni roppant fontos győzelem után a Győri Audi ETO KC otthonában vendégeskedett az SZKKA együttese. A szombathelyieknél több alapember, többek között Mayer Szabina, valamint Liliia Gorilska sem lépett pályára, helyettük a fiatalok kaptak lehetőséget a bizonyításra.

Eduarda Amorimé volt a találkozó első találata, majd több kimaradt támadás után Faluvégi Dorottya növelte a győri előnyt. Pődör révén aztán megérkezett az első szombathelyi gól is, de a házigazda villámgyorsan válaszolni tudott. 4-2-nél Bandelier jegyzett szépségdíjas találatot, ezt azonban zsinórban négy hazai gól követte, nagy tempót diktált Danyi Gábor együttese. Marosán György időkérése után Agbaba köszönt be, de a győriek nem kegyelmeztek és egyre jobban nyílt az olló. 13-3-nál tíz gól volt a két csapat között, az SZKKA hiába próbálkozott, nem igazán tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez. Pődör Rebeka emberhátrányban tudott gólt szerezni, a vendégek mestere, Danyi Gábor pedig időt kért. Az ETO nem lassított, ráadásul az emberhátrányban töltött percek sem könnyítették meg a vasiak dolgát. Egy-egy szituációnál azért bebizonyította a házigazda, hogy ők is tudnak hibázni, de egyáltalán nem vették félvállról a találkozót, ez pedig az eredményen is meglátszott. A szünetben 26-9 arányban vezettek a zöldmezesek.

A második játékrészt a szombathelyiek kezdték, de két győri találattal indult az etap. Akárcsak az első felvonásban, ezúttal is Pődör Rebekáé volt az első vendég gól, majd Oftedal rohant végig a pályán. A csupa klasszisokból álló Győr bizonyította, hogy miért a világ egyik, ha nem a legjobb csapata, testközelből tapasztalhatták meg ezt Marosán György lányai. A mérkőzés utolsó negyed órájához közeledve 33-12 állt az eredményjelzőn, és ebben a periódusban gyakorlatilag egymás hibáiból próbáltak élni a csapatok. Ezt inkább kevesebb, mint több sikerrel tették, a hazaiak koncentrációja jócskán alábbhagyott, sokkal több helyzetet puskáztak el. Ehhez viszont a szombathelyiek feljavuló játéka is kellett, főleg védekezésben nyújtott jelentősen jobb teljesítményt a vasi csapat. A húsz gól körüli különbség ugyan állandósulni látszott, de sokkal felszabadultabban játszottak Marosán György tanítványai, minden egyes gólnak, védésnek tudtak örülni. A második félidőt csupán három góllal nyerte a hazai alakulat, a találkozó végeredménye 40-20 lett. Marosán György sok fiatal tehetségnek adott lehetőséget ezen az összecsapáson, akik számára óriási fejlődési lehetőség, hogy ilyen csapatok ellen mérettethetik meg magukat.

A szombathelyiek legközelebb április 7-én, hazai környezetben lépnek pályára, méghozzá a DVSC együttese ellen.