km/óra
  2025.03.19., szerda  •  József, Bánk napja
Ajándékkal érkezett az alpolgármester a Családok Átmeneti Otthonába

Ajándékkal érkezett az alpolgármester a Családok Átmeneti Otthonába

Ajándékkal lepte meg Horváth Soma a Családok Átmeneti Otthonában élő gyerekeket. Az alpolgármester a fizetéséből vásárolt színes ceruzát és krétát. A csomagot kedd délelőtt adta át.

 

A kis Szelina és édesanyja nagyon örült az ajándék doboznak. A színes ceruzákat, aszfalt krétákat az itt lakó gyerekek közösen használják majd. A csomagot Horváth Soma vásárolta - a városvezetők 2022 év eleje óta jótékony és közösségi célra adományozzák fizetésemelésük összegét.


Horváth Soma alpolgármester, önkormányzati képviselő elmondta, hogy nemrég járt már itt, akkor többen jelezték, hogy jó lenne, ha esetleg egy-két játékkal, írószerrel, színes ceruzával tudná az itt lévő gyerkőcöknek szebbé tenni a szabadidejét. Úgyhogy mivel a polgármester és alpolgármester társaival minden hónapban felajánlanak a fizetésükből egy jelentős összeget közérdekű célra, ezért 40 ezer forintot ajánlott fel, melyből ceruzákat, eszközöket vásároltak. 


A Pálos Károly Szociális Szolgáltató Központ működteti a Paragvári utca 86. szám alatt található Családok Átmeneti Otthonát, amely a rászorulóknak biztosít lakhatást. Az épület földszintjén lakásokat újítanak fel, tette hozzá Kulcsár Lászlóné intézményvezető. Jelenleg három lakás felújítása zajlik, illetve kettőben vannak még komoly munkálatok. Az egyik lakás szinte teljesen kész, a lakó beköltözése folyamatban van. Elmondta még, hogy az épület elég rossz műszaki állapotban van, mióta megépült, nem történt felújítás vagy legalábbis csak nagyon csekély mértékben.


Cserélik a nyílászárókat, vizesblokkokat, kifestik és bebútorozzák a lakásokat. Ezek jelentenek átmeneti megoldást a nehéz helyzetbe került családok számára.

 

Forrás: SZTV

Savaria Fórum 34. évfolyam 7. szám - 2025.03.10.
Savaria Fórum 34. évfolyam 7. szám - 2025.03.10.
tematikus oldalak
legolvasottabbak
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Szombathely Deák Ferenc utca 3. alatti gyermekorvosi rendelő - Dr. Gecse-Kálózi Patrícia rendelési idő
Dr. Gecse-Kálózi Patrícia gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.
Dr. Varga Adrienn gyermekorvos Szombathely rendelési idő
Dr. Varga Adrienn gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.
Főhajtás a '48-as hősök emléke előtt
Már pénteken elkezdődtek a megemlékezések az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 177. évfordulója alkalmából. Délelőtt megkoszorúzták gróf Batthyány Lajos mártír miniszterelnök szobrát, a Művészeti Szakgimnázium pedig a Szent Márton-temetőben a Hübner-mauzóleumnál szervezett bensőséges ünnepséget. A városi ünnepségsorozatot március 15-én, szombaton tartják. Cikkünkben a részletes program.
Íme a március 15-i szombathelyi programok
Már pénteken megkezdődtek Szombathelyen a nemzeti ünnephez kapcsolódó megemlékezések, délelőtt a Batthyány-szobornál koszorúztak a város és vármegye vezetői, a Művészeti Szakgimnázium pedig a Szent Márton-temetőben a Hübner-mauzóleumnál szervezett bensőséges ünnepséget.