A hajrában bukta el a győzelmet a Haladás

A szombathelyiek végig uralták a mérkőzést, a Győr azonban egy hajrában szerzett bombagóllal elvitt egy pontot a Rohonci útról.

MERKANTIL BANK LIGA 12. FORDULÓ

Szombathelyi Haladás – ETO FC Győr 1-1 (1-0)

Szombathelyi Haladás: Verpecz – Mocsi, Devecseri, Bosnjak (Németh 75.) –Tóth D., Holdampf, Csilus, Kiss B. (Farkas 80.), Debreceni (Doktorics 80.) –Medgyes (Horváth 75.), Rácz (Tóth B. 61.)

Vezetőedző: Mátyus János

ETO FC Győr: Gundel-Takács – Szabados (Sipőcz 46.), Lipták, Dvorschák (Vankó 75.), Forró (Erdei 75.) - Temesvári - Vashkeba, Bagi – Berki (Szuhodovszki 82.), Farkas (Vitális 46.), Májer

Vezetőedző: Csató Sándor

Gólszerzők: Medgyes 29., ill. Vitális 77.

Nyugati rangadóval, Szombathelyi Haladás-Győri ETO találkozóval zárult hétfő este a Merkantil Bank Liga 12. fordulója. Egyik csapat sem volt kifejezetten jó formában a találkozó előtt, de míg a Győr a Szentlőrinctől 1-0-s vereséget szenvedett, addig a Haladás idegenben ugyanilyen arányban le tudta győzni a Nyíregyházát a válogatott szünet előtti utolsó fordulóban. A hideg, a televíziós közvetítés, valamint a hétfő esti időpont ellenére is több, mint 1100-an buzdították a hazaiakat a lelátón, a hangulatra pedig ezúttal sem lehetett panasz. Egyik vezetőedző sem tudta a legerősebb kezdő tizenegyét pályára küldeni, miután sérülések, illetve koronavírus-fertőzések sújtották mindkét együttest. A vendégeknél a kezdőben kapott helyet a korábban a vasi megyeszékhelyen is megforduló Dvorschák Gábor, míg Priskin Tamás eltiltását töltötte.

Nem diktáltak nagy tempót a csapatok a mérkőzés elején, főként tapogatózó játék folyt a pályán a mezőnyben. A Haladás birtokolta ugyan többet a labdát, de ahogy a Győrnek, nekik sem sikerült igazán komoly veszélyt teremteni az ellenfél kapuja előtt. A vendégek főként rögzített játékhelyzetek után tudtak apróbb helyzetecskéket kialakítani, és a Haladásnál is Rácz szabadrúgása volt a legveszélyesebb momentum, mindez a 24. percben. Öt perccel később aztán a Haladás egyre inkább erősödő fölénye egy szép akció után góllá érett: Holdampf vette észre kiválóan a bal oldalon Medgyest, aki szépen verte meg védőjét és tekert a kapu bal alsó sarkába. A vasiak rendkívül sokat és jól dolgoztak a középpályán, rengeteg labdát szerezték és a párharcokat is igen nagy százalékban nyerték meg. A félidőben több gól nem esett, így a Haladás vonulhatott előnnyel a szünetre.

A második félidő hasonló mederben csordogált, továbbra is a Haladás akarata érvényesült, a széleken Rácz és Tóth Dávid révén rendre sikerült megbontani a bizonytalan győri védelmet. A vendégek nem igazán tudták megtartani a mérkőzés ezen periódusában a labdát, a játék szinte teljesen áttevődött az ő térfelükre és egymást érték a veszélyes szombathelyi helyzetek. Ahogy fáradtak a csapatok, egyre több lett a szabálytalanság, nem igazán lehetett folyamatos játékról beszélni. A 77. percben aztán jött a hidegzuhany a hazaiak számára: a csereként beálló Vitális Milán egy kifejelt labdát talált el jól és lőtt óriási gólt Verpecz kapujába. A hajrában mindkét csapat nagy erőket mozgósított a győzelemért, de a Haladás járt közelebb a győztes találathoz: előbb Tóth Barna nagy löketét tolta ki a léc alól Gundel-Takács, majd Horváth Olivér kapáslövését blokkolták a győri védők. Újabb gól már nem született a találkozón, a zöld-fehér rangadó tehát pontosztozkodással zárult, aminek igazán egyik csapat sem örülhetett.

A Haladás a következő fordulóban, október 25-én 17 órakor a Kazincbarcika otthonába látogat.