2024.10.06., vasárnap  •  Brúnó, Renáta napja
Vissza a győzelmi útra: Bravúros Haladás-siker Nyíregyházán

Medgyes Zoltán volt a szombathelyiek nyerőembere, aki ötödik találatát szerezte ebben a bajnoki idényben.

MERKANTIL BANK LIGA 11. FORDULÓ

Nyíregyháza Spartacus FC - Szombathelyi Haladás 0-1 (0-1)

Nyíregyháza: Fadgyas - Jánvári, Ötvös (Györgyi 72.), Fodor, Farkas, Papp (Kovácsréti 57.), Papucsek, Svedyuk, Hamed, Hornyák (Gyurján 80.) Kalocsai

Vezetőedző: Gálhidi György

Haladás: Verpecz - Tóth D., Holdampf, Medgyes (Tóth B. 82.), Devecseri, Németh, Csilus, Mocsi, Jancsó (Rácz 67.), Kiss, Tóth M.(Szalay 57.)

Vezetőedző: Mátyus János

Gólszerző: Medgyes 43.

A múlt heti fájó Dorog elleni vereség után a Nyíregyháza ellen javíthatott a bajnokságban a Szombathelyi Haladás. A keleti túra semmiképpen sem ígérkezett egyszerűnek Mátyus János legénysége számára, a Nyíregyháza ugyanis két győzelemmel a háta mögött várhatta a találkozót, míg a vasiak négy mérkőzés óta nyeretlenek voltak. A vendégeknél a kezdőcsapatban kapott helyet a korábban Szombathelyen is megforduló Jánvári Gábor, Gyurján Bence - aki korábban szintén játszott a Haladásban - pedig csereként lépett pályára.

Már a mérkőzés elején látszott, hogy két rendkívül szervezett, egymásból jól felkészült együttes találkozójára van kilátás. A játék főként a mezőnyben zajlott, a csapatok kóstolgatták egymást, de fogást nem sikerült találniuk egymáson és Jancsó ívelését leszámítva igazán komoly lehetőség sem adódott egyik gárda előtt sem. Olyannyira nem tudtak mit kezdeni a csapatok a másik stabil védekezésével, hogy egészen a 33. percig kellett várni az első igazán nagy helyzetre: Kiss Bence beadása után Medgyes bólinthatott, de hajszálnyit magas volt neki a labda, így nem tudta megfelelően irányítani és elkerülte az a kaput. Nem sokkal később Verpecz kapuja előtt is adódott egy veszélyes szituáció, de Hamed rosszul tette vissza a lágyan beemelt labdát, a szombathelyi védők pedig tisztázni tudtak. Tíz perccel később aztán megtört a jég: Medgyes egy remek villanás után gyönyörűen lőtte ki a jobb alsót, a Haladás így közvetlenül a félidő vége előtt megszerezte a vezetést.

A második félidő az első játékrészhez hasonló mederben csordogált, nem diktáltak nagy tempót a csapatok. A szombathelyiek némileg átadták a területet a Nyíregyházának, akiknek menniük kellett az eredmény után, játékukból azonban ezen a napon hiányzott az ötlet, a kreativitás, nem tudták lövéssel befejezni a támadásokat. A fehérmezesek ellentámadásaiban viszont rendre ott volt a veszély, igaz, komoly lehetőséget Mátyus János együttesének sem sikerült kidolgozni. A Haladásnak az utolsó percig maximális koncentrációra és fegyelmezettségre volt szükség, a Nyíregyháza ugyanis a szezonban több mérkőzését is az utolsó tíz percben fordította a maga javára. Ezúttal is mindent egy lapra feltéve támadtak, hogy legalább egy pontot otthon tartsanak, a vasiak azonban nagyon fegyelmezetten és harcosan védekeztek, amivel szemben nem volt ellenszere Gálhidi György együttesének. Az egyenlítés nem jött össze a nyírségieknek, a piros lap viszont igen: Svedyuk két percen belül két sárga lapot is begyűjtött, így mehetett zuhanyozni. A mérkőzés kisebb kakaskodással és Haladás-győzelemmel ért véget, Mátyus János együttese így megszakította négy mérkőzés óta tartó nyeretlenségi szériáját.

Az Európa-bajnoki pótselejtezők, valamint a Nemzetek Ligája küzdelmei miatt a következő héten nem rendeznek fordulót az OTP Bank Ligában, valamint a Merkantil Bank Ligában sem. A soron következő mérkőzésüket két hét múlva, október 18-án hazai környezetben vívják a zöld-fehérek az ETO ellen.

Savaria Fórum 33. évfolyam 34. szám - 2024.10.04.
Szombathelyi gyógyszerész lett a Miss Universe Hungary 2024 győztese
Dr. Kenéz Nóra Szombathelyen született, itt is nőtt fel, és bár jelenleg Budapesten él, szíve mélyén Szombathelyet tartja igazi otthonának. Tavaly harmadik lett, idén már az ő fejére került a korona és ő képviseli majd hazánkat Mexikóban a világversenyen.
Öt napig nem lesz fűtés és melegvíz az alábbi szombathelyi házakban és intézményekben
Hibaelhárítás miatt -- áll a Szomtáv szerdai közleményében.
Magyar Péter szombatra tüntetést hirdetett az MTVA székházhoz, élőben olvasná be követeléseiket
Tüntetést szervez október 5-én, szombaton 15.00-tól Magyar Péter és a Tisza Párt a közmédia óbudai székházához, ezt a pártvezető egy Facebook-posztban jelentette be. A Tisza Párt elnöke propagandagyárnak nevezte a közmédiát, és azt írta, hogy aki szabad országot szeretne a gyerekeinek, az velük tart.