2024.10.06., vasárnap  •  Brúnó, Renáta napja
Végig vezetve diadalmaskodott a Falco a ZTE elleni rangadón

Milos Konakov együttese magabiztosan, hatékonyan kosárlabdázott és 71-86-os győzelmet aratott a szomszédvári rivális ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A 23. FORDULÓ

ZALAKERÁMIA ZTE KK - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 71-86 (17-29, 17-21, 20-17, 14-19

ZTE: Trice 10, O'Reilly 9/3, Polster 5, Smith 18,Osztojics 11/3. Cserék: Rakicevic 9, Csuti 2, Zsiros 2, Keller I. 5/3.

Edző: Sebastjan Krasovec

Falco: Pot 15/9, Brown 2,Kovács 8/6, Tiby 9/3, Keller 14/3. Cserék: Perl 14/3, Cowels 8/6, Barac 12, Sövegjártó 2, Krivacevic 2.

Rangadó előtt állt a címvédő Falco kosárlabdacsapata, amely szombat délután a ZTE otthonába látogatott. Hogy mennyire nem ígérkezett könnyűnek a találkozó a szombathelyiek számára, azt jól mutatta, hogy Sebastjan Krasovec fiai utoljára a 3. fordulóban szenvedtek vereséget hazai környezetben, ahol 9-1-es mérleggel rendelkeztek az összecsapást megelőzően.

A hazaiak első triplakísérlete kimaradt, Kovács Benedek és Keller Ákos viszont elsüllyesztett egyet-egyet, 0-6-tal kezdett a címvédő. A zalaiak szűk három perc elteltével is pont nélkül álltak, Stefan Pot faultos kosara és 0-8 után pedig időt is kért Sebastjan Krasovec. A vendégek ráadás büntetője kimaradt, de Tiby remekül lepattanózott a másik palánk alatt, majd 0-10-re módosította az állást. A ZTE első kosara egy hármas formájában érkezett, erre Keller egy büntetővel válaszolt, nyolcpontos volt a differencia (3-11). A 2+1-es akció után a házigazda is kihagyta a ráadás büntetőt, amit a címvédő egy triplával büntetett, magabiztosan kosárlabdáztak Milos Konakov tanítványai. Próbált zárkózni a ZTE, amely tudott is faragni a hátrányából, Kovács Benedek saroktriplája azonban behullott, ezzel pedig 10-17 állt az eredményjelző táblán. A hazaiak feltámadása után Perl Zoltán középtávolijával kilencre nőtt a különbség, sőt, mi több Cowels triplájával tízen kívülre került a Zalaegerszeg (11-22). Boris Barac 2+1-e után az addig legnagyobb előnyét tudta kiépíteni a szombathelyi gárda, a légiós ráadásul kisvártatva tovább gyarapította pontjait, 17-29-ről következhetett a második etap.

Perl szép egyéni megmozdulás után, gyakorlatilag nullszögből köszönt be, majd hazai ziccert jegyezhettünk fel, magabiztosan őrizte előnyét a Konakov-legénység. A szombathelyiek 9-es számú, válogatott klasszisa ezúttal is vezére volt a csapatnak, az ő pontjaival módosult 19-34-re az eredmény. A folytatásban kissé megtorpantak a csapatok, a Falco már viszonylag korán összegyűjtötte az öt csapathibát, a faultok után így már minden esetben büntetőzhetett a ZTE. Sebastjan Krasovec fiai 23-34-re zárkóztak, a sárga-feketék viszont Pot révén szereztek fontos kosarakat, így aztán őrizték tíz pont körüli előnyüket. A játékrész végéhez közeledve Pot triplával szomorította a zalaiakat, akik azonban nem hagyták annyiban a dolgot és egy faultos alley-oop formájában feleltek (32-41). A hazaiak számára egy-egy ilyen momentum után felcsillant a remény, hogy közelebb tudjanak kerülni ellenfelükhöz, ilyenkor azonban rendre le tudta hűteni a kedélyeket a címvédő. Ezúttal Keller Ákos és Stefan Pot öt pontja késztette újabb időkérésre a ZTE trénerét (34-46). A negyed vége egyértelműen Perl Zoltánéké volt, az addigi legnagyobb különbség alakult ki, 34-50-nel mentek pihenőre a felek.

Két hazai büntető vezette fel a harmadik felvonás történéseit, de Keller kiosztása után Perl tett a helyére egy triplát, mindenre volt válasza a Falconak. Potyogtak a kosarak, felváltva estek a pontok, 40-58-nál viszont már a húszhoz közelített a különbség. A ZTE próbált kapaszkodni, életben tartani a reményeket, de a korábbiakhoz hasonlóan mindig volt valaki vendég részről, aki visszaverte ezeket a "támadásokat". Egy ilyen 10-2-es hazai roham után Keller Ákos volt az, aki beköszönt, 50-62 állt az eredményjelzőn. 56-64-nél hosszú idő után nézett be tíz pont alá a vendéglátó, Milos Konakov pedig az időkérés mellett döntött. A timeout után Barac két büntetője következett, méghozzá 50%-os mérleggel, majd Perl tette fel a ziccert egy szép megindulás után (56-67). A negyed utolsó pontja a fehérmezeseké volt, 57-67 volt az állás a záró negyed előtt.

Itt majd' két percet kellett várni az első kosárra, a Falco jegyezte, a zalaiak nem találták az ellenszert. A 0-6-os kezdés után időt kért a Zalaegerszeg, tizenhat pontra hízott a differencia (57-73). A negyed derekához közelítettünk, a hazaiak még mindig pont nélkül voltak, egy büntetővel azonban sikerült megtörniük a rossz szériát. Cowels triplájával először ment el húsz ponttal a Falco (58-78), így érkeztünk el az utolsó négy perchez. A hajrában megszórták magukat a csapatok, a Zalaegerszeg mindent megtett, hogy kozmetikázzon az eredményen. Ez végül sikerült is, a vasiak győzelme azonban nem forgott veszélyben egy pillanatig sem, a Konakov-legénység magabiztos, 71-86-os sikerrel fektette két vállra riválisát.

A sárga-feketék számára március 18-án a Szeged otthonában, a Tisza-parton folytatódik a bajnokság.

Savaria Fórum 33. évfolyam 34. szám - 2024.10.04.
Szombathelyi gyógyszerész lett a Miss Universe Hungary 2024 győztese
Dr. Kenéz Nóra Szombathelyen született, itt is nőtt fel, és bár jelenleg Budapesten él, szíve mélyén Szombathelyet tartja igazi otthonának. Tavaly harmadik lett, idén már az ő fejére került a korona és ő képviseli majd hazánkat Mexikóban a világversenyen.
Öt napig nem lesz fűtés és melegvíz az alábbi szombathelyi házakban és intézményekben
Hibaelhárítás miatt -- áll a Szomtáv szerdai közleményében.
Magyar Péter szombatra tüntetést hirdetett az MTVA székházhoz, élőben olvasná be követeléseiket
Tüntetést szervez október 5-én, szombaton 15.00-tól Magyar Péter és a Tisza Párt a közmédia óbudai székházához, ezt a pártvezető egy Facebook-posztban jelentette be. A Tisza Párt elnöke propagandagyárnak nevezte a közmédiát, és azt írta, hogy aki szabad országot szeretne a gyerekeinek, az velük tart.