2024.10.06., vasárnap  •  Brúnó, Renáta napja
Vármegyei II. osztály, északi csoport: Pecölben nyert rangadót a Lukácsháza, hetet rúgott a Gencsapáti

A Gérce a Kemenesalját, a Sé a Bobát verte 3-0-ra, de a Kőszeg is háromgólos sikert aratott a Szeleste vendégeként. Az Alsóújlak a Répcelak ellen tartotta otthon a pontokat, míg az Uraiújfalu és a Bozsok összecsapásán ikszeltek a felek. A Spari találkozója elmaradt.

Kemenesalja FC - Gérce-Vásárosmiske KSE 0-3 (0-1)      Vönöck, vezette: Talabér

Kemenesalja: Kovács - Németh (Őri, 81.), Balázsi, Lőrincz G. (Czöndör, 60.), Manganelli, Binder, Kóbor, Erdélyi (Horváth, 71.), Lőrincz M., Varga, Ölbei

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi - Lakatos (Sebestyén, 83.), Máthé, Németh B., Lerik (Kövesdi A., 66.), Mórocz (Kovács, 66.), Major, Nunkovics (Soós, 87.), Csonka, Kövesdi D., Németh Z.

Gólszerzők: Nunkovics 44., Major 68., Csonka 77.

A vendégek magabiztos győzelmet arattak, amivel megőrizték első helyüket a tabellán.

Sé Honvéd SE - Boba Sportegyesület 3-0 (2-0)        Sé, vezette: Andrejek

Sé: Papp - Séfer, Kalmár (Nemes, 73.), Kovács, Werderits (Pados, 73.), Tóth, Fichtacher (Kiss, 60.), Dénes (Hende, 23.), Szalay, Sümegi (Márton, 60.), Uri

Boba: Fábián (Deutsch, 86.) - Magyar, Horváth, Kozári, Kovács, Fodor, Géczi, Szabó, Dákai, Szigeti, Porkoláb

Gólszerzők: Uri 17., Sümegi 39., Kovács 51.

A hazai csapat a győzelmi sorozat folytatását tűzte ki célul, ami nem ígérkezett könnyűnek, hiszen egy jó formában lévő Boba látogatott Sébe. A meccs nagy iramban kezdődött, hazai dominanciával. Sorjáztak a hazai támadások, de a tizenhatoshoz érve rendre rossz döntéseket hoztak a támadók. Aztán egy nagyszerűen elvégzett szabadrúgás után egy pazar góllal sikerült megszerezni a vezetést, sőt a félidő vége előtt egy kapu előtti kavarodás is góllal végződött, így a szünetre megnyugtató volt a hazai előny. A második játékrész elején egy szöglet utáni bombafejessel tovább nőtt a vendéglátó előnye. A félidő hátralévő részében egy élvezetes parázs jelentektől sem mentes színvonalas játékot produkáltak a csapatok, rengeteg helyzet maradt kihasználatlanul mindkét oldalon, de gól már nem esett. Összességében nem kellett csalatkoznia a meccsre kilátogató szépszámú szurkolótábornak, hiszen egy kitűnő mérkőzést láthattak. A séi csapatban minden játékos nagyszerűen teljesített, győzelmük ilyen arányban is teljesen megérdemelt.

Uraiújfalu SE - Bozsoki SE 2-2 (1-0)        Uraiújfalu, vezette: Nagy

Uraiújfalu: Pócza - Dornai (Keszei, 68.), Binder, Szabó B., Burka, Kollárits, Pungor, Csete, Szabó T., Agg, Pethő

Bozsok: Szenteleki - Bigner, Kratochwill, Csizmazia (Tompek, 84.), Nagy (Kalmár, 59.), Marti (Kaposi, 59.), Pál (Szalai, 49.), Varga, Kovács, Németh, Kiss

Gólszerzők: Pungor 5., Szabó B. 63., ill. Szalai 2 (65., 96.)

Kiállítva: Burka 93. (Uraiújfalu)

A hazaiak kétgólos előnyt tudtak kiépíteni, ám a csereként beálló Szalai Milán duplájával döntetlenre mentette a mérkőzést a bozsoki gárda.

Szeleste-Pósfa SE - Kőszegi Lóránt FC 1-4 (0-1)       Szeleste, vezette: Ódor

Szeleste-Pósfa: Gombor - Vajda, Kovács R., Fülöp, Molnár (Németh, 79.), Baranyai (Pataki, 70.), Nagy, Horváth (Pethő, 58.), Kiss, Földi, Kovács Á.

Kőszeg: Berber - Kiss, Lakatos (Horváth, 77.), Fehér, Szolyák (Lintner, 76.), Gugcsó, Kovács Zs., Réti (Marti, 82.), Varga, Takács, Kovács Sz. (Puporka, 68.)

Gólszerzők: Pethő 90., ill. Szolyák 29., Kiss 50., Kovács Sz. 57., Réti 72.

A szelesteiek ezen a mérkőzésen sem tudtak kimászni a gödörből, míg a Kőszeg zsinórban második győzelmét aratta és előző három összecsapásán nem talált legyőzőre.

Gencsapáti KSE - Mersevát SE 7-3 (6-0)       Gencsapáti, vezette: Marton

Gencsapáti: Horváth - Kovács, Sulyok (Varga, 60.), Soldatenko, Fülöp (Németh, 78.), Bokor, Tóth (Jónás, 46.), Sátori (Skrapits, 68.), Egyed (Lőrincz, 60.), Janek, Iker

Mersevát: Patyi - Gönye, Nagy (Szalai-Golda, 46.), Kulman, Takács M., Szalai, Orbán, Homlok, Mesterházy, Takács B., Döbröntei

Gólszerzők: Fülöp 6., Egyed 18., Soldatenko 2 (20., 25.), Bokor 29., Iker 32., Sulyok 55., ill. Szalai 65., Homlok 2 (71., 78..)

A hazaiak nagy kedvvel játszva már a 32. percben hat góllal vezettek, majd a vendégek a második félidő derekán kozmetikáztak az eredményen. A gencsieknek összességében egy becsülettel küzdő csapatot sikerült legyőzniük, bár beszámolójuk szerint pár rasszista, kötözködő megnyilvánulás nem biztos, hogy jó fényt vet a hétről hétre tisztességesen helytálló és játszó mersevátiakra.

Alsóújlaki SC - Répcelaki SE 1-0 (0-0)       Alsóújlak, vezette: Elek

Alsóújlak: Baba (Gábor, 82.) - Gampel Do. (Káldi, 67.), Kaposi, Pados (Toldi, 67.), Hantó, Varga Á., Varga N., Vasas, Pintér (Gampel Dá., 82.), Nagy (Rónafalvi, 93.), Varga R.

Répcelak: Antoni - Kiss Z., Gallen A., Tóth (Németh G., 44.), Dulicz (Malomsoki, 79.), Németh D., Németh B., Csontár, Baán (Kiss G., 83.), Gallen A., Krétai

Gólszerzők: Varga N., 76.

A két együttes őszi találkozójához hasonlóan ezúttal is egygólos győzelmet aratott az Alsóújlak a Répcelak ellen.

Pecöl SE - SCHOTT Lukácsháza SE 2-4 (2-1)        Pecöl, vezette: Bagoly

Pecöl: Kollarics - Láda, Kurucz, Gyürü (Boncz, 46.), Farkas, Kiss, Hóbor, Márok, Joó (Horváth, 67.), Nagy, Németh

Lukácsháza: Bán - Osztrosits (Toldi, 77.), Lipics, Vörös, Mester, Bősze, Dan (Németh, 77.), Horváth (Döbör, 33.), Kovács (Gyüre, 59.), Gombás, Krancz (Rozmán, 59.)

Gólszerzők: Gyürü 2 (32., 45.), ill. Dan 2 (20., 62.), Mester 51., Gombás 76.

Kiállítva: Németh 89. (Pecöl)

Sok néző, szép időjárás fogadta a csapatokat. A pecöliek sok játékosukat voltak kénytelenek nélkülözni, ám az első félidőben ennek ellenére is ők irányítottak. A szünet után aztán a Lukácsháza kihasználva a hazai hibákat megfordította a mérkőzést és megérdemelten vitte el a három pontot az eddig veretlen pecöliektől.

A Kemenesmagasi - Elektromol-Spari találkozó nem került megrendezésre, ugyanis a hetek óta létszámgondokkal küzdő szombathelyiek nem tudtak kiállni a mérkőzésre.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 34. szám - 2024.10.04.
Szombathelyi gyógyszerész lett a Miss Universe Hungary 2024 győztese
Dr. Kenéz Nóra Szombathelyen született, itt is nőtt fel, és bár jelenleg Budapesten él, szíve mélyén Szombathelyet tartja igazi otthonának. Tavaly harmadik lett, idén már az ő fejére került a korona és ő képviseli majd hazánkat Mexikóban a világversenyen.
Öt napig nem lesz fűtés és melegvíz az alábbi szombathelyi házakban és intézményekben
Hibaelhárítás miatt -- áll a Szomtáv szerdai közleményében.
Magyar Péter szombatra tüntetést hirdetett az MTVA székházhoz, élőben olvasná be követeléseiket
Tüntetést szervez október 5-én, szombaton 15.00-tól Magyar Péter és a Tisza Párt a közmédia óbudai székházához, ezt a pártvezető egy Facebook-posztban jelentette be. A Tisza Párt elnöke propagandagyárnak nevezte a közmédiát, és azt írta, hogy aki szabad országot szeretne a gyerekeinek, az velük tart.