2024.05.04., szombat  •  Mónika, Flórián napja
Fontos meccset nyert meg a Haladás (képgalériával)

A Merkantil Bank liga 27. fordulójában a Szombathelyi Haladás a Budafok gárdáját fogadta. A szünet után Kelemen Marko duplázott, ezzel győzött a házigazda.

Kezdés előtt negyed órával alig száz néző lézeng a stadionban.

Visszatért a hazaiak kezdőjébe az eltiltását letöltő Erdei-Rácz-Szakály trió.

A mieink tiszta zöldben. a vendégek piros-fekete csíkos mezben és piros nadrágban lépnek pályára.

A fővárosból is érkeztek szurkolók, mintegy huszonöten. A Hali-táborban néma csend, egy drapit sem tettek ki a drukkerek.

A vendégek kezdték a találkozót.

A 2. percben hatalmas Hali-helyzet: Horváth Rajmund passzolt Kelemenhez, aki sarokkal visszajátszotta a labdát, Horváth élesen középre lőtt, de Nyíri lövésébe beleléptek a védők. A szöglet után felszabadítottak a piros-feketék.

Megjöttek a Hali-szurkolók is.

A 6. percben már villan is az első sárga - joggal: Kalmár rúgta fel Mohost.

Lassan elmegy az első tíz perc, a Haladás kezdett alktívabban, de most már a vendégek is átmerészkedtek a hazai térfélre.

A tulajdonos távozását követeli a hazai B-közép.

A 12. percben Mohos kapásból, 22 méterről jobból lőtt, a labda az oldalhálóban kötött ki - szép mozdulat volt.

Most az ühgyvezető van soron, a szombathelyi szurkolók nehezen viselik, hogy hónapok óta bizonytalan a klub működése.

A 13. percben Németh Márió 20 méterről lőhetett, a labda alig ment fölé.

A 16. percben egy szép hazai támadás végén Bolla lőhetett 22 méterről, kissé balról, a labda nem sokkal kerülte el a bal kapufát.

Kovács Dávid is sárgát kapott, azúttal is Mohost vágták fel.

A 21. percben Erdei jobboldali beadására Kelemen érkezett, 5 méterről fejelt, Gundel-Takács szögletre tolta a labdát.

"Erzsi takarodj!" - egész egyértelmű az üzenet a Haladás B-középből.

A 27. percben Erdei baloldali kornerére Bolla jött jó ütemben, hat méterről fejelt, Gundel-Takács szögletre tolta a labdát.

A 32. percben egy hazai védelmi hiba után Zsóri tüzelt 16 méterről, Pálfi a mezőnbe öklözte a labdát.

Rengeteg a hiba, így kevés a helyzet. Elég unalmasan csordogálnak a percek.

A 41. percben Szakály is lapot kapott, ez is jó ítélet volt.

A 43. percben Márió jobboldali szögletére Lorentz robbant be, majd 6 méterről fölé fejelt. Az ellentámadásnál Horváth Rajmund került helyzetbe, de a védők felszabadítottak.

Lorentz is sárgát kapott, mert belenyúlt Kelemen arcába 25 méterre a vendégek kapujától. Az egyperces ráadásban járunk. A szabadrúgást Nyíri végezte el, de a lövőse után a labda elakadt a sorfalban.

Szünet.

Érkeznek a csapatok a folytatásra, Jovics mester nem cserélt.

A 48. percben Németh Márió kapott sárgát, hátulról buktatta Erdeit. Ezen sem lehet vitatkozni.

Az 52. percben kisebb tűzijáték a Haladás kapuja előtt, de két lövést is blokkolt a védelem.

Az 55. percben 1-0! Nyíri lőtte középre a labdát, amit Kelemen 4 méterről belsőzött a kapu közepébe!

Jönnek a cserék a vendégeknél. Hármat is változtatott Dajka László.

Eltelt egy óra, a második félidőben a budafokiak birtokolták többet a labdát, gólt mégis a Hali szerzett.

Rácz is sárgát kapott, mert eldobta a labdát.

A 63. percben Kalmár adta röviden haza a labdát, Kelemen lecsapott rá, kicselezte Gundel-Takácsot, majd a kapu közepébe gurított. 2-0!

A 69. percben Vasvári tört a Hali kapujára, 11 méterről  jobbról lőtt, a labda a kapufa külső szélőn csattant.

1015-en vagyunk a Rohonci úton. A 70. percben Erdei is kap egy sárgát. Szépen szórja a lapokat Kovács játékvezető.

A 73. percben lehetőség a vendégek előtt: Kalmár fejelhetett tisztán, 5 méterről, de a labda fölé szállt.

Változtat Jovics is: Horávth, Kelemen le, Pintér, Zvekanov be. Bő negyed óra van hátra.

Nagy budafoki helyzet maradt ki: Vasvári egy átvétel után 11 méterről alig lőtt a bal kapufa mellé.

Jagodics is kapott egfy sárgát.

A piros-feketék támadnak, a Haladás rombol, és kontrázni próbál. A 78. percben Mohos lőhetett 18 méterről, a labdát könnyedén védte Gundel-Takács.

Kijött a szorításból a Hali. Cserék. Erdeit és Mohost Jancsó és Szijjártó váltja.

A 85. percben Jakab lőtt, férfordulatból, de nem találta el jól a labdát, így Pálfi könnyen védett. A kontránál Szijjártó lépett ki a védők közül, 13 méterről lőtt, Gundel-Takács nagy bravúrral védett.

A 86. percben Rácz szerzett labdát, Pintérhez passzolt, a csatár azonban 16 méterről rosszil találta el a labdát.

Izgalmas lett a hajrá, a Hali már több góllal is vezethetne.

A 89. percben egy kontra végén Rácz, majd Pintér is helyzetbe került, de Gundel-Takács végül védeni tudott. Teljesen kinyílt a budafoki védelem.

Csere: újoncot avat a Hali: Frák Marcell váltja Rácz Barnabást.

Három perc lesz a ráadás.

Vége: a Haladás megérdemelten nyert.

SZOMBATHELYI HALADÁS–BUDAFOKI MTE 2-0  (0-0)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum. 1015 néző.  Vezette: Kovács J. Zoltán (Ring Kevin, Máyer Gábor)
SZOMBATHELYI HALADÁS: Pálfi – Nyíri V., Jagodics M., Ene, Bolla – Erdei (Jancsó 83.), Szakály A. - Mohos (Szijjártó 83.), Rácz B. (Frák 91.), Horváth R. (Zvekanov 74.) - Kelemen M. (Pintér 74.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics.
BUDAFOK: Gundel-Takács – Oláh B., Lorentz, Kalmár O., Horváth O. – Szerető (Jakab 80.), Csonka A. – Merényi (Vasvári 57.), Németh M. (Fekete 57.), Kovács D.(Pintér 57.) – Zsóri (Eelek 66.). Vezetőedző: Dajka László.
Góllövők: Kelemen (55., 63.)

(Fotó: Nagy Jácint/archív)

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.