2024.06.17., hétfő  •  Laura, Alida napja
100 százalékos teljesítménnyel nyerte a bajnokságot az SZKKA

Az NB/I B-s kézibajnokság zárófordulójában az Orosházát is legyőzte Vida Gergő együttese, amely mind a 30 bajnokiját megnyerte.

Egy 7-0-ás rohammal kezdett a bajnok, a vendégek első találatára 7. percig kellett várni (7. p.: 7-1). Nem vett vissza a tempóból Vida Gergő alakulata, amely szebbnél-szebb támadásokat vezetve tovább növelte előnyét, így a 11. percben immár tíz volt közte (12-2).

A folytatásban is örömkézilabdát láthatott a publikum, a 23. percben Pődör Blanka találatával volt az addigi legnagyobb differencia (19-5). A látogatók próbálták ugyan kozmetikázni az eredményt, de nem sok sikerrel, a szünetben 22-9-es állást mutatott az eredményjelző.

A második játékrész első percei kicsit kapkodó játékot hoztak mindkét oldalon, Pődör Rebeka hetesből törte meg a gólcsendet (23-9). Aztán már olajozottan működött a gépezet, Varga és Kulcsár is szép találatokat szerzett, sőt, Csatlós Csenge a kapuból is gólt dobott - az orosháziak nem tudták megállítani a szombathelyieket (38. p.: 28-11).

A zárófordulóban is gyorsan eldőlt a két pont sorsa: az SZKKA jól játszott, és teljesen megérdemelten nyerte meg szezonbeli 30. bajnokiját. A meccs végén ünneplés kezdődött, ősztől a legmagasabb osztályban szerepelhetnek Szmolekék.

SZKKA – Orosháza 35-20  (22-9)
SZKKA: Csatlós 2, Christea, Pados (kapusok) – Török, Pődör R. 6, Pálffy 5, Kulcsár 3, Pődör B. 4, Varga 3, Szeberényi 2, Szmolek 4, Böhm, Balogh 4, Kazai, Gönczöl 1, Hornyák 1. Vezetőedző: Vida Gergő.

Fotók: Vágvölgyi Bálint