2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Megyei II. osztály, északi csoport: kiszakadt az újperinti gólzsák, a Bozsok is magabiztos győzelmet aratott

Az Uraiújfalu és a Lukácsháza idegenben őrizte meg veretlenségét, de a Boba is "vendégségben" tudott nyerni. A Kemenesmagasi a Sparit múlta felül, az Alsóújlak a Sét győzte le hazai környezetben.

Kemenesalja FC - Boba SE 0-1 (0-0)  Vönöck, vezette: Busi

Kemenesalja: Hujbert - Szakál, Őri, Géczi (Pethő, 87.) , Czöndör, Németh, Vajda (Fülöp, 73.) , Erdélyi, Varga Sz. (Bakos, 85.) , Varga R., Ölbei

Boba: László - Balogh Mi. (Porkoláb, 81.) , Fodor, Sütő (Farkis, 66.) , Balogh Ma. (Szigeti, 66.) , Szabó, Dákai, Dénes, Kóbor (Prépost, 89.) , Magyar, Kovács

Gólszerző: Kóbor 87.

A vendégek egy döntetlen színezetű mérkőzést gyűjtötték be a három bajnoki pontot.

Pecöl SE - Uraiújfalu SE 0-3 (0-2)  Pecöl, vezette: Talabér

Pecöl: Kollarics - Pálfi (Szemes, 46.) , Svób, Tóth (Czeglédi, 80.) , Farkas (Kámán, 70.) , Kiss, Hóbor, Boncz, Seper, Joó, Balázs (Horváth, 46.)

Uraiújfalu: Horváth - Szabó M., Pungor (Csete, 75.) , Gallen, Szabó B., Burka, Németh Z. (Simon, 62.) , Németh B. (Agg, 46.) , Kovács (Kollárits, 46.) , Gáspár, Keszei

Gólszerzők: Szabó M. 14., Burka 42., Simon 82.

Kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, a hazai csapat az első félidőben eldönthette volna a mérkőzés végkimenetelét, de sorra maradtak ki a helyzetek. Ezzel szemben a vendégek kihasználták a lehetőségeiket és a három rúgott góllal eldöntötték a győzelem sorsát. Jó játékvezetés mellett izgalmas mérkőzést láthattak a nézők.

Gencsapáti KSE - SCHOTT Lukácsháza SE 0-3 (0-2)  Gencsapáti, vezette: Bagoly

Gencsapáti: Horváth - Sulyok, Varga (Bokor, 66.) , Soldatenko, Dancs, Fülöp (Skrapits, 75.) , Jónás (Tóth, 77.) , Egyed, Roshko, Lőrincz, Janek

Lukácsháza: Bán - Bolfán, Horváth Sz., Gombás (Gyüre, 86.) , Németh B. (Horváth, 65.) , Léhmann, Csuka, Rozmán, Dr. László (Lévai, 83.) , Bősze, Tóth (Németh Cs., 65.)

Gólszerzők: Bősze 5., Léhmann 24., Németh Cs. 83.

Kellemes napsütésben sok néző volt kíváncsi a szomszédvári rangadóra, amely nagyjából a kezdő sípszóig volt rangadó. A vendégek az első perctől kezdve nyomás alá helyezték a hazaiakat, akik fél óra elteltével tértek magukhoz, addig azonban a több zicceréből kettőt gólra váltott a Lukácsháza. A második játékrészben a gencsiek szerkezetet váltottak, becsülettel próbáltak szépíteni, de semmi sem akart nekik összejönni. A találkozó végén aztán a vendégek egy harmadik góllal végleg eldöntötték a három pont sorsát. Teljesen megérdemelt lukácsházi győzelem született.

Újperinti SE - CONOIL Merseváti SE 11-1 (7-1)  Szombathely, vezette: Árpád

Újperint: Szlámer - Kovács (Tóth, 46.) , Hujber, Viszket (Török, 57.) , Nyári, Márfy (Takács, 57.) , Egyed, Péter (Szabó, 57.) , Hegedűs, Sásdi, Kiss (Hazafi, 57.)

Mersevát: Homlok - Gönye, Dénes (Rába, 46.) , Döbröntei, Csite (Csótár, 46.) , Horváth, Takács M., Fülöp, Nagy, Balogh, Takács B.

Gólszerzők: Kiss 2., Márfy 7., Nyári 20., Péter 29., Kovács 34., Egyed 43., Hegedűs 2 (72., 78.), Szabó 76., Török 2 (86., 90.), ill. Döbröntei 28.

Kiállítva: Hegedűs 86. (Újperint)

Az Újperint már a szünetre hatgólos előnyre tett szert, ezzel pedig már az első játékrészben eldöntötte a három pont sorsát.

Alsóújlaki SC - Sé Honvéd SE 2-0 (1-0)  Alsóújlak,  vezette: Polgár

Alsóújlak: Gábor - Gampel Do., Kaposi, Tóth (Kovács, 72.) , Varga Á., Varga N., Káldi (Toldi, 78.) , Farkas, Ódor (Nagy, 58.) , Gampel Dá., Varga R.

Sé: Földi - Szalay, Farkas, Séfer, Hancz (Rada, 73.) , Halmos, Nemes, Fichtacher (Muzsai, 46.) , Kiss Máté, Kiss Márton (Werderits, 46.) , Uri (Hende, 72.)

Gólszerzők: Kaposi 36., Szalay 80. (öngól)

Kiállítva: Farkas 78. (Alsóújlak)

Az Alsóújlak kétgólos győzelemmel feledtette az elmúlt heti, Spari ellen elszenvedett vereséget.

Kemenesmagasi FC - Elektromol Spari FC 4-1 (4-0)  Kemenesmagasi, vezette: Marácz

Kemenesmagasi: Papp - Poós, Molnár Zs., Horváth, Sebestyén (Fülöp, 62.) , Solymos (Berghoffer, 61.) , Király, Peresznyei, Palotai, Molnár T., Gombás (Princzes, 78.)

Elektromol Spari: Pungor - Dienes, Láda, Kovács, Tóth, Majtényi, Jónás, Barbalits, Papp (Sipos, 43.) , Varsányi, Németh

Gólszerzők: Sebestyén 3 (18., 40., 45.), Molnár T. 33., ill. Majtényi 83.

A Kemenesmagasi már az első félidőben eldöntötte a lényegi kérdéseket és 4-1-es győzelmet aratott a jó passzban lévő Spari ellen.

Bozsoki SE - Szeleste-Pósfa SE 6-1 (6-0)  Bozsok, vezette: Mórocz

Bozsok: Farkas (Szenteleki, 84.)  - Bigner, Kalmár, Kaposi, Pál (Németh R., 73.) , Dobány, Kovács, SZALAI, Tompek (Dévényi, 46.) , Kiss, NÉMETH O. (Pónácz, 75.)

Szeleste-Pósfa: Szentgyörgyvári - Nardai, Németh, Pethő, Riba, Molnár, Horváth E. (Kovács M., 75.) , Nagy (Horváth L., 46.) , Fehér, Kovács R., Földi

Gólszerzők: Dobány 4., Németh O. 3 (11., 34., 36.), Bigner 28., Pál 37., ill. Horváth L. 85.

A mérkőzés nagy részében a hazai csapat akarata érvényesült, formás támadásokból és pontrúgásokból születtek a gólok. A szünetig eldőltek a lényegi kérdések.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.