2024.10.06., vasárnap  •  Brúnó, Renáta napja
Megyei I. osztály: Két hazai győzelem és két pontosztozkodás a vasárnapi mérleg

A Vép a Körmend ellen folytatta jó sorozatát, a Szarvaskend a Szentgotthárdot győzte le hazai környezetben. A Csepreg a Sárvárral, a Rábapaty a Jánosházával játszott 1-1-es döntetlent.

Szombathoz hasonlóan ezúttal is négy pályán pattogott a labda a megyei I. osztályban, valamennyi találkozó 13 óra 30 perckor vette kezdetét. A Csepreg a Sárvárt, a Szarvaskend a Szentgotthárdot fogadta, a Vép a Körmendet, a Rábapaty pedig a Jánosházát látta vendégül.

Csepregi SE - Sárvár FC 1-1 (0-1)   Csepreg, vezette: Mónos

Csepreg: Takács Kr. - Kótai, Tájmel (Steiner, 46.) , Kossuth D., Nika (Merk, 78.) , Simon, Takács Ke. (Kossuth K., 69.) , Nagy (Németh, 89.) , Pócza, Janzsó, Nika B.

Edző: Steiner Zsolt

Sárvár: Viganó - Németh, Fülöp, Takács, Tokaji, Szakos, Károlyi, Fider, Czirók, Sinka (Taródi, 71.) , Szemes

Edző: Nagy Dániel

Gólszerzők: Pócza 57., ill. Czirók 41.

Kiállítva: Kótai 93. (Csepreg)

Az első játékrész inkább a sárváriak szája íze szerint alakult, kombinatív, gyors játékkal rukkoltak elő, ennek eredményeként pedig a vezetést is megszerezték, amit meg is őriztek a szünetig. A csepregiek a félidőben igyekeztek rendezni a sorokat, frissítettek is és sokkal támadóbb szellemben léptek a pályára. Ez gólban is megmutatkozott, összejött az egyenlítés, majd egy igazi adok-kapok alakult ki, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, mindkét gárda a maga javára fordíthatta volna az összecsapást. Újabb gól azonban már nem esett, a mérkőzés összképét tekintve igazságos döntetlen született.

Szarvaskend SE - Kiswire Szentgotthárdi VSE 2-1 (0-1)  Szarvaskend, vezette: Szabó III.

Szarvaskend: Esztergályos - Csillag (Nagy Ádám, 92.) , Jóna, Németh, Tuboly, Földes, Nagy Ádám, Tompa, Kopfer, Wolf (Somogyi 61.) , Törő

Edző: Kovács Kálmán

Szentgotthárd: Gaál (Kapui, 46.)  - Komáromi, Nagy, Dancsecz, Bedi, Gécsek, László (Sipos B., 73.) , Sulics, Sipos G., Takács, Gyécsek

Edző: Robert Kercmar

Gólszerzők: Jóna 47., Tuboly 66., ill. Dancsecz 42.

Az első játékrészben inkább a vendégek játszottak mezőnyfölényben, melynek köszönhetően a vezetést is megszerezték, a második játékrészben viszont egy teljesen más arcát mutatta a Szarvaskend, amely előbb egyenlített majd fordítani is tudott, így 2-1-es győzelmet aratott. A hazaiak főleg a második játékrészben mutatott küzdeni tudásért érdemelnek dicséretet.

Vép VSE - Körmendi FC-Vasi Sekolo Kft. 3-0 (1-0)   Vép, vezette: Vass

Vép: Borsos - Kiss, Czeglédi, Szalai R. (Balikó, 75.) , Szalay (Takács Á., 46.) , Bezdi (Berta, 72.) , Niksz, Illés (Dancs, 81.) , Szalai M., Szendrődi, Takács M.

Edző: Simon Miklós

Körmend: Balogh - Molnár, Lakosi, Karvalics (Bita, 75.) , Belső, Köntés (Nagy, 58.) , László, Sipos (Balogh, 75.) , Zsoldos (Majczán, 75.) , Németh (Buti, 16.) , Berning

Edző: Kurucz Ádám

Gólszerzők: Szalai R. 9., Takács Á. 55., Szalai M. 59.

Kiállítva: Lakosi 8. (Körmend)

A házigazda már a találkozó elején magához ragadta a kezdeményezést, a 8. percben pedid büntetőhöz jutott, melyet értékesített is, ráadásul a Rába-partiak tíz emberre fogyatkoztak. A vendégek kapusa mindent elkövetett, hogy szoros maradjon a mérkőzés, a második felvonásban azonban ez kevésnek bizonyult és az újabb vépi gólok végleg eldöntötték a három pont sorsát.

Rábapatyi KSK - Jánosháza VSE 1-1 (1-1)  Rábapaty, vezette: Bognár

Rábapaty: Király - Csonka, Varga, Manganelli, Csupor, Bakonyi (Halász, 73.) , Zeke (Balhási, 60.) , Horváth, Piros (Dugovics, 46.) , Németh, Könczöl

Edző: Marton Róbert

Jánosháza: Pethő - Péter M., Szép, Piri, Szabó K. (Vágusz, 78.) , Kiss, Büki, Szabó T. (Székács, 85.) , Péter D., Benkő, Balázsi

Edző: Bodor Tibor

Gólszerzők: Könczöl 41., ill. Szép 22.

Sok hibával kezdte a találkozót a házigazda, a Jánosháza pedig ki is használta ezt és a 27. percben előnybe is került. A Rábapatynak aztán még a szünet előtt sikerült egyenlítenie egy szép átlövéssel, így 1-1 volt az állás a félidőben. A fordulás után egyik kapu sem forgott igazán veszélyben, nem alakult ki komoly helyzet, így maradt a pontosztozkodás.

A tabella állása, valamint a forduló teljes eredménysora az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 34. szám - 2024.10.04.
Szombathelyi gyógyszerész lett a Miss Universe Hungary 2024 győztese
Dr. Kenéz Nóra Szombathelyen született, itt is nőtt fel, és bár jelenleg Budapesten él, szíve mélyén Szombathelyet tartja igazi otthonának. Tavaly harmadik lett, idén már az ő fejére került a korona és ő képviseli majd hazánkat Mexikóban a világversenyen.
Öt napig nem lesz fűtés és melegvíz az alábbi szombathelyi házakban és intézményekben
Hibaelhárítás miatt -- áll a Szomtáv szerdai közleményében.
Magyar Péter szombatra tüntetést hirdetett az MTVA székházhoz, élőben olvasná be követeléseiket
Tüntetést szervez október 5-én, szombaton 15.00-tól Magyar Péter és a Tisza Párt a közmédia óbudai székházához, ezt a pártvezető egy Facebook-posztban jelentette be. A Tisza Párt elnöke propagandagyárnak nevezte a közmédiát, és azt írta, hogy aki szabad országot szeretne a gyerekeinek, az velük tart.