Megyei I. osztály: fölényes vépi siker, a Lukácsháza is begyűjtötte a három pontot

A tavalyi ezüstérmes a második félidőben kerekedett felül a Jánosházán, míg a Lukácsháza az Egyházasrádócot győzte le, szintén egy második játékrészben szerzett találattal.

Két mérkőzéssel zárult vasárnap délután a megyei I. osztályú pontvadászat 3. fordulója. Az Egyházasrádóc a Lukácsháza együttesét fogadta, míg a Vép a Jánosházát látta vendégül.

Egyházasrádóci SE - Schott Lukácsháza SE 0-1 (0-0)  Egyházasrádóc, vezette: Szabó III.

Egyházasrádóc: Gáspár - Kenesei (Halász 59.) , Péter, Vilics (Molnár I. 59.) , Molnár L., Németh, Farkas, Mészáros (Budai 68.) , Molnár G. (Simon 83.) , Krajczár, Szendrődi

Edző: Simon Attila

Lukácsháza: BÁN - Szentkúti (Pungor 78.) , Gombás, Gugcsó Á. (Keresztényi 46.) , LENGYEL (Bolfán 89.) , Kovács (Dan 84.) , Németh Cs. (NÉMETH R. 46.) Osztrosits, Gugcsó P., Dr. László, Bősze

Edző: Sántha Szilárd

Gólszerzők: Németh 64.

Kellemes időjárásban és jó hangulatban kezdődött a Lukácsháza egyházasrádóci vendégjátéka. Mindkét oldalon adódtak gólszerzési lehetőségek, betalálni azonban egyik csapat sem tudott, így 0-0-ával mentek pihenőre a felek. A fordulás után főként mezőnyben gyűrte egymást a két együttes, Németh Roland révén azonban a vendégek szerezték meg a vezetést. A lukácsháziak az egygólos előnyt rutinosan megőrízték, így ők örülhettek a három pontnak a találkozó végén.

Vép VSE - Jánosháza VSE 7-1 (2-1)  Vép, vezette: Bedi

Vép: BEZDI B. (Borsos 85.)  - Dancs (Varga O. 85.) , BEZDI SZ., Szalai (Illés 81.) , BEKE, Dala (Takács Á. 66.) , BALIKÓ, NÉMETH, TAKÁCS., Auer (Varga B. 69.) , Czeglédi

Edző: Simon Miklós

Jánosháza: Pethő - Szabó, Péter, Bognár (Sági 72.) , Laczi, Kiss, Büki, Nagy, Balázsi (Kecskés 46.) , Székács (Virág 38.) , Niksz

Edző: Vágusz Arnold

Gólszerzők: Beke 3 (26., 56., 80.), Dala 36., Szalai 75., Takács Á. 84., Takács M. 86., ill. Niksz 28.

Tapogatózó játékkal indult a mérkőzés, majd a 11. percben egy vépi kapufa és a vendég kontra pörgette fel az eseményeket. Negyed órával később egy formás akció végén Beke Bálint találatával szerezte meg a vezetést a vépi csapat, amire azonban nem sokkal később Niksz Tamás tudott válaszolni. A szünet előtt Dala Márk ismét előnyhöz juttatta a hazaiakat, így a szünetben 2-1 állt az eredményjelzőn. A második játékrészben egy támadóbb szellemű Jánosháza volt a pályán, ez viszont lehetőséget nyitott a vépi kontrák előtt, amiket a hazaiak nagy pontossággal használtak ki, és ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattak. Kiemelendő, hogy a hazai kezdőcsapatból valamennyi játékos vépi kötődésű, és az öt csere közül három játékosról ugyanez elmondható.