2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Megyei I. osztály: a Sárvár nyerte a forduló rangadóját a Vép ellen, idegenben győzött a Király SE és a Táplán

A Celldömölk három pontjának köszönhetően megszilárdította dobogós helyét, a Haladás-Zanat pedig Lukácsháza elleni sikerével öt mérkőzés óta veretlen. A Körmend a Jánosházát, a Vasvár a Kőszeget múlta felül hazai környezetben.

A nyolcból hét mérkőzés is szombaton került lejátszásra a megyei I. osztály 26. fordulójából. A program több izgalmas párosítást is tartogatott, a felhozatalból azonban mindenképpen kiemelkedett a játéknap rangadója, a Sárvár-Vép összecsapás.

Vasvár VSE - Kőszegi Lóránt FC 2-1 (2-0)  Vasvár, vezette: Kondor

Vasvár: Tóth - Bíró, Varga, Horváth, Vincze, Fülöp (Dávid 45.) , Elekes (Schermann 88.) , Réfi, Pálla (Czövek M. 94.) , Czövek L., Márton

Edző: ifj. Sziffer István

Kőszeg: Németh M. - Lintner, Fehér A., Csuka (Seper 86.) , Szabella, Németh O. (Tóth 82.) , Németh A., Rákhely, Szűcs (Réti 76.) , Fehér D., Rácz

Edző: Őri Gábor

Gólszerzők: Csuka 13. (öngól), Varga 14., ill. Németh O. 53.

Kiállítva: Lintner 62. (Kőszeg)

Vendég helyzettel kezdődött a találkozó, melynél a hazaiaknak a gólvonalról kellett menteniük. A folytatásban aztán átvette a Vasvár az irányítást, a 13., valamint a 14. percben is gólnak örülhetett, sőt, ha jobban koncentrálnak, le is zárhatták volna a mérkőzést. A második félidőben némileg váratlanul szépítettek a vendégek, a vasváriak pedig a sok helyzetükből nem tudtak gólt szerezni, így izgalmas lett a vége. Ennek ellenére megérdemelt hazai siker született.

CVSE-Vulkánfürdő - Egyházasrádóci SE 2-0 (1-0)   Celldömölk, vezette: Mórocz

CVSE: Osvald - Marsai Mi., Galovich, Göntér (Szuh 46.) , Szabó R., Marsai Má., Gorácz, Keszei T., Horváth (Tóth 62.) , Gábor, Szabó K. (Keszei R. 55.)

Edző: Kovács Balázs

Egyházasrádóc: Gáspár - Varga, Molnár R., Molnár I., Németh, Kenesei (Zimonyi 79.) , Mészáros, Molnár G., Szendrődi, Krajczár, Bányik (Fejes 62.)

Edző: Simon Attila

Gólszerzők: Szabó R. 2 (12., 80.)

A korán megszerzett vezetés után túlságosan megnyugodott a hazai gárda. Ráérősen, lassan szövögette támadásait, nem volt meg a kellő kreativitás, ritmus az akciókban. A vendégek inkább felívelésekkel, valamint rögzített játékhelyzetekből próbálkoztak, de kevés sikerrel. A második játékrészben sem változott a játék képe, a CVSE továbbra is lassan focizott, sok labdát adott el, de megrúgta a második, megnyugtató gólt és újabb három ponttal gazdagotott, megérdemelten.

Szentgotthárdi VSE - Vasi Bádogos Kft. Táplán SE 1-4 (0-1)  Szentgotthárd, vezette: Szabó I.

Szentgotthárd: Kapui - Fábián, Komáromi (Papp 76.) , Nagy, Nyári (Sömenek 90.) , Dancsecz, Laczó, Gécsek, Sulics, Sipos (Korpics 79.) , Gyécsek

Edző: Robert Kercmar

Táplán: Gyécsek - Manganelli Zs., Vidák (Gombos 76.) , Farkas, Németh (Balikó 85.) , Gyurcsányi, Polyák, Huszár, Manganelli A. (Markó 66.) , Polgár, Horváth

Edző: Borbás János

Gólszerzők: Nyári 87., ill. Horváth 24., Németh 67., Polyák 70., Gombos 89.

Kiállítva: Dancsecz 66. (Szentgotthárd)

Az összecsapáson a második játékrészben dőlt el a három pont sorsa. A 0-1-es félidő után a 66. percben tíz emberre fogyatkozott a Szentgotthárd, ez pedig döntőnek bizonyult, a vendégek 4-1-es győzelmet arattak.

Körmendi Football Club - Jánosháza VSE 3-0 (1-0)   Körmend, vezette: Sebesi

Körmend: Balogh - LAKOSI, BUTI, Karvalics (Krajczár 78.) , Köntés (Majczán 72.) , Majtényi, LÁSZLÓ, Sipos (Németh 90.) , ZSOLDOS, Osvald (Sály 58.) , Tompa (Bita 68.)

Edző: Kurucz Ádám

Jánosháza: Tóth - Péter, Palkovits, Kecskés, Horváth (Zsákai 72.) , Laczi, Szabó (Willuhn 88.) , Büki, Nagy, Balázsi, Székács

Edző: Vágusz Arnold

Gólszerzők: Zsoldos 22., Sipos 61., Buti 92.

Mindkét csapat számára égetően fontos mérkőzés volt ez a mai, amit magabiztos játékkal a Körmend csapata nyert meg, ezzel a hazaiak előre, a vendégek pedig hátra mozdultak a tabellán.

Sárvár FC - Vép VSE 3-1 (2-0)  Sárvár, vezette: Németh

Sárvár: Velladics - Kovács (Fülöp 84.) , Ódor (Vass 68.) , Illés, Potyi, Czöndör (Tóth 68.) , Fider, Tokaji, Horváth, Szabó (Szakos 84.) , Szemes

Edző: Haraszti Zsolt

Vép: Bezdi B. - Varga, Bezdi Sz., Illés (Berta 38.) , Czeglédi, Szalai M., Auer (Wágner 79.) , Szijártó, Takács Á. (Szalai R. 56.) , Balikó, Takács M.

Edző: Simon Miklós

Gólszerzők: Illés 2 (18., 81.), Potyi 32., ill. Szalai R. 63.

A vendégek jól kezdték a mérkőzést, támadólag léptek fel, ez pedig gólban is megmutatkozott, a 18. percben Illés Bence révén sikerült megszerezni a vezetést. A hazaiak ezt követően is lendületben maradtak, ennek pedig az lett az eredménye, hogy növelni tudták előnyüket, Potyi Gábor találatának köszönhetően 2-0-ás előnnyel mehettek a szünetre. A fordulást követően a Sárvár felvette a vépiek stílusát, nem pörgött olyan magas fordulatszámon, a vendégek pedig a 63. percben Szalai Roland révén szépítettek. A 81. percben aztán egy szépségdíjas góllal végül lezárta a mérkőzést a listavezető, amely így 3-1-es győzelmet könyvelhetett el.

Büki TK - Király SE 0-1 (0-1)  Bük, vezette: Vass

Bük: Kamondi - Czingráber, Németh T., Wágner (Tóth 83.) , Kovács Z., Németh G., Csonka (Mercs 54.) , Schimmer, Horváth (Resch 29.) , Németh Z., Németh J.

Edző: Marton Róbert

Király SE: Király - Szalay, Auer, Takács (Kondákor 90.) , Kudron (Németh D. 77) , Reseterits, Németh G. (Devecseri 87.) , Kiss, Halmosi, Vigh, Schimmer

Edző: Hegyi László

Gólszerzők: Halmosi 8.

A vendégek egy védelmi megingást kihasználva Halmosi Péter révén már a 8. percben megszerezték a vezetést. A korai gól rányomta a bélyegét a mérkőzést további alakulására, és bár a hazaiak próbálkoztak becsülettel, s nem is futballoztak rosszul mezőnyben, ez ezúttal nem volt elég a pontszerzésre a több klasszis játékost is a soraiban tudó Király SE ellen.

Haladás VSE-Zanati SE - SCHOTT Lukácsháza SE 2-0 (1-0)  Szombathely, vezette: Szabó

Haladás-Zanat: Luisserl - Buzás, Hende (Németh E. 77.) , Varga, Simon (Baumgartner 60.) , Pap (Szenczi 74.) , Perger, Iván (Németh G. 46.) , Ábrahám, Szőts, Nagy (Spilenberg 77.)

Edző: Szenczi Imre

Lukácsháza: Bán - Kondics, Bolfán, Németh Cs. (Halász 91.) , Gombás, Lengyel, Vörös, Keresztényi, Gugcsó, Horváth (Takács 40.) , Németh N. (Bujtás 66.)

Edző: Mitterstiller Csaba

Gólszerzők: Buzás 33., Szenczi 75.

Kiállítva: Gugcsó 68. (Lukácsháza)

A hazaiak a találkozó elejétől fogva fölényben játszottak, helyzeteket alakítottak ki, ám sokáig nem sikerült feltörniük a lukácsházi védelmet. A jég Buzás László góljával tört meg, majd a második félidőben Szenczi Bence talált be első labdaérintéséből, így alakult ki a találkozó 2-0-ás végeredménye.

A tabella állása ide kattintva tekinthető meg.

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.