Megyei I. osztály: a Rábapaty és a Répcelak örülhetett a két vasárnapi mérkőzésen

Előbbi a Vépet, utóbbi a Csepreget győzte le a bajnokság 19. játéknapján.

Vasárnapra is maradt két találkozó a megyei I. osztály 19. fordulójából, a Csepreg a Répcelakot, a Rábapaty a Vépet látta vendégül.

Csepregi SE - Répcelaki SE 0-1 (0-0)  Csepreg, vezette: Bíró

Csepreg: Takács Kr. - Kótai, Tájmel (Sós, 90.), Kossuth, Nika M., Simon, Takács Ke. (Janzsó, 80.), Pócza, Lukács, Steiner (Nika Á., 90.), Németh

Edző: Steiner Zsolt

Répcelak: Pataki - Szücs (Gál, 60.), Tóth, Baranyai, Gaál, Ódor, Sipos, Kristóf (Csányi, 78.), Rácz, Vargyas, Tarcsay

Edző: Tóth Zsolt

Gólszerzők: Tarcsay, 73.

A Csepreg kezdte jobban a találkozót, irányítani, dominálni tudott, a mezőnyfölény azonban nem párosult góllal, 0-0-val vonulhattak szünetre a felek. A második etapban is támadó szellemben lépett fel a hazai csapat, a széleken több alkalommal is ellenfele védelme mögé tudott kerülni, a beadások, valamint az érkezések azonban nem úgy alakult, ahogy Steiner Zsolt fiai szerették volna. A 73. percben aztán a Répcelak került előnybe, majd a csepregiek büntetőt hibáztak, akik a hátralévő időben hiába tettek meg mindent az egyenlítésért, végül 0-1 arányban alulmaradtak. A vereség ellenére a teljes hazai csapatot dicséret illeti.

Rábapatyi KSK - Vép VSE 2-0 (0-0)  Rábapaty, vezette: Szabó I.

Rábapaty: László - Csonka, Piros D. (Őri, 90.), Dugovics, Manganelli (Varga, 80.), Tóth, Csupor, Kovács, Bakonyi, Piros P., Németh

Edző: Marton Róbert

Vép: Bezdi B. - Kiss (Auer, 70.), Németh, Czeglédi, Bezdi Sz. (Szijártó, 77.), Niksz, Beke (Illés, 77.), Szalai, Szendrődi, Takács, Balikó

Edző: Simon Miklós

Gólszerzők: Manganelli 2 (68,. 70.)

Vasárnap délután több meghatározó játékosát nélkülözni kényszerülő Rábapaty fogadta a Vép gárdáját. Az első játékrészben mindkét oldalon adódott lehetőség, a hálók viszont érintetlenek maradtak, így 0-0-ról következett a folytatás. A fordulás után a vendégek voltak aktívabbak, a rábapatyi védelem azonban állta a sarat. Sőt, mi több a 68. percben meg is szerezte a vezetést a házigazda, Manganelli csapott le vércseként egy röviden hazapasszolt labdára. Kisvártatva aztán meg is duplázta előnyét a Rábapaty, Manganelli rövid idő leforgása alatt másodszor is eredményes tudott lenni. Az utolsó húsz percben a vendégek mindent egy lapra támadtak, mindent elkövettek, hogy legalább egy pontot megmentsenek, gól azonban már nem született, így 2-0-s eredménnyel zárult az összecsapás. A hazai együttesből mindenki jó teljesítményt nyújtott.

A tabella állása, valamint a forduló teljes eredménysora az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.