Már 13 ezerért lehetne 10 milliós lélegeztetőgépet venni
Mint írják, ebből az egykor 8 060 738 000 forintos, azaz több mint nyolcmilliárd forintnyi közpénzből vett pakkból, ha legalább ez a licitlépcső sikeres lesz, 9 737 000, tehát kevesebb mint tízmillió forint visszakerül az államhoz.
Az előző árverési körökben előbb darabonként 975 000, majd darabonként 650 000, végül darabonként már csak 325 000 forintért kínálták ezeket eladásra. Azokban a körökben azonban senki sem érdeklődött a lélegeztetőgépek iránt, tették hozzá.
Visszautaltak arra, hogy a közpénzzel gazdálkodás sikertörténetét a Szijjártó Péter vezette külügyminisztérium és a gigantikus 2020-as lélegeztetőgép-biznisz egyik szereplője, a TMT Technics Kft. közösen hozta össze. A magyar állam a koronavírus-járvány idején 300 milliárd forintot költött kínai lélegeztetőgépek ezreire, amik nagy része használatlanul maradt, külföldre ajándékoztuk, vagy valahol máig tároljuk őket.
A cég annak idején 1208 lélegeztetőről állapodott meg a külüggyel, összesen 13 milliárd. Azonban nem szállította le az összes megrendelt eszközt, ezért a Külügy most „előleg visszafizetés+perköltség” címen próbál a pénzéhez jutni.
Illusztráció: pixabay.com
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.