2024.05.04., szombat  •  Mónika, Flórián napja
Kosárlabda: újabb sárga-fekete siker, a Sopron sem tudta megállítani a Falcót

A szombathelyiek az Oroszlány és a Le Mans legyőzése után újabb idegenbeli skalpot gyűjtöttek be.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A 7. FORDULÓ

SOPRON KC - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 74-89 (22-27, 13-16, 9-27, 30-19)

Sopron: Nichols 16, Meszlényi 8/6, Griffin 3, Da Silva 20/6, Banyard 5. Csere: Sitku -, Csendes -, Fazekas 5/3, Molnár 4, Archibald 13/6.

Edző: Bors Miklós

Falco: Pot 11/3, Pongó 12/6, Tanoh Dez 7/3, Tiby 7, Keller 6. Csere: Verasztó -, Barac 3, Takács 2, Perl 21/3, Krivacevic 7, Jordano 13/9.

A Le Mans elleni BL-bravúr adta lendülettel utazhatott Sopronba a Falco gárdája, amely zsinórban harmadik idegenbeli mérkőzésére készült a "Hűség városában".

Remekül kezdte a mérkőzést a bajnoki cím védője, Pongó és Tanoh Dez is betermelt öt-öt pontot, így Bors Miklósnak alig több, mint két perc után időt is kellett kérnie - olvasható a bb1.hu beszámolójában. Nichols dobta át Kellert, így felkerült a táblára a Sopron is, aztán két büntetőt is a helyére tett. Keller szerezte meg első pontjait, Banyard jó ütemben lépett be a festékbe, de Pongó azonnal válaszolt efy hármassal (6-15). Banyard pofozott be egy rontott dobást, Perl két büntetővel kezdte meg a pontgyártást, Meszlényi is hibátlab volt a vonalról. Pongó szép ziccert tett fel Banyard szorításában, Da Silva fejezett be egy gyorsindítást. Perl hatalmas passzát Barac váltotta egy duplára, Meszlényi szórt egy hármast, Archibald háromra csökkentette a differenciát. Perl momentumai következtek, Molnár horga után Krivacevic tett vissza egy rontott dobást. A negyed végéig minimálisan sikerül zárkóznia a Sopronnak, de öt ponttal a Falco vezetett, 22-27-ről jöhetett a második etap.

Molnár pontjaival folytatódott a játék, Krivacevic harcolt addig, míg üresre játszotta magát a palánk alatt. Archibald tört be bátran és két kosarával egy pontra jött fel az SKC, a támadásban megtorpanó Falcora (28-29). Perl triplája szédült be, majd betöréssel hozott két pontot a vendégeknek, Pot kosara után kért időt a Sopron. Meszlényi állította meg a futást egy triplával, Tanoh Dez verte meg lábbal Banyardot, Archibald szórta be büntetőit. Keller villant, de az SKC irányítója kintről is beköszönt, a félidőre végül nyolcpontos előnnyel mentek a vendégek, 35-43 állt az eredményjelző táblán.

Da Silva szerezte a félidő első pontjait, Pongó csent labdát, amiből Perl ziccerezett, ráadásul kétszer egymás után. Griffin kettesére Pot szórt egy hármast, Tiby szerezte meg első pontjait. Da Silva büntetőzött. Pot egy pontot a vonalon hagyott, a negyed feléhez érve mindkét csapat támadójátéka kicsit akadozott (41-53). Keller zsákolt nagyot, egy soproni időkérést követően Jordano süllyesztett el egy hármast. Griffin egy büntetőt dobott be, Perl kettőt, Fazekas temója hullott be. Két büntetővel már 18 ponttal állt jobban a címvédő, Jordano triplája után pedig érkezett Bors Miklós időkérése (44-65). Perl jelentkezett ismét, ráadásul a negyed végéig már csak vendég pontok születtek, 44-70 volt az állás a záró felvonás előtt.

Krivacevic a festékből köszönt be, Da Silva célzott pontosan a sarokból, Pot nagyszerűen tört be, Nichols fejezett be egy 2+1-et. Krivacevic és Jordano növelte tovább az előnyt, Da Silva zsákolt, aztán még egyet, Jordano viszont egy triplával felelt (59-80). Ezt követően értelem szerűen már csak különbség volt a kérdés, a győztes kiléte nem. A Falco újabb sikert könyvelhetett el, a Sopronnak pedig megszakadt a győzelmi sorozata, 74-89-es eredménnyel zárult az összecsapás.

A sárga-feketék a következő játéknapon november 17-én, pénteken 18 órakor lépnek pályára, méghozzá a Kecskemét otthonában.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.