2024.04.28., vasárnap  •  Valéria napja
Kosárlabda Bajnokok Ligája: nem sikerült nyernie Spanyolországban, így már biztosan nem juthat tovább a Falco

A magyar bajnoki cím védője 88-65-ös vereséget szenvedett az Unicaja Malaga vendégeként.

KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA "A" CSOPORT 5. FORDULÓ

UNICAJA MALAGA - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 88-65 (22-14, 23-13, 17-14, 26-24)

Malaga: Carter 6/6, Saint-Supery 3/3, Taylor 8, Osetkowski 10, Kravish 11. Csere: Ejim 6, Sima 16, Dedovic 14/6, Díaz 10/6, Kalinoski -, Thomas 4.

Edző: Ibon Navarro

Falco: Pot 3, Jordano 7/3, Benke 7/3, Tiby 11/6, Keller 2. Csere: Perl 16/3, Pongó 10/9, Verasztó -, Barac 6, Krivacevic 3, Tanoh Dez -.

Kőkemény spanyolországi túra várt a Falco együttesére a Bajnokok Ligájában, a sárga-feketék dolgát pedig nem könnyítette meg, hogy a Le Mans Peristeri elleni sikere végett csak akkor maradhatott esélyük a továbbjutásra, ha legyőzik az Unicaja Malaga gárdáját.

Pot szép középtávolija vezette fel a találkozót, majd Kravish zsákolásával módosult 2-2-re az állás. Az első két kosár után megtorpantak a csapatok, sok volt a hiba, a pontatlanság, az ínséges időszakot Jordano kettese törte meg (2-4). A folytatásban a házigazda spanyolok pillanatai következtek, 8-4-re megléptek, az újabb hazai pontok után pedig időt kért Milos Konakov (11-4). Nem adta magát könnyen a sárga-fekete alakulat, 13-10-nél már csak három volt közte, 13-12-nél pedig Ibon Navarro hívta magához övéit. Ha nehezen is, de Thomas begyötört egy duplát, majd ismét erőre kapott a Malaga, 20-13-nál újfent hét pont volt a differencia. A negyed végén aztán kosarat váltottak a csapatok, így aztán 22-14-ről folytatódhatott a küzdelem.

24-14-nél először volt tíz pont a különbség, majd egy triplát is elsüllyesztettek a vendéglátók, Jordano azonban hasonló módon válaszolt (27-17). A szombathelyiek kimaradt büntetőit faultos kosárral használta ki a Malaga, amely 32-17-nél már tizenöt ponttal vezetett. Időt is kért Milos Konakov, ám ezt követően is hatalmasat kellett küzdenie a Falcónak, hogy tartani a tíz pont körüli távolságot. Három perccel a nagyszünet előtt 37-25 állt az eredményjelzőn, Milos Konakov legénysége pedig nem tudott közelebb férkőzni, az első két negyedet követően 45-27 volt az összecsapás állása.

Perl Zoltán triplája nagyon kellett a magyar bajnoknak, miként a két bedobott büntetője is, kulcsfontosságú volt, hogy a vendégek ne engedjék még jobban el a spanyolokat. Pongó Marcell hármasával 47-35-re zárkózott a Falco, majd Keller Ákos zsákolt óriásit, időt is kért a Malaga (47-37). A komoly offenzívára egy 8-0-s sorozattal reagált a hazai gárda, 55-37-re elhúzott. 57-39-nél ismét leragadtak a csapatok, nem jöttek a kosarak, 60-39-nél pedig újabb vendég időkérés következett. Az etap utolsó kosarát a spanyolok szerezték, a záró felvonás előtt 62-41-re vezetett a Malaga.

Hazai 2+1-es akcióval vette kezdetét a negyedik játékrész, ez pedig egyre nehezebb helyzetet eredményezett. Semmi sem akart sikerülni a szombathelyieknek, az idő fogyott, öt és fél perccel az összecsapás vége előtt 70-45 állt az eredményjelző táblán. 72-48-nál ismét az időkérés mellett döntött Milos Konakov, ez azonban már nem osztott, nem szorzott. A Malaga magabiztos, 88-65-ös sikert aratott, a hazaiak sikerével pedig az is eldőlt, hogy a szombathelyiek a csoport negyedik helyén végeznek.

A Falco december 19-én, kedden hazai környezetben a francia Le Mans ellen zárja a Bajnokok Ligája csoportkörét.