Koronavírus - Újabb szigorításokra készül a német kormány
Jens Spahn berlini tájékoztatóján elmondta, hogy a szövetségi kormány és a 16 tartományi kormány vezetőinek keddi értekezletére készülve a többi között kijárási korlátozások bevezetését és az otthoni munkavégzés kiterjesztését mérlegelik. A tervezett intézkedések fő rendező elve, hogy a vírus terjedésének feltartóztatásához tovább kell ritkítani a fertőzésveszéllyel járó érintkezéseket, egymás közti kapcsolatokat - mondta. Az elkerülhetetlen érintkezéseknél a fertőzésveszély csökkentésére kell törekedni, így sajtóértesülések szerint a bajor tartományi kormány hétfőn érvénybe lépett rendelkezésének mintájára országszerte előírhatják FFP2 védelmi osztályú részecskeszűrő maszk viselését a közösségi közlekedésben és az üzletekben. Ezzel kapcsolatban Jens Spahn elmondta, hogy a szövetségi kormány 34,1 millió embernek - a hatvan éven felülieknek és a krónikus betegségben szenvedőknek - juttat el utalványokat, amelyekkel fejenként 12 darab FFP2 besorolású maszkot lehet kiváltani.
A tájékoztatót abból az alkalomból tartották, hogy Jens Spahn hétfőn kiadott egy miniszteri rendeletet, miszerint a pozitív SARS-CoV-2-tesztek legkevesebb öt százalékánál úgynevezett génszekvenciális elemzést kell végezni, hogy a hatóságok a lehető legpontosabban szemmel tarthassák a vírus különböző változatainak terjedését és észrevegyék, ha felbukkan egy új mutáció.
A miniszter kiemelte, hogy az eddigieknél jóval könnyebben terjedő két új változat, az elsőként Nagy-Britanniában, illetve Dél-Afrikában azonosított mutáció is megjelent már Németországban, és igen "nyugtalanító" hírek érkeznek Brazíliából is, ezért nagyon fontos a vírus változatainak azonosítása.
A Robert Koch országos közegészségügyi intézet (RKI) hétfői adatai szerint az utóbbi 24 órában 7141 fertőződést szűrtek ki. A pozitív tesztek száma így 2 040 659-re emelkedett.
A SARS-CoV-2 okozta betegséggel (Covid-19) összefüggésben 214 halálesetet regisztráltak. A járvány halálos áldozatainak száma ezzel 46 633-ra emelkedett Németországban. (MTI)
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.