Hogyan lesz író egy személyi edzőből és egy ügyvédből?
Két írónő, Fülöp Valentina és Bankó-Erdősi Viktória jön el január 30-án 17 órakor Szombathelyre a Berzsenyi Dániel Könyvtár meghívására, hogy meséljen arról, hogyan válik íróvá egy személyi edző és egy ügyvéd.
Bankó-Erdősi Viktória Sopronban született, kommunikáció-művelődésszervező szakon végzett Esztergomban, de az újságírás és a könyvtári munka helyett végül a sport területén kezdett el dolgozni tizenöt évvel ezelőtt, mint aerobikoktató és személyi edző.
Az írás gyermekkora óta része az életének, de csak 2019-től fordult komolyra ez az önkifejezés az életében: megírta első regényét Elég az hozzá címmel, melyet a Tarandus Kiadó jelentetett meg 2020 szeptemberében.
Első regényének megjelenése óta novellákat ír, melyek közül sok a Felhő Cafe portálon jelent meg, valamint ennek a portálnak pályázatán 2021-ben Keddenként című írásával harmadik helyezést ért el. Második regénye A hálátlan címmel a tavalyi évben látott napvilágot.
Fülöp Valentina Debrecenben született, jelenleg Szegeden él családjával, ügyvédként dolgozik. Fiatal kora óta mély, személyes kapcsolat fűzi a szépirodalomhoz, és bár ügyvédként mindig is írt, ír, és írni fog, a jog korlátai és a szakma elfogadott, tiszteletben tartott határai kijelölik számára a lehetőségeket.
Hosszú időn keresztül érlelt döntése, tudással, fájdalommal, tapasztalattal és érzésekkel felvértezett írói önkifejezésének eredményeként 2020 szeptemberében a Publio Kiadó gondozásában megjelent első regénye Szívhasadás címen, majd 2022 februárjában a Tarandus Kiadó megjelentette második regényét Túl sokat álmodtam címmel.
Novelláskötete Hegek címmel szintén 2022-ben jelent meg. Legutóbbi könyve Vörös Samu, a kalózkirály címmel került a polcokra: „A Vörös Samu egy sziporkázó humorral írt történet, melyben jelenetről jelenetre, mintha csak egy ablakon át pillantanánk be egy zajos macskacsalád mindennapjaiba, Samuval együtt értjük meg, hogyan működik a világ, és hogy igazodhat el benne egy kíváncsi, naiv gyermek.”
Regényeit szerzői álnéven írja, hogy ügyvédi praxisát markánsan elválaszthatóvá tegye szerzői munkájától. Írói álneve két férfihez köthető: a Fülöp vezetéknevet imádott anyai nagyapja után vette fel, míg a Valentina férje vezetéknevének római női megfelelője.
Fotó: Berzsenyi Dániel Könyvtár
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.