2024.06.17., hétfő  •  Laura, Alida napja
Nagyot küzdött, de kikapott a Hali több száz szurkolója előtt

A Merkantil Bank liga zárófordulójában a vasi zöld-fehérek Gyirmóton szerepeltek. Hétszáz vasi szurkoló végig buzdította a gárdát, amely vezetett, de végül 2-1-re kikapott. A lefújás után a drukkerek hosszú percekig éltették a gárdát, amelynek bizonytalan a jövője.

Az utolsó NB/II-es Hali-meccsre szép számmal érkeznek a vasi drukkrerek. A vendégbejáratnál gyülekeznek, hamarosan bejöhetnek a stadionba.

A Haladás soha nem látott összeállításban szerepel majd. Verpecz - Frák, Jancsó, Ebe, Beronja - Rácz, Erdei, Szakály - Rétyi, Pintér, Baján összetételben kezdünk.

Baján Roland abszolút újonc, Frák Marci először lép kezdőként pályára.

A Haladás - csakúgy, mint a tábor - tiszta feketében szerepel ma este...

Végig vastaps szólt, míg bemutatták a Hali játékosait.

Félelmetes a hangulat: a csapat kijött a táborhoz - megható pillanatok ezek...

Az 1. percben Szakály táltl Erdei elé, a középpályás 20 méterről lőtt, Kecskés szögletre tolta a jobb alsóba tartó labdát.

A szögletet Erdei ívelte be, Pintér 5 méterről a jobb felsőbe fejelte a labdát (0-1).

A gól óta a gyirmótiak aktívabbak, lőttek pár szögletet, de Jancsóék remekül védekeznek. A 7. percben járunk.

A 8. percben Adamcsek tört kapura, már csak Verpeczcel állt szemben, de Beronja beérte, így felszabadult a Haladás kapuja.

A 10. percben 1-1. Madarász tört be a 16-oson belülre, majd a kivetődő Verpecz mellett a bal alsóba lőtte a labdát.

A 17. percben egy szép hazai akció végén Soltész lőtt 13 méterről, jobbról, Verpecz azonban leért, és megfogta a jobb alsóba tartó labdát.

"Sikkasztó Erzsi!" - most ez zúg a táborból. A tulajdonost a szidják, de azt nem lenne ildomos leírni...

A 20. percben Beronja centerezett balról, a labdáról Pintér centiméterekkel maradt le.

A 23. percben járunk - ívószünet. Eddig egész jó a meccs, a hangulat pedig parádés.

Ötszáz vasi drukker szurkol folyamatosan. Helyzet most nem volt az elmúlt percekben.

A 35. percben egy hazai szabadrúgás után Szakályról szögletre pattant a labda. A korner után röviden szabadított fel a védelem, így ismét szabadrúgáshoz jutott a gyirmóti alakulat a Hali kapujától 18 méterre, balról. Adamcsek kapura lőtte a labdát, Verpecz szögletre mentett.

A 44. percben Molnár lépett ki a leshatáron, 15 méterről óriási ziccerben a bal kapufa mellé lőtt. Nagy lehetőség volt.

A 45. percben Baján buktatta Helembait a 16-oson belül, 11-es. A labda mögé Soltész állt, és a kapu közepébe lőtt (2-1).

Szünet - kár volt a végéért.

Csere a mieinknél: Mozsár érkezik - ő is újonc. Bajánt váltja.

Megkezdődött az utolsó félidő...

A 49. percben Soltész tüzelt 22 méterről, Jancsóról szögletre pattant a labda.

Vihar közeleg, dörög az ég, feltámadt a szél.

Az 57. percben Bernja kapott sárgát, véleményes eset volt.

Görögtűz a vendégszektprban - most semmit nem látunk.

Megszakította a  bíró a meccset. A Haéi-játékosok megtapsolták a szurkolókat.

Ömlik az eső. Brutál vihar érkezett Gyirmótra. A spori egyelőre hagyja a játékot.

A 65. percben Rácz passzolt Beronja elé, a szélső betört a 16-oson belülre, majd balről, 12 méterről lőtt. Kecskés lábbal védett. Szép akció volt.

A 67. percben előbb Rácz ellen, majd Rétyi ellen is szabálytalankodtak a hazai 16-oson belül, de Rúsz nem fújt büntetőt. A Hali-tábor joggal háborgott.

Pruska és László révégn még két újonc a Haliban.

1220-an vagyunk, ebből 700-an Szombathelyről érkeztek.

Bő negyed óra van hátra, a Haladás ifi mezőnyfölényben focizik. A fiatalok lelkesek, mennek az egyenlítésért.

Kicsit vicces szitu: ívószünet - rendesen lehűlt, és még szeemrkél is az eső...

"Harcoljatok!" - zúg a Hali-táborból.

79. percben újabb Hali-cserék jönnek. Szvoboda és Bolla Bálint a pályán.

Öt perc van hátra. Az eső elállt. A mezőnyben gyűrik egymást a csapatok.

Három perc lesz a ráadás.

Beronja megkapta a második sárgáját, kiállította a széálsőt a játékvezető a 92. percben.

GYIRMÓT FC GYŐR–SZOMBATHELYI HALADÁS  2-1 (2-1)
GYŐR-GYIRMÓT, Alcufer Stadion. 1200 néző. Vezette: Rúsz Márton (Berényi Ákos, Punyi Gyula)
GYIRMÓT: Kecskés – Lányi (Kicsun 62.), Hajdú Á., Hudák D., Helembai– Kovács M., Kovács D. – Soltész D. (Ominger 76.), Madarász M., Molnár J. (Erdei 86.), – Adamcsek (Horváth 62.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
HALADÁS: Verpecz – Frák, Jancsó, Ene, Berojna – Rácz B. (Pruska 69.), Erdei C., Szakály A.(Bolla 79.) – Baján (Mozsár 46.), Pintér F. (László 69.), Rétyi (Szvoboda 79.). Vezetőedző: Bosnjak Predrag

Góllövők: Madarász 11., Soltész 11-esből) 45., illetve Pintér 2.,

Kiállítva: Beroja 92.

Katasztrófavédelem álláshirdetés 2024
Savaria Fórum 33. évfolyam 23. szám - 2024.06.14.
Minden idők legmagasbb vízszintjét várják a Rábán, óriási a készültség (képgaléria)
Továbbra is nagy a készültség Körmenden, rekord vízállással tetőzhet a Rába. A hidat lezárták, több folyómenti kiskert és a szabadidőközpont is víz alá került. Az eddigi 520 centiméter legmagasabb vízállásnál 20 centivel magasabb vízszintre számítanak.
A Pinka meghaladta a valaha mért legmagasabb vízszintet, a Rába tetőzött már
A vártnál alacsonyabb szinten tetőzött a Rába: az előre jelzett 530 helyett hétfőn este 9 órakor 477 centiméteres csúcsot mértek Körmendnél. A belvárosi hidat tegnap lezárták, ma reggel pedig újra megnyitották. A Pinka meghaladta a valaha mért legmagasabb vízszintet, felső folyásán elkezdődött az apadás, az alsó szakaszon még árad. A védekezési munkák zajlanak, nagy az összefogás a falvakban. Továbbra is több út járhatatlan a vármegyében.
A Rába és a Pinka áradása miatt ezek az utak továbbra sem járhatóak Vas vármegyében
A Rába és a Pinka kiöntése miatt összesen nyolc, belvíz okán pedig egy alacsonyabb rendű összekötő út járhatatlan az Útinform kedd kora reggeli tájékoztatása szerint. Mutatjuk, melyek ezek.
Rengeteg utat lezártak az áradás miatt a megyében
Az árvíz miatt egyre tovább bővül a lezárt utak listája a megyében.
Eligazol a Haladás futsalcsapatának meghatározó légiósa
A zöld-fehérekkel 3-3 magyar bajnoki címet és Magyar Kupa győzelmet nyert brazil Luiggi Longo külföldön folytatja pályafutását.