Futsal: magabiztosan győzte le a Miskolcot a Haladás a Magyar Kupában

MEAFC-MISKOLC: Gergely Richárd – Balog Balázs, Polényi Tamás, Varga László, Turcsik Tamás, Szegő Márk, Hadházi Sándor, Sebestyén Dávid, Varga Bence, Grallert Máté, Mészáros Balázs, Lőrincz Patrik, Czékus Sándor, Szabó Dávid

Technikai vezető: Cservenyák Ádám

HALADÁS VSE: Alasztics Marcell – Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Dávid Richárd, Vas Ádám, Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Luiggi Longo, Sipos Gergő, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Papp Zsombor, Homlok Levente

Vezetőedző: Juan Ramon Calvo Rodriguez

Gólszerzők: Varga László (15’), Polényi Tamás (33’), ill. Dróth Zoltán (2’), Vatamaniuc-Bartha Dávid 3 (5’, 17’, 33’), Luiggi Longo (20’), Szalmás Zoltán 3 (22’, 39’, 40’), Sipos Gergő (28’)

A magyar bajnoki címvédő Haladás számára Magyar Kupa-mérkőzéssel vette kezdetét a 2022-es esztendő. A sorozatot két alkalommal is megnyerő vasiak a Miskolc otthonába látogattak a hétfő esti találkozón.

A vendégek léptek fel kezdeményezőbben, már rögtön a találkozó elején a kapufa mentette meg a borsodiakat a bekapott góltól. A nagy rohamok és egy szép Vas Ádám-próbálkozás után végül a 3. percben tört meg a jég, a csapatkapitány Dróth Zoltán juttatta vezetéshez a fehérmezeseket. A vezetés megszerzése után is a szombathelyiek játszottak fölényben, ami újabb gólban mutatkozott meg, Vatamaniuc-Bartha Dávid volt eredményes (0-2). A házigazda stabil, masszív védekezésből próbált meg gyors átmeneteket és kontrákat vezetni, a 15. percben egy ilyen szituáció után érkezett a szépítés Varga Zoltán révén (1-3). A játékrész hajrája aztán ismét a Juanra-legénységről szólt: a 17. percben egy szép összjátékot követően Vatamaniuc-Bartha Dávid tudott duplázni, majd a brazil légiós Luiggi Longo is beköszönt, így 1-4-es állással mehettek pihenőre a csapatok.

A második játékrészben sem kellett sokat várni, újabb gólt szerezzenek a vasiak, a fiatal Szalmás Zoltán vette be a MEAFC kapuját. Lüktető, ám ezzel együtt kapkodó, hektikus is lett a játék, a hazaiak előtt is adódtak helyzetek, de komoly átütőerő nem igazán volt bennük. A 28. percben aztán egy sarokrúgásra Sipos Gergő érkezett remekül a kapu elé, 2-6-ra módosítva ezzel az állást. A gólgyártásnak ezzel még nem volt vége, a 33. percben előbb egy kisbüntetőnek köszönhetően kozmetikázni tudtak az eredményen a miskolciak, majd Vatamaniuc-Bartha Dávid lőtte ki a jobb felső sarkot (2-7). A zöldmezes hazaiaknak másodszor is megvolt a lehetőségük, hogy tíz méterről betaláljanak, ez a büntetőjük azonban kapu fölé ment. Ennek ellenére nem maradtak újabb gólok nélkül a találkozóra kilátogatók, más kérdés, hogy mindkettőt a Haladás együttese, név szerint Szalmás Zoltán szerezte: az ifjú tehetség előbb szabadrúgásból volt eredményes, majd az utolsó percben egy jobb oldali akciót követően vette be az ellenfél kapuját, beállítva ezzel a 2-9-es végeredményt.

A HVSE tehát magabiztos sikerrel lépett tovább a következő körbe, csütörtökön pedig a bajnoki pontokért való küzdelem is folytatódik a zöld-fehérek számára, méghozzá az Újpest együttesének otthonában.

Malomsok Cintia

Savaria Fórum 33. évfolyam 34. szám - 2024.10.04.
Szombathelyi gyógyszerész lett a Miss Universe Hungary 2024 győztese
Dr. Kenéz Nóra Szombathelyen született, itt is nőtt fel, és bár jelenleg Budapesten él, szíve mélyén Szombathelyet tartja igazi otthonának. Tavaly harmadik lett, idén már az ő fejére került a korona és ő képviseli majd hazánkat Mexikóban a világversenyen.
Öt napig nem lesz fűtés és melegvíz az alábbi szombathelyi házakban és intézményekben
Hibaelhárítás miatt -- áll a Szomtáv szerdai közleményében.
Magyar Péter szombatra tüntetést hirdetett az MTVA székházhoz, élőben olvasná be követeléseiket
Tüntetést szervez október 5-én, szombaton 15.00-tól Magyar Péter és a Tisza Párt a közmédia óbudai székházához, ezt a pártvezető egy Facebook-posztban jelentette be. A Tisza Párt elnöke propagandagyárnak nevezte a közmédiát, és azt írta, hogy aki szabad országot szeretne a gyerekeinek, az velük tart.