Futsal: kiütéses sikert aratott, nyolc gólig meg sem állt a Haladás a Magyar Futsal Akadémia otthonában

A bajnoki címvédő ellenállhatatlan játékkal zsebelte be az újabb három bajnoki pontot.

FÉRFI FUTSAL NB I. 12. FORDULÓ

MAGYAR FUTSAL AKADÉMIA - HALADÁS VSE 0-8 (0-6)

Magyar Futsal Akadéma: Boldizsár Márk - Módly Márk, Tarpai Gyula, Nguyen Nhat Duy, Lőrincz Máté, Tóth Barnabás, Szabó Dávid, Véghelyi Balázs, Boznánszky Gábor, Fábián Tamás, Módly Dominik, Vas Gergely, Szabó Bence, Steiner Márk

Edző: Boznánszky Gábor

Haladás: Homlok Levente - Kovács Máté, Dróth Zoltán, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Vas Ádám, Alasztics Marcell, Luiggi Longo, Knizs Olivér, Sipos Gergő, Fehér Dániel, Arnon Cassemiro, Rutai Balázs, Győrfy Balázs

Edző: Felipe Conde

Gólszerzők: Kovács Máté 2., Vatamaniuc-Bartha Dávid 4., Knizs Olivér 5., Vas Ádám 2 (5., 27.), Arnon Cassemiro 13., Rutai Balázs 16., Luiggi Longo 24.

Idegenbeli összecsapással folytatódott a honi pontvadászat a címvédő Haladás futsalosai számára, akik hétfőn este a Magyar Futsal Akadémia otthonában vizitáltak.

Szokásukhoz híven óriási elánnal kezdtek az ezúttal piros mezben pályára lépő szombathelyiek, ennek eredményeként pedig Kovács Máté révén már a 2. minutumban megszerezték a vezetést. Az előny tudatában sem lassítottak a vendégek, sorra vezették a veszélyesebbnél veszélyesebb támadásokat, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Knizs Olivér, valamint Vas Ádám góljainak köszönhetően pedig az 5. percben már 0-4 állt az eredményjelző táblán. A hazaiak nem tudták felvenni a fonalat, nem tudtak váratlan megoldásokat húzni, azokkal meglepni ellenfelüket, amely azonban továbbra is igencsak komoly offenzívákat vezetett. A szünet előtt még Arnon Cassemiro és Rutai Balázs is beköszönt, a HVSE hatgólos előnyről várhatta a folytatást.

Ebben a szakaszban sem igazán változott a játék képe: az történt a pályán, amit Felipe Conde tanítványai szerettek volna, rendületlenül ment előre a Haladás, Luiggi Longo megiramodása után pedig már 7-0-ra vezetett a bajnoki cím védője. A lényegi kérdések már eldőltek, ám ennek ellenére nagyon magas hőfokon pörögtek a szombathelyiek, ráadásul a 27. minutumban Vas Ádám duplájával tovább nőtt a differencia. A tetemes előny tudatában is rengeteg lehetőséget dolgoztak ki a vendégek, minden támadásuk életveszélyes volt, az eredményen azonban már nem sikerült változtatniuk, ami azt jelentette, hogy fölényes, 8-0-s győzelemmel és három ponttal a zsebükben távozhattak a MFA otthonából.

A vasiak legközelebb november 17-én, pénteken lépnek pályára, 18 óra 30 perces kezdettel a Pécs gárdáját fogadják.