Futsal: hazai pályán már nem jelentett gondot a Nyíregyháza legyőzése a Haladásnak

A vasárnap még BL-elitkörbe jutó szombathelyiek gólzáporos mérkőzésen 6-3-ra múlták felül a nyírségieket és visszavágtak a szeptemberi 4-1-es vereségért.

FÉRFI FUTSAL NB I. 18. FORDULÓ

HALADÁS VSE - Á STÚDIÓ FUTSAL NYÍREGYHÁZA 6-3 (4-1)

Haladás: Alasztics Marcell - Szalmás Zoltán, Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Vas Ádám, Homlok Levente, Kovács Máté, Luiggi Longo, Knizs Olivér, Henrique Diniz, Sipos Gergő, Körmendy Gábor, Fehér Dániel, Rutai Balázs

Edző: Felipe Conde

Nyíregyháza: Petró Martin - Öreglaki Norbert, Gregory, Dávid Richárd, Joao Rodrigues, Gagyi Sándor, Szabó Lajos, Krajnyák Zsolt, Kovács Béla, Kovács Gergő, Urr Dániel, Kovács Erik, Lakatos László, Kovács Ádám

Edző: Lovas Norbert

Gólszerzők: Luiggi Longo 6., Dróth Zoltán 2 (9., 27.), Henrique Diniz 2 (11., 19.), Rutai Balázs 31., ill Joao Rodrigues 8., Öreglaki Norbert 28., Kovács Máté (36., öngól)

Vasárnap nagy fegyvertényt hajfott végre a Haladás VSE futsalcsapata azzal, hogy 2021 után ismét a Bajnokok Ligája elitkörébe jutott, csütörtök délután azonban már előrehozott bajnoki mérkőzés várt az együttesre, méghozzá a Nyíregyháza ellen.

A zöld-fehérek már az első pillanattól kezdve érzékeltették ellenfelükkel, hogy magukhoz ragadnák az irányítást, Hajmási Milán és Dróth Zoltán is igencsak közel járt ahhoz, hogy hamar megszerezze a vezetést a szombathelyieknek. Ez végül a 6. percben Luiggi Longonak sikerült, aki remekül cselezte be magát a pálya közepére, majd lőtt a kapuba (1-0). A gól után is magas hőfokon égett a házigazda, Dróth Zoltán egy labdaszerzés után ziccerig is eljutott. Ami hazai oldalon nem ment be, az a vendégeknél igen, a 8. minutumban Joao Rodrigues révén egalizált a Nyíregyháza. Az egyenlítés riadóként szolgált a Conde-legénység számára, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy rövid idő leforgása alatt Dróth Zoltán, majd Henrique Diniz is beköszönt, villámgyorsan 3-1-re módosult az állás. Lovas Norbert időt kért, a Haladás látványosan, sok helyzetet kialakítva játszott. A félidő végéhez közeledve öt a négy elleni szerkezetre állt át a nyírségi alakulat, Henrique Diniz azonban egy egészen szenzációs góllal tovább nyitotta az ollót, így aztán 4-1-ről következhetett a folytatás.

A második etapot aztán rögtön vészkapussal kezdte a vendég együttes, amit viszont majdnem meg tudott büntetni a bajnoki cím védője. Ebben a szakaszban is szép megoldásokkal, a közönséget kiszolgálva játszottak a zöld-mezesek, Kovács Máté és Szalmás Zoltán is könnyen gólt szerezhetett volna. Erre végül nem kellett sokat várni, a 27. percben Dróth Zoltán életerős lökete kötött ki a kapuban, már 5-1 volt az állás. A folytatásban gyorsan jött a válasz a vendégek részéről, a korábban Szombathelyen is megforduló Öreglaki Norbert köszönt be, ám így sem volt könnyű helyzetben a pirosmezes gárda. Hogy ez még nehezebb legyen, arról Rutai Balázs gondoskodott, aki hatalmas gólt szerzett a 31. percben, 6-2 állt az eredményjelző táblán. A vendégek vészkapusra váltottak, megpróbáltak belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba, a hátralévő időben viszont már csak egy góllal tudták csökkenteni a különbséget. A HVSE magabiztos, 6-3-as sikert könyvelhetett el és fontos három ponttal gazdagodott.

Dróth Zoltánék november 6-án, hétfőn 18 óra 30 perces kezdettel a DEAC otthonában folytatják bajnoki szereplésüket.