2024.10.06., vasárnap  •  Brúnó, Renáta napja
Futsal: hazai pályán már nem jelentett gondot a Nyíregyháza legyőzése a Haladásnak

A vasárnap még BL-elitkörbe jutó szombathelyiek gólzáporos mérkőzésen 6-3-ra múlták felül a nyírségieket és visszavágtak a szeptemberi 4-1-es vereségért.

FÉRFI FUTSAL NB I. 18. FORDULÓ

HALADÁS VSE - Á STÚDIÓ FUTSAL NYÍREGYHÁZA 6-3 (4-1)

Haladás: Alasztics Marcell - Szalmás Zoltán, Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Vas Ádám, Homlok Levente, Kovács Máté, Luiggi Longo, Knizs Olivér, Henrique Diniz, Sipos Gergő, Körmendy Gábor, Fehér Dániel, Rutai Balázs

Edző: Felipe Conde

Nyíregyháza: Petró Martin - Öreglaki Norbert, Gregory, Dávid Richárd, Joao Rodrigues, Gagyi Sándor, Szabó Lajos, Krajnyák Zsolt, Kovács Béla, Kovács Gergő, Urr Dániel, Kovács Erik, Lakatos László, Kovács Ádám

Edző: Lovas Norbert

Gólszerzők: Luiggi Longo 6., Dróth Zoltán 2 (9., 27.), Henrique Diniz 2 (11., 19.), Rutai Balázs 31., ill Joao Rodrigues 8., Öreglaki Norbert 28., Kovács Máté (36., öngól)

Vasárnap nagy fegyvertényt hajfott végre a Haladás VSE futsalcsapata azzal, hogy 2021 után ismét a Bajnokok Ligája elitkörébe jutott, csütörtök délután azonban már előrehozott bajnoki mérkőzés várt az együttesre, méghozzá a Nyíregyháza ellen.

A zöld-fehérek már az első pillanattól kezdve érzékeltették ellenfelükkel, hogy magukhoz ragadnák az irányítást, Hajmási Milán és Dróth Zoltán is igencsak közel járt ahhoz, hogy hamar megszerezze a vezetést a szombathelyieknek. Ez végül a 6. percben Luiggi Longonak sikerült, aki remekül cselezte be magát a pálya közepére, majd lőtt a kapuba (1-0). A gól után is magas hőfokon égett a házigazda, Dróth Zoltán egy labdaszerzés után ziccerig is eljutott. Ami hazai oldalon nem ment be, az a vendégeknél igen, a 8. minutumban Joao Rodrigues révén egalizált a Nyíregyháza. Az egyenlítés riadóként szolgált a Conde-legénység számára, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy rövid idő leforgása alatt Dróth Zoltán, majd Henrique Diniz is beköszönt, villámgyorsan 3-1-re módosult az állás. Lovas Norbert időt kért, a Haladás látványosan, sok helyzetet kialakítva játszott. A félidő végéhez közeledve öt a négy elleni szerkezetre állt át a nyírségi alakulat, Henrique Diniz azonban egy egészen szenzációs góllal tovább nyitotta az ollót, így aztán 4-1-ről következhetett a folytatás.

A második etapot aztán rögtön vészkapussal kezdte a vendég együttes, amit viszont majdnem meg tudott büntetni a bajnoki cím védője. Ebben a szakaszban is szép megoldásokkal, a közönséget kiszolgálva játszottak a zöld-mezesek, Kovács Máté és Szalmás Zoltán is könnyen gólt szerezhetett volna. Erre végül nem kellett sokat várni, a 27. percben Dróth Zoltán életerős lökete kötött ki a kapuban, már 5-1 volt az állás. A folytatásban gyorsan jött a válasz a vendégek részéről, a korábban Szombathelyen is megforduló Öreglaki Norbert köszönt be, ám így sem volt könnyű helyzetben a pirosmezes gárda. Hogy ez még nehezebb legyen, arról Rutai Balázs gondoskodott, aki hatalmas gólt szerzett a 31. percben, 6-2 állt az eredményjelző táblán. A vendégek vészkapusra váltottak, megpróbáltak belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba, a hátralévő időben viszont már csak egy góllal tudták csökkenteni a különbséget. A HVSE magabiztos, 6-3-as sikert könyvelhetett el és fontos három ponttal gazdagodott.

Dróth Zoltánék november 6-án, hétfőn 18 óra 30 perces kezdettel a DEAC otthonában folytatják bajnoki szereplésüket.

Savaria Fórum 33. évfolyam 34. szám - 2024.10.04.
Szombathelyi gyógyszerész lett a Miss Universe Hungary 2024 győztese
Dr. Kenéz Nóra Szombathelyen született, itt is nőtt fel, és bár jelenleg Budapesten él, szíve mélyén Szombathelyet tartja igazi otthonának. Tavaly harmadik lett, idén már az ő fejére került a korona és ő képviseli majd hazánkat Mexikóban a világversenyen.
Öt napig nem lesz fűtés és melegvíz az alábbi szombathelyi házakban és intézményekben
Hibaelhárítás miatt -- áll a Szomtáv szerdai közleményében.
Magyar Péter szombatra tüntetést hirdetett az MTVA székházhoz, élőben olvasná be követeléseiket
Tüntetést szervez október 5-én, szombaton 15.00-tól Magyar Péter és a Tisza Párt a közmédia óbudai székházához, ezt a pártvezető egy Facebook-posztban jelentette be. A Tisza Párt elnöke propagandagyárnak nevezte a közmédiát, és azt írta, hogy aki szabad országot szeretne a gyerekeinek, az velük tart.