Fokozott biztonsági előírások a kollégiumokban és az egyetemi órákon
Minden bejáratnál fertőtlenítőszerrel átitatott lábtörlő, és kézfertőtlenítő fogadja a II. János Pál Katolikus Szakkollégium lakóit. Már a belépéskor megkövetelik a fokozott higiéniát, de emellett minden lakásba helyeztek ki fertőtlenítőszereket. A mosdóban a helyes kézmosás részleteit is ismertetik. Az 50 férőhelyes intézmény a következő tanévtől csak 45 hallgatót fogad, az egyik lakást ugyanis elkülönítőnek tartják fenn. Ha szükségessé válna, ott helyezik el azokat, akiknél felmerül a fertőzés gyanúja. A rendszeres fertőtlenítéshez ózongenerátort is beszereztek. Látogatókat pedig nem fogadhatnak a lakásokban a kollégisták. A közösségi helyiségekben kötelező a maszk és létszámlimitet is bevezettek.
Gaspari Gábor, a II. János Pál Szakkollégium igazgatója az SZTV érdeklődésére elmondta, hogy minden lakásba lázmérőket helyeztek ki, ahol a szakkollégisták tudják kontrollálni a testhőmérsékletüket. Ezen kívül minden beköltözőtől nyilatkozatot kérnek, hogy beköltözés előtt két héten belül nem volt sárga vagy piros besorolású országban. Ezen felül még egy szombathelyi háziorvossal is szerződtek, aki kvázi üzemorvosként látja el a szakkollégisták felügyeletét.
A biztonság érdekében a szaktárca eljárásrendet adott ki. Az ajánlás szerint a felsőoktatási intézmények épületeit, rendezvényeit, tanóráit csak egészséges emberek látogathatják. Fontos a 1,5 méteres védőtávolság betartása, ha ez nem lehetséges, kötelező a maszk viselése. Az ELTE az őszi félévre hibrid oktatással készül.
Lenner Tibor, az ELTE Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központ mb. igazgatóka hozzátette, a hibrid oktatás azt jelenti, hogy fő szabályként a jelenléti oktatással indul a félév, tehát a hagyományos módon, tantermi körülmények között tartják meg az órákat. Ugyanakkor lesznek olyan kurzusok, ahol online, tehát internet segítségével kell órát tartaniuk. Ezek jellemzően a nagylétszámú kurzusok, vagy ahol nincs megfelelő befogadó képességű tanterem.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.