2024.10.06., vasárnap  •  Brúnó, Renáta napja
Erődemonstrációt tartott a Falco, ezúttal a Nyíregyháza bánta

A szombathelyiek továbbra is remek formában, Milos Konakov fiai 69-99-es győzelmet arattak a Nyírségben.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I. TIPPMIX LIGA 17. FORDULÓ

HÜBNER NYÍREGYHÁZA BS - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 69-99 (13-29, 18-25, 16-30, 16-21)

Nyíregyháza: Perry 11/3, Kass 5/3, Szobi 4, Pipiras 16/6, Copes 12. Csere: J. Williams 10, Kiss B. 7/3, Bonifert 1, Fazekas 3, Bazsó -.

Edző: Darko Radulovic

Falco: Pot 21, Brown 5, Kovács B. 7/3, Tiby 13/9, Keller Á. 11. Csere: Barac 19/6, Perl 17/3, Hansen -, Verasztó -, Sövegjártó -, Takács Z. -, Horváth Ád. -.

Keleti túra várt a hazai bajnokság 17. játéknapján a címvédő Falco együttesére, amely a Nyíregyháza otthonában szerette volna folytatni remek sorozatát.

A hazaiak szerezték a találkozó első kosarát, majd kimaradt Falco-triplakísérlet következett, Stefan Pot azonban egy 2+1-es akcióval 2-3-ra módosította a mérkőzés állását. Büntetőkkel tudott ismét vezetést szerezni a Nyíregyháza, Tiby viszont nem hagyta annyiban a dolgot, hármasának köszönhetően 4-6 állt az eredményjelzőn. Az újabb szombathelyi kosárra szintén kintről tudtak válaszolni a nyírségiek, kapaszkodtak a cápák, a bajnoki címvédő viszont őrizte előnyét. Pot büntetői után 11-14 volt az eredmény, a Nyíregyháza azonban egy 4-0-nak köszönhetően 15-14-re átvette a vezetést. A találkozó ezen szakaszában főként a vonalról estek a pontok, így araszoltak a csapatok, méghozzá fej-fej mellett. Kicsivel több, mint egy perc volt vissza az első játékrészből, amikor a Falco némi levegőhöz jutott, 17-21-re lépett el, Darko Radulovic pedig ezt látva időt is kért. A négypontos differencia már nem változott, az etap végén 19-23-at mutatott az eredményjelző tábla.

Keller Ákos szépen lépett be, Barac remekül ismerte fel a helyzetet, kosár lett az eredménye, majd a hazaiak duplája után pontosan ugyanez volt a szereposztás (21-27). Darko Radulovic együttese kifejezetten jól célzott távolról, újabb triplájával 27-24-re zárkózott, sőt, mi több 28-27-nél már náluk volt az előny. Ezúttal Milos Konakov hívta magához övéit, majd Tiby büntetőzött jól, 28-29 volt ekkor az állás. Keller könnyű kosarával lépte át a 30-at a vasi gárda, majd Pot 2+1-e következett, mindezek mellett pedig nyíregyházi időkérés. 28-35-nál már hét pont volt közte, ezt a különbséget pedig tudta is tartani a sárga-fekete együttes. Barac nagyon megnézhette magának a gyűrűt kintről, célba is ért a dobása, majd egy gyorsindítás után Brown zsákolásának örülhettek a vendégek, a nagyszünet előtti utolsó percbe 37-44-gyel érkeztek a csapatok. A felvonás utolsó két kosara egyaránt a Falcoé volt, ez azt jelentette, hogy tízen kívülre kerültek a vendéglátók, 37-48 ra vezetett a Konakov legénység az első két negyedet követően.

Perl remek betörésével vette kezdetét a harmadik játékrész, majd egy-egy tripla következett mindkét oldalon, vendég részről Matt Tiby volt a "tettes". Magabiztosan, taktikusan kosárlabdáztak a sötétmezesek, Perl faultos kosarának köszönhetően közelítette a 20-at a különbség. Tiby újabb triplát szórt, Keller büntetőből volt eredményes, egyre inkább nyílt az a bizonyos olló (42-60). A hazaiak továbbra is jó százalékkal céloztak kintről, ők is dobtak egy hármast, 45-64-nél viszont az időkérés mellett döntöttek. Perl triplája is a helyére került, a nyíregyháziak tarsolyában is voltak szép megoldások, közelebb kerülni azonban nem tudtak. Milos Konakov fiai a jelentős előny tudatában is tetszetősen, hatékonyan kosárlabdáztak, a záró tízpercre 53-78-cal kanyarodtak a csapatok.

A folytatásban sem igazán változott a játék képe, a címvédő közelített a 90 dobott ponthoz, melyet Kovács Benedek triplájával el is ért. A találkozó sorsa erre a periódusra már eldőlt, a különbség volt csak kérdéses, no meg az, hogy átlépi-e a százas határt a Konakov-legénység. Bő három és fél perccel a mérkőzés vége előtt 61-94 állt az eredményjelzőn, a szombathelyi fiatalok pedig igyekeztek élni a trénerük által kapott lehetőséggel. A Falco győzelme nem forgott veszélyben, s bár a száz pont nem lett meg, a vendégek így is magabiztos, 69-99-es sikert arattak.

Savaria Fórum 33. évfolyam 34. szám - 2024.10.04.
Szombathelyi gyógyszerész lett a Miss Universe Hungary 2024 győztese
Dr. Kenéz Nóra Szombathelyen született, itt is nőtt fel, és bár jelenleg Budapesten él, szíve mélyén Szombathelyet tartja igazi otthonának. Tavaly harmadik lett, idén már az ő fejére került a korona és ő képviseli majd hazánkat Mexikóban a világversenyen.
Öt napig nem lesz fűtés és melegvíz az alábbi szombathelyi házakban és intézményekben
Hibaelhárítás miatt -- áll a Szomtáv szerdai közleményében.
Magyar Péter szombatra tüntetést hirdetett az MTVA székházhoz, élőben olvasná be követeléseiket
Tüntetést szervez október 5-én, szombaton 15.00-tól Magyar Péter és a Tisza Párt a közmédia óbudai székházához, ezt a pártvezető egy Facebook-posztban jelentette be. A Tisza Párt elnöke propagandagyárnak nevezte a közmédiát, és azt írta, hogy aki szabad országot szeretne a gyerekeinek, az velük tart.