Egészségügyi dolgozók költözhetnek be az egyetem üresen álló kollégiumaiba
A kollégiumokból ki kellett költözniük, akinek mégis valamilyen okból maradnia kellett, a Deák utcai épületben kapott helyet. A felszabadult 550 férőhelyet pedig szükség esetén a járvány leküzdésén dolgozók vehetik igénybe.
Németh István rektorhelyettes elmondta, hogy a katasztrófavédelemtől érkezett hozzájuk egy megkeresés abban az ügyben, hogy tudnának-e jelen pillanatban a Magyar utcai és Ady téri kollégiumaik egyikében elhelyezést biztosítani olyan egészségügyi dolgozók számára, akiknek egyszerűbb lenne Szombathelyről ellátni a feladatokat, mint ingázni a lakóhelyük és a munkahelyük között. Tehát átmeneti szállást nyújtanánk.
Egyelőre üresen állnak a kollégiumi szobák, még nem költöztek be az egészségügyi dolgozók, de a lehetőség adott. Az Operatív Törzs minden városban felmérte a szükség esetén igénybe vehető kapacitásokat. Szombathely ebben élen jár: 1792 kollégiumi férőhely van a városban, de ha kell, ennél több szállás is bevonható.
László Győző alpolgármester hangsúlyozta, Szombathely összefogott. Érkeznek a felajánlások mind azoktól a szállásadóktól, akik ezzel foglalkoznak, mind a magánlakások tekintetében is kaptak már felajánlásokat olyan kórházi dolgozóknak, akik nem tudják megoldani a hazajutást. Ezt mind továbbítják az illetékeseknek, és úgy fogalmazott, nagyon jó érzés azt látni, hogy megmozdult valami a városban.
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.