2024.05.19., vasárnap  •  Ivó, Milán napja
Vereséget szenvedett a Haladás az esztendő utolsó mérkőzésén

A Pécs Bíró Bence korai góljával vitte el a három pontot a vasi megyeszékhelyről.

MERKANTIL BANK LIGA 20. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS - PÉCSI MFC 0-1 (0-1)

Haladás: Rózsa – Kállai K., Mocsi, Németh M., Bosnjak (Devecseri, 57.) – Csilus, Holdampf, Kiss B. (Kállai Z., 78.), Szekér (Monori, 62.) – Horváth R. (Doktorics, 78.), Tóth Milán (Guzmics, 78.)

Vezetőedző: Németh Szabolcs

Pécs: Helesfay – Dávid, Preklet, Rácz, Katona – Geiger (Okorie, 87.), Marques-Airosa, Kövesdi (Tölgyesi, 69.), Károly – Tihanyi (Svedyuk, 65.), Bíró

Vezetőedző: Vas László

Gólszerző: Bíró (5.)

Hazai környezetben zárta az évet a Haladás labdarúgócsapata, vasárnap délután a Pécs együttese látogatott Szombathelyre. A hazaiak legutóbbi két bajnoki mérkőzésüket követően egyaránt győztesen hagyták el a pályát, míg a baranyaiak öt nyeretlenül megvívott találkozó után szerették volna begyűjteni bajnoki pontokat.

Ennek szellemében kezdett a PMFC, rögtön az elején ráerőltette akaratát a zöld-fehérekre, ami gólban is megmutatkozott: az 5. percben egy szép egyéni akció végén Bíró Bence szerezte meg a vezetést a vendégeknek (0-1). A hidegzuhanyként jött gól hatására összekapta magát Németh Szabolcs legénysége, a játék áttevődött a pécsi térfélre, és bizony a lehetőségek is megvoltak a hazaiak előtt az egyenlítésre: előbb Csilus Tamás közeli lövését védte Helesfay, majd nem sokkal később egy kezezést követően tizenegyest reklamáltak a szombathelyiek, ám a játékvezető úgy ítélte meg, hogy a büntetőterületen kívül történt az eset, így szabadrúgással jöhetett a Haladás. A szándék egyértelmű volt, még a szünet előtt szeretett volna egyenlíteni a vasi alakulat, de Németh Milán sem lábbal, sem pedig fejjel nem tudta bevenni a kaput, Horváth Rajmund 45. percben leadott lövésénél pedig ismét közbe tudott avatkozni Helesfay, így egygólos PMFC-vezetéssel fordultak a felek.

A szünet után inkább a szabálytalanságok, feszült jelenetek kerültek előtérbe, nagy küzdelem volt a pályán, nem a szép játék dominált. A vendégek legfőbb célja ekkor már az eredmény őrzése volt, illetve a játék tördelése, a házigazda pedig hiába próbálkozott és tett nagy erőfeszítéseket azért, hogy legalább az egyik pontot sikerüljön megszereznie, nem tudott mit kezdeni a vendégek taktikus játékával. Egy-egy helyzetet lehetett csak feljegyezni, mindkét oldalon jöttek a cserék, a Lurkó UFC-ben nevelkedett Tihanyi Olivér is pályára lépett a baranyaiaknál. Németh Szabolcs fiai rendületlenül mentek előre, Guzmics Richárd pedig Tóth Milán helyére érkezve, csatárként próbált zavart okozni. Beszorult a Pécs, mindent egy lapra feltéve rohamozott a szombathelyi gárda, a felívelések, középreadott labdák azonban nem vezettek sikerre, érintetlen maradt Helesfay kapuja, így Vas László együttese egygólos győzelemmel térhet haza.

A Haladás az ősszel lejátszott 20 mérkőzésből 11 alkalommal tudott nyerni, négy döntetlen mellett öt vereséget jegyzett, így a Kecskemét mögött egy egységgel lemaradva, 37 ponttal a negyedik helyről várhatja majd a január végi folytatást.