2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Vasi Vasember - Harminckilencedik alkalommal versengtek a triatlonisták

Szombat délelőtt elrajtolt a 39. Vasi Vasember triatlon verseny, amelyen mintegy négyszázhetven versenyző állt rajthoz. 35 váltó nevezett, illetve egyéniben is növekedett a tavalyi részvételi szám. Dr. Varjú Gábor szombathelyi állatorvos, triatlonos köszöntötte a rajthoz állókat. Az első futamot dr. Varjú Gábor, a másodikat és a harmadikat dr. Horváth Attila alpolgármester indította el. A férfiaknál Badar Gergő, a nőknél pedig Koronika Judit győzött.

Az ikonikus szombathelyi esemény töretlen népszerűségnek örvend. 1984-ben első alkalommal rendeztek Magyarországon, Szombathelyen triatlon versenyt, ezért nevezik triatlon bölcsőjének Szombathely városát és a Vasi Vasembert.

Az első verseny időpontjára emlékezve minden év júliusának második hétvégéjén országunk minden szegletéből és külföldről (Ausztria, Szlovákia, Svájc) is érkeznek amatőr és profi versenyzők városunkba, hogy elnyerjék a Vasi Vasember címet, így volt az ez az idén is

Az 1500 m úszás, 40 km kerékpározás és a 10 km futás teljesítése igazán embert próbáló feladat. Az úszótávot Szombathely zöld szívében, a Csónakázó tóban teljesítették a versenyzők. A kerékpártáv Vas megye lankás tájain vezetett keresztül, ahol a vasemberek olyan dombokat hódítottak meg, amelyeket mások csak messziről csodálnak szépségük miatt. A futás Szombathely egyik legszebb részén, a Múzeumfalun haladt át.

A verseny legendás alakjai, Kapolcsi Imre és Garami Árpád ismét rajthoz álltak, mindketten 39. alkalommal.

A verseny központját a Bartók Béla körúton, az Uszodával szembeni füves területen alakították ki. Itt volt a színpad, a frissítőpont a befutókapu és a pihenőövezet. A depó a nagy létszám miatt a Fedett Uszoda parkolójába került.

A szervezők a környezetvédelemre is hangsúly fektettek, és a versenyzők számára egyedi, „Ébredj Szombathely” logóval és a versenyző rajtszámával ellátott poharakat adtak a célba érkezéskor, tehát egy nagy pohármennyiség felhasználást igénylő pontot sikerült ezzel kiváltani.

A férfiaknál a Veszprém versenyzője, Badar Gergő nyert csaknem öt perccel megelőzve a tavaly győztes, ezúttal második Berekméri Leventét. Harmadikként nagyobb hátránnyal Simon Péter ért célba.

A nőknél szorosabb volt a verseny az első helyért, de a százhalombattai egyesület így is hármas sikert aratott: győzött Koronika Judit majdnem két perccel megelőzve Soós Dorkát, míg harmadikként a tavaly diadalmaskodó Csomor Erika végzett.