2024.05.16., csütörtök  •  Mózes, Botond napja
Vármegyei II. osztály, északi csoport: a Bozsok a Lukácsháza, a Gérce a Gencsapáti ellen nyert rangadót, hatot rúgott a Sé

A Kemenesalja tovább nyújtotta veretlenségi sorozatát, de az Alsóújlak és az Uraiújfalu is hazai környezetben tudott nyerni. A Szeleste a Répcelakkal, a Pecöl a Kőszeggel játszott döntetlent.

Kemenesalja FC - Elektromol-Spari FC 3-0 (1-0)      Vönöck, vezette: Bagoly

Kemenesalja: Kovács - Manganelli (Kóbor, 75.), Balázsi, Horváth (Szakál, 55.), Lőrincz G., Czöndör (Németh, 81.), Péter, Erdélyi, Lőrincz M., Varga (Binder, 55.), Ölbei (Őri, 55.)

Spari: Pungor - Neubauer, Boldizsár, Szalai, Tyahor, Pados, Majtényi, Mészáros, Sipos, Holdosi, Vertetics

Gólszerzők: Manganelli 33., Czöndör 52., Balázsi 90.

A Kemenesalja 3-0-s sikerrel tartotta otthon a három pontot.

Gencsapáti KSE - Gérce-Vásárosmiske KSE 2-3 (1-2)      Gencsapáti, vezette: Andrejek

Gencsapáti: Horváth - Sulyok (Dancs, 63.), Iker, Soldatenko, Fülöp (Skrapits, 82.), Bokor, Tóth, Sátori, Lőrincz (Egyed, 63.), Janek (Kovács, 46.), Mucza

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi - Pencz, Lakatos (Németh Z., 54.), Máthé, Németh B., Lerik, Mórocz (Kiss, 88.), Major, Nunkovics, Csonka, Kövesdi (Kovács, 61.)

Gólszerzők: Sulyok 7., Fülöp 46., ill. Mórocz 2 (15., 86.), Németh B. 19.

Kiállítva: Németh B. 88. (Gérce-Vásárosmiske)

A hazaiak Iker nagyszerű egyéni akcióját és visszatett labdáját, majd Sulyok gólját követően már a 7. percben előnybe kerültek. Ezt követően jött a 15., valamint a 19. perc, amikor a hazaiak szabadrúgásai után a gérceiek két gyors kontrából megfordították a találkozó állását, melyhez a gencsi védelem asszisztált. A fordulás után aztán Fülöp bombája visszahozta a házigazda reményeit. A Gencsapáti mindent elkövetett  a győzelem érdekében, ám a tudósítás szerint az asszisztens véleményes jelzései - vagy nem jelzései - eldöntötték a találkozót, ugyanis a vendégek egy erősen lesgyanús helyzetből szerezték meg a három pontot. Összességében a Gérce taktikája bejött. Gyors kontrákból szerzett gólokkal, és a hazai kulcsjátékosok bármilyen eszközzel és módon történő kikapcsolásával győzelmet könyvelhettek el, amihez a játékvezető és a partjelző is asszisztált - olvasható a beszámolóban.

Alsóújlaki SC - Boba Sportegyesület 1-0 (0-0)      Alsóújlak, vezette: Szabó III.

Alsóújlak: Gábor - Gampel Do. (Papp, 81.), Kaposi, Pados (Gampel Dá., 89.), Toldi (Hantó, 46.), Varga Á., Varga N., Vasas, Káldi (Pintér, 46.), Nagy, Varga R.

Boba: Fábián - Magyar, Horváth, Kovács, Fodor, Géczi (Balogh, 46.), Dákai, Gorácz, Kecskés, Szigeti, Nagy (Szabó, 67.)

Gólszerzők: Gampel Dá. 90.

A 89. percben csereként beálló Gampel Dániel nyerőembernek bizonyult, hiszen egy minutummal később ő szerezte az alsóújlakiak győzelmet, s három pontot jelentő találatát.

Sé Honvéd SE - Kemenesmagasi FC 6-0 (3-0)      Sé, vezette: Imre

Sé: Papp - Séfer, Kiss Márton (Márton, 62.), Kovács, Werderits, Dénes (Hende, 62.), Nemes (Kiss Mihály, 67.), Fichtacher (Uri, 46.), Szalay, Lendvai (Kalamár, 46.), Kiss Máté

Kemenesmagasi: Princzes - Koronczai (Balogh, 62.), Molnár Zs., Horváth (Csemer, 67.), Szénégető (Csempesz, 37.), Poós, Kelemen, Palotai, Kerekes, Kopházi, Molnár T.

Gólszerzők: Kiss Máté 2 (12., 40.), Werderits 17., Hende 85., Kovács 2 (89., 90.)

A múlt heti bravúrgyőzelem érezhetően lendületet adott a hazai csapatnak és ezt már a mérkőzés elején tudatosította ellenfelében. Ugyan a félidő elején sok volt a pontatlanság a játékukban, mégis uralták a meccset. Olyannyira, hogy az első negyedóra végére már kétgólos előnyre tettek szert. A vendégek is próbálkoztak, de a hazai védelem jól állt a lábán. A félidő második felében egy szép támadás végén tovább nőtt a hazai előny. A második félidőben is a házigazda dominált. Felszabadult játékot produkálva, szebbnél szebb támadásokat vezetve futballoztak a séiek, amely a mérkőzés utolsó tíz percében újabb három nagyszerű gólt eredményezett. Jó játékvezetés mellett kiütés lett a vége, az eredmény nem túlzott, minden hazai játékos dicséretet érdemel!

Pecöl SE - Kőszegi Lóránt FC 0-0 (0-0)       Pecöl, vezette: Elek

Pecöl: Kollarics - Láda, Orsós, Szabó (Oszkó, 95.), Farkas, Kiss (Márok, 55.), Hóbor, Joó, Kasza P., Kasza K., Németh

Kőszeg: Puporka - Kiss, Lintner, Fehér (Gugcsó, 76.), Szolyák, Kovács (Berber, 97.), Réti, Varga D., Takács, Mézer (Varga Sz., 65.), Rácz

Óvatos játékkal indult a találkozó, ahol inkább a hazaiak kezdeményeztek. A térfélcserét követően magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Pecöl, több helyzetet is kidolgozott, ám ezek közül egyet sem sikerült gólra váltania a lelkesen védekező Kőszeg ellen. A hazaiak gyors felépülést kívánnak Szabó Péternek!

Uraiújfalu SE - Merseváti SE 1-0 (1-0)     Uraiújfalu, vezette: Sebesi

Uraiújfalu: Pungor I. (Agg, 63.) - Szabó M., Binder, Gáspár, Szabó B. (Keszei, 41.), Burka, Kollárits, Pungor Sz., Csete, Szabó T., Dornai

Mersevát: Patyi - Gönye, Szalai-Golda, Nagy, Takács M., Szalai, Orbán, Homlok, Mesterházy, Takács B., Döbröntei

Gólszerzők: Pungor Sz. 26.

Az Uraiújfalu folytatta bajnoki sormintáját és ezúttal egygólos győzelmet aratott a Mersevát együttese ellen.

Szeleste-Pósfa SE - Répcelaki SE 1-1 (0-0)        Szeleste, vezette: Pungor

Szeleste-Pósfa: Kovács M. - Vajda (Németh, 86.), Maráczi, Kovács R., Fülöp, Baranyai (Kovács Á., 80.), Pataki (Molnár, 46.), Nagy, Kiss, Horváth (Pethő, 73.), Földi

Répcelak: Németh M. - Kiss, Gallen A., Dulicz, Csontár, Németh B. (Tóth, 80.), Pinezits, Baán, Gallen I., Németh D., Malomsoki (Baranyai, 67.)

Gólszerzők: Kiss 58., Pinezits 63.

Kiállítva: Maráczi 35. (Szeleste)

Az első félidőben tíz főre fogyatkozott a hazai csapat, de így is fölényben játszott, majd a fordulás után megszerezte a vezetést is. A répcelakiak a házigazda beszámolója szerint egy óriási játékvezetői hiba után tudtak egyenlíteni.

Bozsoki SE - SCHOTT Lukácsháza SE 2-1 (1-0)     Bozsok, vezette: Kondor

Bozsok: VARGA M. - BIGNER, KRATOCHWILL, CSIZMAZIA, NÉMETH (KOVÁCS, 89.), DÉVÉNYI, VARGA B. (PÁL, 75.), SZALAI (NAGY, 46.), TOMPEK, KISS, MARTI (KAPOSI, 61.)

Lukácsháza: Bán - Bolfán (Ágoston, 58.), Lipics, VÖRÖS, MESTER, Bősze, Dan (Németh, 65.), KOVÁCS (OSZTROSITS, 58.), Rozmán, Dr. László, Gombás

Gólszerzők: Csizmazia 41., Németh 82., ill. Mester 77.

Sok néző várta a csapatokat a kezdès pillanatában. A mérkőzès Kratochwill Zoltán köszöntésével kezdődött, aki a napokban töltötte be a 40.születésnapját. A vendég Lukácsháza ragadta magàhoz a kezdeményezést, mezőnyfölényt alakított ki, támadólag lépett fel. Gólt mégis a hazaiak szereztek Csizmazia révén a 41.percben. A második félidőben sem változott a játék képe: a vendégek támadtak, a bozsokiak hősiesen védekeztek, de Mester fejesgóljával egyenlített a Lukácsháza a 77. minutumban. A hazaiaknak viszont volt válasza, Németh Olivér révén megszerezték a győztes találatot. A bozsoki csapat küzdeni tudásból jelesre vizsgàzott, nem érdemtelenül tartotta otthon a három bajnoki pontot.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)