2024.05.19., vasárnap  •  Ivó, Milán napja
Vármegyei II. osztály, északi csoport: nem bírt egymással a forduló rangadóján a Bozsok és a Pecöl, pontot szerzett a Szeleste ellen a Mersevát

A Lukácsháza a Kemenesmagasit, a Sé a Sparit verte 4-1-re. A Boba, a Kőszeg és a Gérce egyaránt otthon tartotta a három pontot - utóbbi ezzel a tabella élére is állt -, míg a Gencsapáti Répcelakon aratott magabiztos győzelmet.

SCHOTT Lukácsháza SE - Kemenesmagasi FC 4-1 (2-0)     Lukácsháza, vezette: Koronczai

Lukácsháza: Bán - Bolfán, Vörös (Gyüre, 63.), Mester (Krancz, 46.), BŐSZE, Dan (Pungor, 68.), HORVÁTH (Németh, 63.), KOVÁCS (Döbör, 63.), Toldi, Rozmán, Gombás

Kemenesmagasi: KELEMEN - Koronczai, Bándoli, POÓS, Solymos (Csemer, 65.), Horváth (Király, 81.), Kerekes, Csite, Kopházi, Molnár, Csempesz (Sebestyén, 81.)

Gólszerzők: Mester 2 (16., 39.), Bolfán 59., Gombás 89., ill. Kerekes 86.

A hazai alakulat motiváltan lépett pályára, hogy javítson a tavaszi szezonban mutatott hazai teljesítményén. Ennek szellemében rögtön magához is ragadta a kezdeményezést és nagy mezőnyfölényben futballozott. Az első félidőben türelmetlenül, hibákkal játszottak a hazaiak, ám így is kétgólos előnnyel mehettek a szünetre. A második játékrész is nagy lukácsházi fölényt hozott és a játékuk is feljavult a vendéglátóknak. Az elfáradó vendégek becsülettel küzdöttek, de ez csak arra volt elég, hogy megrúgják a becsületgóljukat és ne szenvedjenek nagyobb arányú vereséget. A hazaiak végig kézben tartották a mérkőzést és megérdemelt győzelmet arattak kiváló játékvezetés mellett.

Boba Sportegyesület - Kemenesalja FC 3-2 (1-1)      Boba, vezette: Busi

Boba: Fábián - Balogh, Magyar, Horváth, Fodor, Géczi, Szabó, Dákai, Gorácz, Kecskés, Nagy (Szigeti, 30.)

Kemenesalja: Kovács - Szakál (Manganelli, 58.), Lőrincz G. (Horváth, 46.), Czöndör, Péter, Binder (Kóbor, 58.), Balázsi, Erdélyi, Lőrincz M., Varga, Ölbei

Gólszerzők: Géczi 4., Gorácz 58., Dákai 70., ill. Erdélyi 34., Czöndör 87.

A bobaiak gólgazdag találkozón gyűjtötték be a három pontot és így két mérkőzés után ismét győzelemnek örülhettek.

Répcelaki SE - Gencsapáti KSE 1-5 (1-5)        Répcelak, vezette: Szendrődi

Répcelak: Németh M. - Kiss Z., Gallen A., Csontár (Horváth, 46.), Németh D. (Baranyai, 82.), Németh B. (Tóth, 77.), Pinezits, Krétai, Baán, Gallen I., Malomsoki (Kiss G., 90.)

Gencsapáti: Németh Ti. - Kovács, Sulyok, Soldatenko (Jónás, 46.), Dancs, Fülöp (Németh Ta., 82.), Bokor, Tóth (Varga, 63.), Iker, Lőrincz (Szakács, 82.), Mucza

Gólszerzők: Pinezits 28., ill. Kiss Z. 4. (öngól), Soldatenko 2 (7., 20.), Fülöp 2 (13., 41.)

A gencsiek már az első félidőben eldöntötték a három pont és a győzelem sorsát.

Kőszegi Lóránt FC - Uraiújfalu SE 3-1 (1-1)       Kőszeg, vezette: Marton

Kőszeg: Berber (Puporka, 46.) - Kiss, Lintner, Fehér, Szolyák (Kovács T., 91.), Gugcsó, Varga Sz. (Kovács Sz., 28.), Kovács Zs., Réti (Molnár, 93.), Varga D., Rácz

Uraiújfalu: Horváth - Szabó M., Binder, Szabó B. (Szabó K., 87.), Burka, Kollárits, Pungor, Csete, Bokor, Agg, Keszei

Gólszerzők: Szolyák 2 (10., 57.), Réti 83., ill. Pungor 41.

A hazaiak első góljára még tudott válaszolni az Uraiújfalu, a második félidőben viszont már csak a Kőszeg tudott eredményes lenni. A találkozó végül 3-1-es végeredménnyel zárult.

Bozsoki SE - Pecöl SE 2-2 (1-0)      Bozsok, vezette: Pungor

Bozsok: Varga M. - BIGNER, KRATOCHWILL, Csizmazia, Nagy (Szalai, 57.), MARTI (Kaposi, 76.), Pál (Kalmár, 57.), Dévényi (Németh, 46.), Varga B., Tompek, Kiss

Pecöl: KOLLARICS - Láda (Kurucz, 80.), Márok, Sipos, Gyürü, Farkas, Kiss, Hóbor, Joó (Oszkó, 60.), Kasza K., Kasza P.

Gólszerzők: Kratochwill 2 (28., 70.), ill. Kiss 65., Gyürü 69.

Sok néző várta a tavasszal remek formát mutató csapatokat. A kezdő sípszót követően a tabellát vezető vendégek ragadtàk magukhoz a kezdeményezést, kombinatívan és lendületes támadójátékkal irányították a mérkőzést. A félidőre mégis a bozsokiak mentek egy gólos előnnyel, amely tizenegyesből született. A második félidőben mindent egy lapra feltéve rohamozott a Pecöl, a hazaiak ellentámadásokból veszélyeztettek. A helyzetek kimaradtak, ezt követően pedig jött a hidegzuhany: a 65. és 69. percben szerzett gólokkal fordított a vendég. Gyorsan jött a válasz, egy szöglet utáni fejesgóllal. Az utolsó negyedórában rohamozott a győztes gólért a Bozsok, ám három ordító helyzetéből egyiket sem tudta gólra váltani, így megszakadt a hazaiak tavaszi sorozatban kilenc! mérkőzés óta tartó győzelmi szériája, veretlenségét viszont továbbra is őrzi.

Elektromol-Spari FC - Sé Honvéd SE 1-4 (0-2)       Szombathely, vezette: Füst

Spari: Pungor - Varsányi, Boldizsár, Szalai, Tóth, Pulai, Pados, Majtényi, Sipos (Vertetics, 38.), Dienes, Schmidt

Sé: Papp, Séfer, Kiss Márton (Hende, 57.), Kalmár (Serman, 66.), Kovács, Werderits (Dénes, 57.), Tóth, Fichtacher (Kiss Mihály, 66.), Lendvai (Medve, 32.), Kiss Máté, Uri

Gólszerzők: Varsányi 88., ill. Séfer 26., Kiss Máté 2 (44., 58.), Tóth 62.

A sérüléshullámtól sújtott hazaiaknak a mostani időszakban nem úgy alakulnak a dolgaik, ahogy szeretnék. A vendég Sé megérdemelt győzelmet aratott.

Gérce-Vásárosmiske KSE - Alsóújlaki SC 1-0 (0-0)        Gérce, vezette: Pintér

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi - Pencz (Kiss, 58.), Máthé, Mórocz, Major, Kövesdi A., Nunkovics, Kovács, Csonka, Kövesdi D., Németh

Alsóújlak: Gábor - Gampel Do., Kaposi, Pados (Gampel Dá., 82.), Hantó (Pintér, 80.), Varga Á., Varga N., Vasas, Káldi (Toldi, 80.), Nagy, Varga R.

Gólszerzők: Major 81.

A hazaiak a hajrában kicsikart győzelmüknek köszönhetően ismét a tabella élére álltak.

Merseváti SE - Szeleste-Pósfa SE 2-2 (1-2)        Mersevát, vezette: Boda

Mersevát: Patyi - Gönye, Nagy, Takács M. (Szalai-Golda, 88.), Szalai, Orbán, Homlok, Mesterházy, Takács B., Döbröntei, Fülöp (Szabó, 92.)

Szeleste-Pósfa: Gombor - Vajda, Kovács R., Fülöp, Molnár, Baranyai (Horváth  E., 70.), Pataki, Nagy Á. (Nagy N., 62.), Horváth L, Földi (Szentgyörgyvári, 79.), Kovács Á. (Pethő, 62.)

Gólszerzők: Szalai 32., Homlok 47., ill. Fülöp 2 (16., 33.)

Hajtós, jó iramú meccset játszottak a csapatok. Végig nyitott maradt a találkozó, amely annak ellenére, hogy döntetlennel zárult, a hazaiak számára mindenképpen bravúrral ér fel.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 19. szám - 2024.05.17.