2024.05.14., kedd  •  Bonifác napja
Vármegyei II. osztály, északi csoport: nagy skalpot gyűjtött be a Sé, a Lukácsháza és a Gencsapáti is folytatta jó sorozatát

A Kemenesalja, a Kemenesmagasi, valamint az Alsóújlak hazai környezetben tudott nyerni, a Pecöl viszont Uraiújfaluból távozhatott három ponttal a zsebében. A Szeleste és a Bozsok megosztozott a pontokon.

Kemenesmagasi FC - Boba Sportegyesület 2-1 (0-0)       Kemenesmagasi, vezette: Busi

Kemenesmagasi: Papp - Csite, Szénégető (Veszprémi, 90.), Molnár Zs., Horváth, Kerekes, Solymos (Csempesz, 46.), Molnár T., Szita (Bándoli, 66.), Poós, Balogh

Boba: Fábián - Balogh, Magyar, Horváth, Kovács, Bugyi, Szabó, Szigeti, Gorácz, Kecskés, Nagy (Soós, 56.)

Gólszerzők: Szénégető 66., Kerekes 89., ill. Kecskés 65.

Kiállítva: Balogh 73. (Boba)

A második félidő gólváltása után a hazaiak a 89. percben szerezték meg a győzelmet jelentő találatot.

Kemenesalja FC - Répcelaki SE 2-0 (1-0)      Vönöck, vezette: Szendrődi

Kemenesalja: Kovács - Szakál (Németh M., 46.), Lőrincz, Czöndör (Géczi, 78.), Péter, Binder (Őri, 83.), Kóbor (Németh R., 67.), Balázsi (Horváth, 46.), Erdélyi, Varga, Ölbei

Répcelak: Németh M. - Kiss, Csontár (Horváth Zoltán, 80.), Németh B. (Tóth, 70.), Pinezits (Malomsoki, 50.), Baán, Horváth Zoltán, Gallen, Sátori, Némeh G., Krétai (Szabó, 80.)

Gólszerzők: Czöndör 2 (1., 74.)

A hazaiak villámgyorsan vezetést szereztek, az első félidőben büntetőt is rontottak - amit Németh Máté hárított - , végül a 74. percben eldöntötték a győzelem sorsát.

Elektromol Spari FC - SCHOTT Lukácsháza SE 0-1 (0-1)      Szombathely, vezette: Marton

Spari: Pungor - Neubauer, Tóth, Varsányi (Farkas Henrik Milán, 60.), Boldizsár, Majtényi, Láda, Farkas A., Kovács (Pados, 68.), Farkas Henrik, Kelemen

Lukácsháza: Bán - Bolfán (Németh N., 85.), Gyüre (Baumgartner, 85.), Mester (Németh Cs., 85.), Gombás, Dan (Krancz, 72.), Vörös, Döbör (Dr. László, 46.), Csuka, Rozmán, Bősze

Gólszerzők: Dan 10.

A hazaiak azzal a céllal léptek pályára, hogy szeretnék megnehezíteni a jó erőkből álló Lukácsháza dolgát. A találkozót ugyan a vendégek kezdték jobban, a vezetést is megszerezték, ezt követően azonban megérkezett a mérkőzésbe a Spari és bizony megvoltak a lehetőségei az egyenlítésre. A második felvonás nagy küzdelmet, nagy csatát hozott, melynek végén a hazaiak kis szerencsével pontot is szerezhettek volna. Ennek ellenére a Lukácsháza egygólos győzelme megérdemelt.

Sé Honvéd SE - Gérce-Vásárosmiske KSE 4-1 (0-0)       Bucsu, vezette: Ódor

Sé: Földi - Séfer, Kiss Márton, Kovács, Werderits (Dénes, 86.), Nemes, Rada (Medve, 86.), Parti (Sümegi, 64.), Vándori (Pados, 69.), Kiss Máté (Kiss Mihály, 64.), Uri

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi (Fehér, 43.) - Máthé, László (Lakatos, 73.), Kövesdi A. (Sebestyén, 77.), Lerik (Németh, 46.), Mórocz (Pencz, 73.), Major, Nunkovics, Csonka, Kövesdi D., Németh

Gólszerzők: Sümegi 71., Nemes 77., Werderits 2 (80., 83.), ill. Németh 64.

A aéi pálya víz alatt áll, így a találkozóra Bucsuban került sor, ahol a hazaiak kitűnően előkészített pályán fogadhatták a listavezetőt. A csapatok már az első perctől kezdve egymásnak feszültek és óriási elánnal vetették bele magukat az összecsapásba. Látszott, hogy a vendégek nem véletlenül állnak a tabella élén, de a hazaiak a visszatérő játékosaikkal kiegészülve állták a sarat, sőt, mi több néha ellenfelük fölé nőttek. Mindkét oldalon voltak helyzetek, a nagyobbak talán a látogató előtt, de az első félidőben nem esett gól. A második játékrészben még nagyobb tempót diktáltak a csapatok. A felvonás közepéig csak helyzetekig jutottak a felek, aztán a vendégek egy kapu előtti kavarodást kihasználva vezetést szereztek. Ez óriási lendületet adott a séieknek, akik onnantól kezdve beszorították ellenfelüket, a kényszerből átalakított támadószekció pedig Sümegi László vezérletével sorra alakította ki a helyzeteket és negyedóra alatt négy gólt szerezve eldöntötte a mérkőzést. Összességében egy végig nyílt, színvonalas találkozón megérdemelt séi siker született. Minden hazai játékos nagyszerű teljesítményt nyújtott és bebizonyították, hogy a tabellán elfoglalt helyezésük nem a valóságot tükrözi. A Sé köszönettel tartozik a Bucsui Sportkör önzetlen segítségnyújtásáért!

Alsóújlaki SC - Merseváti SE 3-2 (2-0)         Alsóújlak, vezette: Magyar

Alsóújlak: Baba - Gampel, Kaposi, Pados (Hantó, 79.), Toldi (Nagy, 59.), Varga Á., Varga N., Káldi M. (Káldi I., 79.), Tóth (Hancz, 59.), Vasas (Rónafalvi, 86.), Varga R.

Mersevát: Patyi - Gönye, Dénes, Szalai, Orbán (Szabó, 85.), Rába (Szalai-Golda, 71.), Nagy, Homlok, Takács M., Takács B., Döbröntei

Gólszerzők: Káldi M. 25., Varga R. 2 (30., 50.), ill. Homlok 75., Szalai-Golda 91.

Kiállítva: Gampel 57. (Alsóújlak)

A hazaiak győzelme ellenére mindenképpen dicséret illeti a Mersevát együttesét, mert az utolsó pillanatig küzdöttek és a háromgólos hátrány ellenére szorossá tudták tenni a találkozó végét.

Gencsapáti KSE - Kőszegi Lóránt FC 3-2 (2-2)       Gencsapáti, vezette: Marácz

Gencsapáti: Tóth - Janzsó (Lőrincz, 82.), Sulyok, Soldatenko, Dancs, Kovács (Varga, 28.), Bokor, Tóth (Jónás, 28.), Egyed, Janek, Skrapits (Iker, 63.)

Kőszeg: Berber - Lintner, Marti, Fehér, Toldi (Németh, 90.), Kovács, Réti, Varga (Botos, 46.), Kiss, Mézer, Szolyák

Gólszerzők: Kovács 4., Soldatenko 32., Sulyok 88., ill. Réti 18., Szolyák 38.

A napsütéses időben, ám rendkívül mély talajú pályán megrendezésre kerülő összecsapáson a vendégek megnehezítették a Gencsapáti dolgát, a hazaiak csak a mérkőzés végén tudták megszerezni a győzelmet jelentő találatot.

Szeleste-Pósfa SE - Bozsoki SE 2-2 (1-0)    Ölbő, vezette: Boda

Szeleste-Pósfa: Szentgyörgyvári - Horváth M., Fülöp, Molnár, Baranyai, Pataki, Nagy N. (Kovács M., 88.), Nagy Á., Kiss, Horváth L., Kovács Á. (Németh, 77.)

Bozsok: Farkas - Bigner, Kratochwill, Csizmazia, Nagy (Kiss, 63.), Marti (Iker, 86.), Dévényi, Varga (Pál, 72.), Kaposi, Tompek, Németh

Gólszerzők: Kiss 2 (5., 48.), ill. Varga 52., Marti 58.

A szelestei pálya rossz állapota miatt a szomszédos Ölbőn mérkőzött meg egymással a két együttes. Az első félidőben egy kapushiba után a hazaiak jutottak vezetéshez, majd a második játékrész elején egy szép támadás után növelték előnyüket, de a Bozsok nem adta fel és negyedóra alatt egyenlített. A meccs végén itt is ott is voltak helyzetek, az eredmény azonban nem változott.

Uraiújfalu SE - Pecöl SE 0-3 (0-2)       Uraiújfalu, vezette: Koronczai

Uraiújfalu: Pungor - Szabó M., Binder (Gáspár, 46.), Gallen, Szabó T., Kollárits (Csete, 81.), Burka, Szabó B., Pungor, Keszei, Agg (Pethő, 29.)

Pecöl: Kollarics - Orsós, Szabó, Horváth N., Farkas (Varga, 88.), Hóbor (Őri, 83.), Kasza P., Joó, Németh (Oszkó, 28.), Kasza K., Nagy (Horváth B., 83.)

Gólszerzők: Kasza K. 8., Nagy 17., Szabó 70.

A vendégek magabiztos, háromgólos győzelemmel hozták el Uraiújfaluból a bajnoki pontokat.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)