2024.05.16., csütörtök  •  Mózes, Botond napja
Vármegyei II. osztály, északi csoport: kiszakította a gólzsákot a Szeleste, nem hibáztak az élmezőny tagjai

A Sé a Kemenesmagasi után a Spari ellen is begyűjtötte a három pontot.

Kemenesmagasi FC - SCHOTT Lukácsháza SE 1-6 (1-0)      Kemenesmagasi, vezette: Horváth

Kemenesmagasi: Papp - Kelemen, Molnár Zs. (Peresznyei, 69.), Horváth, Solymos (Koronczai, 69.), Szita, Balogh, Princzes (Palotai, 86.), Csite, Kopházi, Molnár T.

Lukácsháza: Bán - Bolfán, Gyüre, Mester (Németh, 76.), Gombás (Baumgartner, 76.), Dan (Markó, 86.), Döbör (Horváth, 60.), Csuka, Rozmán, Vörös (Szűcs, 86.), Bősze

Gólszerzők: Horváth 45., ill. Mester 2 (47., 71.), Dan 59., Princzes 69. (öngól), Rozmán 85., Németh 89.

A vendégek gólerős második félidei játékuknak köszönhetően magabiztos győzelemmel távozhattak Kemenesmagasiból.

Kemenesalja FC - Boba Sportegyesület 1-0 (0-0)     Vönöck, vezette: Elek

Kemenesalja: Kovács - Horváth (Németh M., 63.), Lőrincz (Géczi, 46.), Péter, Binder (Czöndör, 63.), Kóbor (Németh R., 89.), Balázsi, Erdélyi, Manganelli, Varga, Ölbei

Boba: Fábián - Balogh, Magyar, Horváth, Kovács, Szabó, Dákai, Gorácz, Kecskés (Nagy, 83.), Szigeti, Borsodi (Porkoláb, 72.)

Gólszerzők: Péter 95.

Kiállítva: Balogh 90. (Boba)

A vendéglátó a Boba elleni sikerének köszönhetően zsinórban harmadik győzelmét könyvelhette el.

Sé Honvéd SE - Elektromol-Spari FC 2-1 (0-1)     Sé, vezette: Kondor

Sé: Földi - Séfer, Hende (Pados, 71.), Kovács, Nemes, Fichtacher, Rada (Medve, 83.), Lendvai (Tóth, 46.), Vándori (Parti, 58.), Kiss Máté, Kiss Márton (Uri, 46.)

Spari: Pungor - Neubauer, Láda, Varsányi, Pulai, Pados, Majtényi, Farkas A. (Sipos, 70.), Kovács, Dienes, Farkas H.

Gólszerzők: Uri 48., Kiss Máté 73., ill. Farkas H. 5.

A mérkőzés nem a hazaiak szájíze szerint kezdődött, a vendég alakulat alaposan meglepte a kissé álmatagon kezdő hazaiakat és az első harminc perc egyértelműen róluk szólt, ráadásul egy kapu előtti kavarodás után már az ötödik percben megszerezték a vezetést. A folytatásban aztán növelhették is volna előnyüket, de a hazai portás többször is bravúrosan védett. A félidő utolsó negyedórájára magukhoz tértek a séiek, a levegőben lógott az egyenlítés, de ez még egy jogosan megítélt büntetőből sem sikerült. A második játékrészben a szerkezetváltásnak és a cseréknek köszönhetően átvette a játék irányítását a vendéglátó, szinte végig a Spari térfelén folyt a játék. Rögtön a felvonás elején egy szép támadás után jött az egyenlítés, majd egy szögletet követően már a házigazdánál volt az előny. A vendég sem mondott le az egyenlítésről és egyszer-egyszer ők is megjelentek a hazai kapu előtt, ám eredménytelenül, míg a séiek a kapu előtti koncentráltabb játékkal, akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. Összességében jó játékvezetés mellett két, ezer sebből vérző csapat végig nyílt, küzdelmes találkozóján most a séiek tudták jobban összekapni magukat. Győzelmük teljesen megérdemelt.

Alsóújlaki SC - Gérce-Vásárosmiske KSE 1-5 (1-4)       Alsóújlak, vezette: Marácz

Alsóújlak: Gábor (Baba, 46.) - Gampel, Kaposi, Varga K., Pados (Papp, 73.), Varga Á., Káldi M., Tóth (Káldi I., 65.), Vasas, Nagy (Toldi, 46.), Varga R.

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi - Pencz (Sebestyén, 65.), Máthé, Németh B., Mórocz, Major, Nunkovics, Kovács (Lakatos, 49.), Csonka, Kövesdi, Németh Z.

Gólszerzők: Varga Á. 26., ill. Németh B. 9., Mórocz 2 (12., 37.), Major 2 (22., 67.)

A listavezető vendégek nem bízták a véletlenre a dolgot és már az első félidőben beiztosították győzelmüket.

Gencsapáti KSE - Répcelaki SE 1-0 (0-0)     Gencsapáti, vezette: Andrejek

Gencsapáti: Horváth - Szabó, Janzsó, Sulyok, Dancs, Iker (Egyed, 81.), Bokor (Mucza, 88.), Tóth, Jónás, Janek, Skrapits (Varga, 64.)

Répcelak: Németh M. - Kiss, Tóth (Pinezits, 49.), Csontár, Németh B. (Szabó, 77.), Baán, Horváth, Gallen, Malomsoki, Németh G., Krétai

Gólszerzők: Dancs 73.

Kellemes időjárás és jó játékvezetés mellett a tartalékos hazaiak nehezen tudták megszerezni a három pontot a szervezetten játszó Répcelak ellen.

Szeleste-Pósfa SE - Merseváti SE 11-0 (5-0)       Szeleste, vezette: Talabér

Szeleste-Pósfa: Szentgyörgyvári - Horváth M., Maráczi, Fülöp, Pethő, Molnár, Baranyai, Pataki (Gecse, 57.), Kiss (Kovács M., 74.), Kovács R., Horváth L. (Nagy, 52.)

Mersevát: Patyi - Gönye, Dénes, Szalai-Golda, Szalai, Orbán, Homlok, Döbröntei, Takács M., Takács B., Nagy

Gólszerzők:  Fülöp 5 (6., 18., 21., 30., 44.), Baranyai 3 (50., 51., 52.), Kiss 61., Nagy 2 (69., 89.)

A hazaiak a játék minden elemében felülmúlták, lerohanták a Mersevátot és tetszetős, szép játékkal fölényes győzelmet arattak.

Uraiújfalu SE - Kőszegi Lóránt FC 2-1 (1-0)      Uraiújfalu, vezette: Héra

Uraiújfalu: Horváth - Gallen, Szabó B., Burka, Kollárits, Pungor, Csete (Czenki, 63.), Szabó T., Keszei, Agg (Bokor, 74.), Pethő

Kőszeg: Berber - Lintner, Fehér (Őri, 81.), Szolyák (Varga, 41.), Toldi, Kovács, Réti, Marti (Horváth, 71.), Kiss, Mézer, Rácz

Gólszerzők: Burka 39., Pethő 58., ill. Réti 80.

A jó passzban lévő Uraiújfalu folytatta szép sorozatát, ezúttal a Kőszeg ellen hagyhatta el győztesen a játékteret.

Pecöl SE - Bozsoki SE 4-0 (0-0)       Pecöl, vezette: Imre

Pecöl: Kollarics - Orsós, Szabó, Horváth, Farkas, Hóbor (Boncz, 77.), Sipos, Joó (Oszkó, 46.), Kasza, Nagy (Maczek, 77.), Németh (Horváth, 87.)

Bozsok: Varga - Bigner, Kratochwill, Nagy (Iker, 67.), Németh, Dévényi, Varga (Pál, 72.), Kovács, Tompek (Németh, 87.), Kiss, Marti (Kaposi, 67.)

Gólszerzők: Farkas 2 (47., 57.), Szabó 69., Kasza 70.

A hazai alakulat már a 3. percben böntetőt, végezhetett el, ezt azonban a vendégek hálóőre hárítani tudta. Az első felvonásban inkább a Pecöl irányított, a Bozsok főként kontrákkal próbálkozott. A fordulás után aztán magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a pecöliek és szép játékkal, négy rúgott góllal, valamint egy bravúros tizenegyes-hárítással ,agabiztosan tartották otthon a három pontot.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)