2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Vármegyei II. osztály, déli csoport: tízszer vette be ellenfele kapuját a Rum, nagy skalpot gyűjtött be a Felsőcsatár

A Körmend, a Rábatótfalu és a Szentpéterfa hazai környezetben diadalmaskodott, míg az Újperint és az Ikervár idegenben tudott nyerni.

TUTITEXTIL-Körmend VSE - Nárai SK 2-0 (0-0)      Körmend-Horvátnádalja, vezette: Szabó

Körmend: Nagy - Tompa, Horváth (Szabó, 82.), Szatmáry (Kiss, 73.), Szemes, Petrovics, Sákovits, Gaál (Papp, 59.), Frühvirth, Molnár (Pesti, 46.), Németh Cs. (Németh N., 59.)

Nárai: Holbok - Bárdics, Máté (Takács, 54.), Vajda Bá., Vajda Ba. (Horváth, 68.), Marsai, Sásdi, Czirók, Lakatos, Hompasz, Szén (Odler, 46.)

Gólszerzők: Sákovits 51., Kiss 86.

Kiállítva: Hompasz 69., Vajda Bá. 84. (mindketten Nárai)

Küzdelmes mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született.

Pinkavölgye-Felsőcsatári KSK - Bajánsenye SE 3-2 (1-1)         Felsőcsatár, vezette: Bíró

Pinkavölgye-Felsőcsatár: Moór - Szabó, Cobzaru (Vajda, 81.), Horváth, Pehr, Szmolek, Krancz, Schmalzl (Bugnits, 69.), Böhm (Windisch, 90.), Cseri, Virág

Bajánsenye: Kalamár - Varga, Koltai (Bacsák, 83.), Horváth B., Kosár, Kovács (Horváth M., 59.), Fábián (Koczor, 59.), Vitéz, Horváth Z., Propszt, Horváth A. (Kircsi, 59.)

Gólszerzők: Cseri 21., Böhm 86., Szmolek 88., ill. Koltai 2 (40., 76.)

Izgalmas mérkőzést hozott a vasárnap a megyei II. osztály déli csoportjában, a Pinkavölgye-Felsőcsatár fogadta a Bajánsenye csapatát.  A hazai csapat nagy akarattal, bátran vetette bele magát a mérkőzésbe, egysége és elszántsága pedig elég korán, már a 21. percben meghozta a vezetést, teljesen megérdemelten. Jobban, veszélyesebben játszott a Felsőcsatár. Pár perccel később a játékvezető egy jogos büntetőt ítélt a vendég csapatnak, ám ezzel a lehetőséggel nem tudtak élni a bajánsenyeiek. Kimaradt a bűntető, ám a 40. minutumban egy jól eltalált távoli lövéssel így is ki tudott egyenlíteni a vendég csapat, 1-1-es állással mentek a felek az öltözőbe. A második etapot jobban kezdte a vendég gárda és Koltai Balázs megszerezte második gólját is a mérkőzésen. Ezt követően a hazai csapat mindent kockára téve, minden erőt beleadva a küzdött az egyenlítésért és egy gyönyörű szabadrúgást követően Böhm Ákos egalizálta az állást. Ezt, a gól adta hangulatot kihasználva a vendéglátó két perccel később újabb találatot szerzett egy szép akciót követően: Szmolek Áron húzott befelé a szélről és lőtte ki a hosszú felső sarkot, beállítva ezzel a 3-2-es végeredményt. A hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a három pontot.

Telekes MEDOSZ SE - ÖTE Ikervár FC 2-4 (1-1)        Telekes, vezette: Pázsi

Telekes: Dézsi - Németh, Orsós, Görcsi (Vincze, 60.), Czövek, Molnár (Varga, 72.), Kónya, Vörös, Kónya Sz., Valkóczi, Kántor

Ikervár: Horváth B. - Szovák, Horváth D., Szalai (Kovács, 75.), Cseh, Őri, Horváth M. (Czeglédi, 60.), Olasz, Varga (Molnár, 32.), Nagy, Viszkeleti

Gólszerzők: Kónya Sz. 33., Kónya M. 52., ill. Szovák 12., Szalai 55., Molnár 67., Horváth B. 81.

A hazaiak a megbeszéltek szerint kezdték a találkozót, az első öt percben két nagy lehetőséget is kidolgoztak, ezeket azonban nem sikerült gólra váltaniuk. A telekesiek akarata érvényesült, a vezetést azonban az Ikervár szerezte meg a 12. percben. A folytatásban aztán egy ritkán látható góllal egalizált a házigazda, majd a fordítás is összejött, ezt követően azonban egy újabb szöglet és egy kezezésért megítélt büntető eldöntötte a három pont sorsát. Korrekt játékvezetés mellett az Ikervár megérdemelten szerezte meg a három pontot, a Telekes pedig egy Gyöngyöshermán-Szentkirály elleni bravúrral próbálna meg kimászni a gödörből.

Rum KSC - Gyöngyöshermán-Szentkirály SE 10-1 (2-1)      Rum, vezette: Elek

Rum: Marcz (Kozma, 85.) - Székely, Horváth T. (Reznyák, 64.), Tárkányi, Molnár (Károly, 64.), Vadász, Varga, Kovács, Koronczai, Kalmár, Horváth Á.

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Gábriel - Fülöp (Balázs, 84.), Farkas, Kis, Rozner (Neudl, 60.), Bazsó, Kopácsi, Kondor (Németh, 60.), Bihun, Séfer, Kovács

Gólszerzők: Koronczai 14., Horváth Á. 7 (23., 53., 58., 70., 75., 82., 86.), Székely 2 (51., 90.), ill. Rozner 29.

A hazai csapat mindjárt támadólag lépett fel, gyorsan kétgólos előnyt alakított ki, de a vendégek szépitettek, így 2-1 es rumi vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok. A második félidőben a vendéglátok ellenállhatatlanul fociztak, sorra alakították ki helyzeteiket és a hét gólt szerző Horváth Ádám vezérletével nagy arányú győzelmet aratak. A szimpatikus vendégek bátran beválalták a támadó focit, ami a mai találkozón nem volt jó lehetőség számukra. A hazaiak e találkozón ilyen arányban is megérdemelten zsebelték be a három pontot.

Őriszentpéter SE - Újperint SE 2-3 (2-1)        Őriszentpéter, vezette: Marácz

Őriszentpéter: Tarafás - Szabó D., Szabó S., Bognár, Németh (Róka, 65.), Sály, Mihályka, Kevy, Mihály, Szép (Sebők, 90.), Gaál

Újperint: Tanai - Sásdi (Osváth, 61.), Varga, Horváth, Hegedűs (Kovács G., 75,), Karvalics, Kovács Á., Szabó (Kiss, 72.), Szalay (Balázs, 61.), Vass, Katona

Gólszerzők: Gaál 12., Szabó D. 27., ill. Kovács Á. 2 (19., 57.), Karvalics 47.

Az első félidőben a határozottan és stabilan játszó szentpéteriek két pontrúgásból elért góljuknak köszönhetően minimális előnyt szereztek, a két találatuk közt a vendégek is beköszöntek egy átlövéssel. A második félidőben már a hosszabb kispaddal rendelkező gyorsabban játszó bajnokaspiráns vette át a játék irányítását, és két fejesgóllal megfordította a mérkőzést. Győzelmük megérdemelt, ám összességében az ezer sebből vérző sereghajtó hazaiak méltó ellenfelei voltak a listavezetőnek.

Szentpéterfai SE - Egyházasrádóci SE 2-0 (1-0)       Szentpéterfa, vezette:  Talabér

Szentpéterfa: Udvardi - Hazafi, Török R., Wágner K., Gaál (Kalcsics, 85.), Skrapits D., Homor, Wágner R. (Völgyi, 61.), Hoós, Skrapits I., Geosits (Török A., 82.)

Egyházasrádóc: Bali - Merőtei (Halász, 46.), Németh Martin, Bányik, Varga Z., Krajczár, Berning, Fejes (Balikó, 71.), Németh Marcell (Rácz, 87.), Varga D. (Zimonyi, 59.), Filipovits

Gólszerzők: Gaál 46., Skrapits I. 73.

A hazaiak megérdemelt győzelmet arattak a jól küzdő Egyházasrádóc ellen.

Rábatótfalui SE - Tanakajdi Torna Club 4-1 (1-1)       Szentgotthárd-Rábatótfalu, vezette: Imre

Rábatótfalu: Szukics - Bánfi-Nagy, Domján D., Sütő, Szakács, Anderkó M. (Horváth, 76.), Domján B. (Papp, 62.), Keresztúri, Akl (Lovenyák, 62.), Németh (Anderkó G., 73.), Náricza

Tanakajd: Asztalos G. - Hankó (Asztalos R., 78.), Kölkedi (Asztalos N., 84.), Marcz G., Orsós, Hittaller, Németh, Marcz M., Preiczer, Szalai (Nagy, 61.), Oláh-Vadász (Varga, 46.)

Gólszerzők: Németh 2 (24., 61.), Keresztúri 70., Horváth 83., ill. Kölkedi 46.

A Rábatótfalu a második félidőben döntötte el a három pont sorsát.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.