2024.05.12., vasárnap  •  Pongrác napja
Értékes pont Baranyából

A Merkantil Bank liga 30. fordulójában Ráczék Baranyában léptek pályára. Az első félidőben kialakult az 1-1-es végeredmény.

Remek időben a pécsiek kezdték a meccset.

Az 5. percben a vasiak végezhették el az első szögletet, de nem alakult ki veszély. Többet van a mieinknél a labda.

Eltelt az első tíz perc, nincs vad iram, és egyelőre helyzetekig sem jutottak el a gárdák.

A 12. percben a pécsiek végezhettel el kornert. a baoldali beívelésre Krausz érkezett, de 7 méterről fölé fejelt.

Túl vagyunk negyed órán, helyzet nem adódott egyik kapu előtt sem.

A 16. percben Mohos nyert meg egy práharcot, a 16-os sarkáról, balról kapura ívelt, de rosszul célzott - a labda elkerülte a felső lécet.

A 19. percben megszerezte a vezetést a Pécs: egy baloldali beadást Harsányi kelezt le 10 méterre, kissé jobbról a kaputól, egy csellel becsapta Enét, majd a bal alsó sarokba bombázott. 1-0.

Nagyon nem volt benne a játékban a hazaiak találata. A zöld-fehérek könnyen elkerülhető találatot kaptak.

A 24. percben ívószünet.

A 27. percben Szekszárda kapott sárgát, rendesen beleszállt Ráczba.

A 30. percben járunk, a gól óta a Halinál van többet a labda, de a vasiak meddő fölényben fociznak.

Áll a játék, Hudákot kell áploni a hazaiaknál.

Megint szünet: Terbét és Hudákot is ápolják. Eseménytelen 35 percen vagyunk túl.

A 39. percben Rácz Barnabás lőtt a 16-os vonaláról, kissé jobbról, a labda Majnovics lábáról vágódott fölé. A szöglet után nem alakult ki veszélyes helyzet. A pécsiek kontráját Jancsó akadályozta meg - sárga lapot kapott a mieink középpályása.

A 42. percben egyenlít a Haladás! Nyíri tört be a 16-oson belülre, lőtt, a labda elakadt, de Katona észlelt legelőbb, és 8 méterről a léc alá vágta a labdát. 1-1!

A Hali találata is némiképp váratlanul született: helyzetek nem nagyon vannak, eddig mindkét alakulat száz százalékos arányban használja ki a ziccereit.

Letelt a rendes játékidő, most Jagodics kapott otvosi segítséget.

Négy perc lesz a ráadás.

Rácz Balázs rúgta meg Jamcsót, ezúttal nem jött a sárga lap. Nem volt szép jelenet. A Haladás 70-esét is ápolni kell.

Az 50. percben Hudák hagyott ki ziccert: eyg jobboldali beadásra egyedül érkezett a hazai focista, de 5 méterről kilőtte a labdát a stadionból.

Szünet.

Érkeznek a csapatok a második játékrészre. A mieinknél nem volt csere.

A vasiak kezdték aktívabban a másdik félidőt, eddig zömében Mohosék adogatnak.

Elment öt perc, a pécsiek még nem jöttek át a Haladás térfelére.

Az 55. percben Pálfi védett remekül: Rácz Balázs fejelt hét méterről, de a kapusunk parádézott, majd Jagodics szabadított fel.

Az 56. peercben Nyíri kapott sárgát.

Az 57. percben Horváth Rajmund jobboldali szabadrúgására Jagodics érkezett a hosszún, de a labdát az oldalhálóba fejelte.

Az 59. percben Harsányi jobboldali beadására Tóth-Gábor érkezett középen, belecsúsztatott a labdába, ami elkerülte a jobb kapufát.

A 61. percben Horváth Rajmund tűzelt 22 méterről, a labda fölé szállt.

A 63. percben komoly tűzijáték a Haladás kapuja előtt, de előbb Pálfi védett, majd Jagodics blokkolt.

Jovics mester is változtat: Mohos le, Csernik be.

A 66. percben Harsányi jobboldali beadását Jagodics mentette szögletre. Ez is komoly lehetség volt. A korner után Krausz egy állítás után 7 méterről az égbe lőtte a labdát. Ezek most a pécsiek percei, a Halinak rendeznie kellene a sorait.

A 68. percben járunk, újabb ívószünet.

A 72. percben járunk, most kijött a szorításból a szombathelyi alakulat.

A 76. percben Krausz vágta fel Ráczot, de nem villant a második sárga. Ráczot ápolni kell.

Csere a mieinknél. Zvekanov és Pintér áll majd be. Jancsó és Katona ment le.

A 82. percben Szeles közeli fejese után védett Pálfi.

Öt perc van hátra a rendes játékidőből. A Hali tartja az eredményt.

A 86. percben Mahnovics lőtt 7 méterről, a lbda már túljutott Pálfin, de Ene a gólvonalról menteni tudott.

Csere a vaisaknál, az utolsó percben járunk.

4 perc lesz a ráadás.

A zöld-fehérek hősiesen védekeznek. A 93. percben járunk.

PÉCSI MFC–SZOMBATHELYI HALADÁS 1-1  (1-1)
Pécs, PMFC Stadion. 600 néző, vezette: Jakab Árpád (Baghy Csaba, Kiss Balázs)
PMFC: Helesfay – Terbe (Szeles 46.), Szekszárdi, Pejovics, Majnovics – Harsányi, Krausz, Hudák (Szabó 62.), Hadaró – Rácz Balázs (Bachesz 62.), Tóth-Gábor. Vezetőedző: Mátyus János.
Szombathely: Pálfi – Nyíri, Jagodics, Ene, Bolla – Rácz Barnabás (Beronja 89.), Szakály – Horváth R. (Bosnjak 89.), Jancsó (Zvekanov 80.), Mohos (Csernik 65.) – Katona (Pintér 80.). Vezetőedző: Aleksandar Jovic.

Góllövő: Harsány (19.), illetve Katona (42.)

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)