2024.05.16., csütörtök  •  Mózes, Botond napja
Vármegyei II. osztály, déli csoport: öt gólt és vendég sikert hozott a Rum-Bajánsenye derbi, a Gyöngyöshermán-Szentkirály, a Nárai, valamint az Újperint is magabiztosan nyert

A Szentpéterfa hátrányból fordítva gyűjtötte be a három pontot a Ják elleni szomszédvári rangadón, a Rábatótfalu-Egyházasrádóc találkozón megosztoztak a pontokon a csapatok. A Tanakajd-Telekes összecsapásra november 24-én kerül sor.

TUTITEXTIL-Körmend VSE - Újperint SE 1-5 (0-2)      Körmend-Horvátnádalja, vezette: Ódor

Körmend: Nagy - Papp (Szabó, 68.), Tompa, Horváth, Szemes (Sákovits, 64.), Petrovics, Gaál, Németh (Kiss, 46.), Frühvirth, Kazinczki, Pesti (Kocsis, 58.)

Újperint: Szlámer - Sásdi, Balázs (Kovács G., 64.), Vilics (Kovács Zs., 83.), Varga, Horváth, Hegedűs, Karvalics, Szalay (Beke, 64.), Tóth, Katona (Osváth, 72.)

Gólszerzők: Frühvirth 62., ill. Vilics 2 (5., 78.), Sásdi 38., Szalay 63., Hegedűs 85.

Nagyot küzdött a tartalékos hazai csapat, a vendégek azonban minden mutatóban jobbak voltak.

Pinkavölgye-Felsőcsatári KSK - Nárai SK 1-4 (0-1)     Felsőcsatár, vezette: Andrejek

Pinkavölgye-Felsőcsatár: Moór - Szabó, Bugnits (Windisch, 80.), Horváth, Vajda (Virág, 53.), Szmolek, Pehr (Cobzaru, 53.), Böhm, Cseri (Schmalzl, 58.), Hábetler (Krancz, 78.), Késmárky

Nárai: Holbok - Bárdics, Máté (Lakatos, 58.), Vajda Bá. (Szén, 58.), Vajda Ba., Takács (Horváth, 81.), Odler, Marsai, Tamás (Czirók, 62.), Sásdi, Hompasz

Gólszerzők: Szmolek 59., ill. Bárdics 37., Czirók 3 (68., 78., 88.)

Fordulatos és indulatokkal teli mérkőzést láthatott, aki kilátogatott a Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK és a Nárai SK vasárnapi találkozójára. A hazai csapat jobban kezdte az első félidőt, több lehetősége is adódott a gólszerzésre, de nem tudott előnybe kerülni. A játékvezetőnek már negyed óra elteltével lapokkal kellett megfékezni az indulatokat, amikor is egy rendkívül súlyos, szabálytalan becsúszást követően az ellenfél játékosa csak sárga lapos figyelmeztetésben részesült. Ezt követően kiegyenlítettebb volt a játék és a vendég csapat a 37. percben Bárdics Ádám révén megszerezte a vezetést, így 0-1-es eredménnyel mentek a felek a szünetre. A második félidőt is jobban kezdte a hazai alakulat, az 59. percben össze is jött számukra az egyenlítés Szmolek Áron szólógólja után. Ezután sem volt tökéletes az összhang a felsőcsatári csapatban és egy a házigazda által vitatott tizenegyest követően a vendégek megszerezték a vezetést. A Nárai támadója, Czirók Dávid mesterhármast tudott szerezni, ezzel beállította a mérkőzés 4-1-es végeredményét.

Rum KSC - Bajánsenye SE 2-3 (1-2)       Rum, vezette: Koronczai

Rum: Marcz - Székely (Molnár, 74.), Horváth T., Vadász, Szegleti, Rosta, Koronczai, Kovács (Tárkányi, 56.), Varga, Horváth Á., Kalmár

Bajánsenye: Kalamár - Kovács (Kiricsi, 81.), Varga, Koltai, Horváth B., Kosár (Horváth M., 46.), Fábián (Hodács, 57.), Vitéz, Kósa (Horváth A., 92.), Horváth Z., Propszt

Gólszerzők: Horváth Á. 38., Koronczai 52., ill. Kosár 7., Koltai 19., Propszt 91.

Az első harminc percet átaludta a hazai csapat, a bajánsenyeiek pedig két gyors góllal megléptek. Ezt követően aztán rákapcsoltak a rumiak, aminek eredményeként még a szünet előtt szépítettek. A második felvonás elején a gyors egyenlítés is összejött a házigazdának, amely utána azonban sajnos kétszer-háromszor még az üres kapuba sem tudott betalálni. Egy jogosnak vélt tizenegyes is elmaradt, majd jött a hidegzuhany: a hosszabbítás perceiben a bajánsenyeiek egy távoli találattal elvitték a három pontot Rumból. A futball ezúttal nem volt igazságos.

Gyöngyöshermán-Szentkirály SE - ÖTE Ikervár FC 7-2 (4-0)     Szombathely, vezette: Németh

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Gábriel (Karba, 61.) - Nagy (Dénes, 61.), Kis (Farkas, 58.), Németh, Bazsó, Kopácsi, Kondor, Neudl (Balázs, 58.), Bihun, Séfer, Kovács (Fülöp, 46.)

Ikervár: Németh (Molnár R., 46.) . Horváth D., Horváth M., Olasz, Őri, Rövid (Molnár B., 52.), Szalai, Varga M. (Czeglédi, 57.), Pásti, Varga R., Viszkeleti

Gólszerzők:

Kiállítva: Dénes 78. (Gyöngyöshermán-Szentkirály), ill. Olasz 74. (Ikervár)

Meggyőző,határozott játékkal megérdemelten nyert a hazai csapat.

Szentpéterfai SE - AGS Jáki SZSE 3-2 (1-2)        Szentpéterfa, vezette: Ódor

Szentpéterfa: Páll B. - Hazafi (Gaál, 62.), Török R. (Kalcsics, 91.), Wágner, Geosits, Skrapits D., Völgyi (Páll Sz., 46.), Homor, Udvardi, Hoós, Skrapits I. (Török A., 75.)

Ják: Dobos - Svób, Bukits (Farkas, 46.), Hajós, Máté, Homor (Tót, 85.), Molnár, Wágner (Fábián, 63.), Veilinger, Vizserálek, Kalmár (Bőle, 75.)

Gólszerzők: Skrapits D. 2 (34., 83.),  Skrapits I. 68., ill. Homor 32., Molnár 44.

Gólgazdag mérkőzésen a hazaiak sikerével ért véget a szomszédvári rangadó.

Rábatótfalui SE - Egyházasrádóci SE 1-1 (0-0)      Szentgotthárd-Rábatótfalu, vezette: Mórocz

Rábatótfalu: Szukics - Bánfi-Nagy, Domján D., Sütő, Szakács, Domján B., Falb (Lovenyák, 64.), Herczeg, Németh (Anderkó G., 82.), Papp (Anderkó M., 55.), Náricza

Egyházasrádóc: Bali - Spanyó (Németh G., 71.), Bányik, Varga Z. (Varga D., 46.), Krajczár, Berning, Fejes (Filipovits, 61.), Németh M. (Rácz, 83.), Pataki, Mészáros, Halász

Gólszerzők: Németh 81., ill. Pataki 58.

A második félidei gólváltásnak köszönhetően egy-egy ponttal gazdagodtaka felek.

A Tanakajd-Telekes összecsapásra november 24-én, pénteken kerül sor.