2024.05.15., szerda  •  Zsófia, Szonja napja
Vármegyei I. osztály: Két hazai, valamint egy vendég győzelmet hozott a vasárnap

A Haladás és a Szarvaskend hazai környezetben, a Király SE vendégként gyűjtötte be a három bajnoki pontot.

Három mérkőzés maradt vasárnapra a vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 8. fordulójából. A listavezető Haladás a Nádasdot fogadta, a Szarvaskend a Vasvár ellen lépett pályára, míg a Táplán a Király SE-t látta vendégül.

Szombathelyi Haladás Kft. - Horváth Ranch Kft. Nádasd KSE 2-0 (0-0)      Szombathely, vezette: Szabó

Haladás: Molnár-Végh - Horváth, Bolla (Csörnyei, 46.), Pruska (Faggyas, 73.), Mozsár, Stifter (Kovács, 56.), Lehel (Baján, 56.), Stefanich, Zsédely (Bonyhárd, 84.), Takács-Földes, Tarján

Nádasd: Szabó Gy. - Dudás, Németh (Szabó Z., 88.), Péter, Varga, Major, Kardos, Meskó, Balogh, Burka, Cservék (Horváth, 63.)

Gólszerzők: Stefanich 60., Bonyhárd 90.

Nehéz időjárási körülmények között játszottak a csapatok, a Haladás egy, szinte csak a védekezésre koncentráló Nádasddal találta magát szemben. A hazai mezőnyfölény már az első félidőben gólt érdemelt volna, a találatok végül a másodikban érkeztek, a szombathelyiek megérdemelt győzelmet arattak.

Tannenbaum Kft. Szarvaskend SE - Vasvár VSE 2-0 (0-0)      Szarvaskend, vezette: Pázsi

Szarvaskend: Esztergályos - Velekei L. (Kis-Nemes, 81.), Velekei B., Csillag (Jóna, 72.), Tuboly, Földes, Tompa, Kopfer, Wolf, Tóth, Törő

Vasvár: Kántor - Sipos, Bíró (Frigy, 84.), Horváth (Pásztor, 60.), Czövek, Elekes, Kónya, Tausz, Vincze, Márton, Schermann (Péter, 61.)

Gólszerzők: Velekei B. (65., 78.)

Mindkét csapat jobbára tapogatózó játékkal kezdte a találkozót. Az első két, komolyabb helyzet a hazaiak előtt adódott, ezeket azonban nem sikerült gólra váltani. A folytatásban némileg kiegyenlítődött a játék, de jobbára a vendégek térfelén zajlott a mérkőzés. A 0-0-s félidő után a Szarvaskend feljebb tolta védekezését és végül megérdemelten aratott 2-0-s győzelmet a jól küzdő vendégek ellen a kifogástalan játékvezetés mellett zajló találkozón. A csapat a győzelmét Kofinak ajánlja születésnapja alkalmából és szívből gratulál Velekei Bencének kisfia születéséhez.

Vasi Bádogos Kft. Táplán SE - Király SE 0-3 (0-0)     Táplánszentkereszt, vezette: Marácz

Táplán: Gyécsek - Déri, Markó (Rosner M., 86.), Gombos (Németh, 57.), Szakály, Dvorschák, De Paula, Rosner G., Fazekas, Gyurcsányi, Polgár (Fürdős, 73.)

Király SE: Horváth Al. - Marton, Fábián (Kalmár, 80.), Szabó, Kudron (Csákvári, 46.), Németh (Tóth, 80.), Czöndör (Kovács, 80.), Rózsás, Horváth An., Potyi, Sipőcz (Takács, 57.)

Gólszerzők: Takács 60., Csákvári 62., Marton 65.

A vendégek a második játékrészben öt perc alatt eldöntötték a mérkőzés sorsát és megérdemelt győzelmet arattak.

A tabella állása, valamint a forduló teljes eredménysora az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)