2024.05.15., szerda  •  Zsófia, Szonja napja
Nyereményjáték: Nyerj egy cabriót!
Vármegyei I. osztály: hazai környezetben nyert rangadót a Király SE a Szarvaskend ellen, megálljt parancsolt a Celldömölk a Söptének

A Vasvár gólzáporos mérkőzésen tartotta otthon a három bajnoki pontot a Körmenddel szemben.

Ezúttal három mérkőzést rendeztek szombaton a megyei I. osztályú bajnokságban. A Király SE a Szarvaskendet fogadta, a két csapatot mindössze egy pont választotta el egymástól a tabellán a találkozó előtt. A Vasvár a Körmendet, a Söpte a Celldömölköt látta vendégül.

Király SE - Tannenbaum Kft. Szarvaskend SE 3-0 (3-0)    Szombathely, vezette: Németh

Király SE: Horváth Al. - Marton (Márfy, 77.), Takács, Fábián (Szabó, 65.), Németh (Kalmár, 77.), Czöndör, Kiss, Rózsás (Sipőcz, 77.), Horváth An., Csákvári, Potyi

Szarvaskend: Biró - Velekei L., Velekei B., Németh (Jóna, 46.), Tuboly, Tompa (Nagy, 70.), Kopfer, Wolf, Tóth, Kis-Nemes, Törő

Gólszerzők: Csákvári 10., Potyi 21., Rózsás 42.

A hazai együttes az első félidőben háromgólos előnyre tett szert, amit magabiztosan meg is tudott őrizni.

Vasvár VSE - Körmendi FC 5-3 (2-1)     Vasvár, vezette: Mórocz

Vasvár: Kántor - Pásztor, Bíró (Schermann, 56.), Sipos (Dávid, 56.), Vincze, Czövek (Réti, 85.), Elekes (Frigy, 79.), Péter (Németh, 85.), Horváth, Kónya, Tausz,

Körmend: Balogh - Holecz, Lakosi, Buti, Sály (Németh, 69.), Horváth, Sipos M. (Szijjártó Áb., 69.), Sipos B., Nagy, Zsoldos, Szijjártó Ár.

Gólszerzők: Czövek 14., Tausz 2 (44., 77.), Kónya 2 (50., 51.), ill. Sály 24., Sipos B. 2 (71., 89.)

Négy nyeretlen mérkőzés után nagy elánnal kezdett a hazai csapat, amely több kihagyott helyzet után végül a 14. percben meg is szerezte a vezetést. A folytatásban aztán egalizálni tudtak a vendégek, az újabb vasvári gólok azonban eldöntötték a mérkőzést. A vendégek nem adták fel egy percre sem, ennek köszönhető, hogy kétszer még ők is be tudtak találni.

Söpte SE - CVSE-Vulkánfürdő 1-3 (0-3)       Söpte, vezette: Vass

Söpte: Gadavics - Baranyai, Biró (Kondákor, 19.), Kovács, Joó, Koronczai, Vámos, Varga (Simon, 65.), Koszokovits (Rácz, 46.), Tamás (Hujber, 46.), Vargyas (Plajszer, 81.)

CVSE: Tóth - Marsai (Takács, 55.), Enyingi, Szuh (Huszár, 46.), Gaál, Zsoldos P. (Zsoldos D., 78.), Büki, Horváth, Berecz (Czinder, 87.), Keszei, Péter

Gólszerzők: Hujber 89., ill. Berecz 11., Horváth 12., Marsai 18.

A vendégek az első felvonásban 7 perc leforgása alatt eldöntötték a három pont sorsát.

A tabella állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Fotó: Király Sportegyesület

Nyereményjáték: nyerj egy kabriót!
Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)