2024.05.10., péntek  •  Ármin, Pálma napja
Vármegyei I. osztály: hazai környezetben nyert a Körmend és a Sárvár

A Szentgotthárd pontot csent a Király SE-től, de a Celldömölk és a Csákánydoroszló is döntetlent játszott egymással.

Április utolsó hétvégéjén sem volt megállás a vármegyei I. osztályú pontvadászatban, ahol szombaton ezúttal négy mérkőzés szerepelt a programban. A Szentgotthárd a Király SE-t fogadta, a Sárvár a hétközi kupamérkőzés után ezúttal a bajnokságban is a Söptével nézett farkasszemet. A Csákánydoroszló Celldömölkön, míg a Csepreg Körmenden vizitált.

Körmendi FC - Csepregi SE 2-1 (1-1)    Körmend, vezette: Boda

Körmend: Balogh - Holecz, Vilics, Péter (Kovács, 73.), Molnár, Pergel, Czene, Baumgartner, Sipos, Nagy, Zsoldos

Csepreg: Takács Kr. - Kótai, Koósz, Kossuth, Nika M. (Simon, 63.), Takács Ke., Nika B. (Törzsök, 81.), Nika Á., Németh (Balogh-Sövér, 63.), Lukács, Takács D.

Gólszerzők: Sipos 45., Kovács 79., ill. Nika Á. 9.

A találkozó elején ugyan a vendégek szerezték meg a vezetést, ám a körmendiek mindkét félidő hajrájában betaláltak és a maguk javára fordították az összecsapást.

Kiswire-Szentgotthárdi VSE - Király SE 0-0 (0-0)     Szentgotthárd, vezette: Mórocz

Szentgotthárd: Kapui - Sipos B. (Komáromi, 61.), Muzsi, Nagy, Mesics-Leiner (Horváth, 46.), Dancsecz, Laczó (Bedi, 74.), Gécsek, Sulics, Sipos G. (Korpics, 85.), Gyécsek (László, 61.)

Király SE: Szlámer - Karvalics (Sipőcz, 46.), Takács, Schimmer, Fábián (Horváth, 68.), Kudron (Szabó, 68.), Németh (Vilics, 80.), Halmosi, Csákvári, Potyi, Tóth (Vass, 72.)

A találkozón mindkét fél a biztonsági játékot helyezte előtérbe és abból próbált kontratámadásokat vezetni. Ezekből egyik, illetve, másik kapu előtt is adódtak lehetőségek. A Szentgotthárd, valamint a Király SE is tud a mutatottnál sokkal jobb játékot produkálni, mindent összevetve igazságos pontosztkozkodás született.

Sárvár FC - Söpte SE 5-0 (3-0)    Sárvár, vezette: Vass

Sárvár: László - Kovács, Könczöl (Németh, 46.), Szemes (Fülöp, 30.), Takács, Fider, Sinka, Tokaji, Varga, Vajda, Csonka (Horváth, 66.)

Söpte: Gadavics - Baranyai, Biró (Plajszer, 67.), Kovács, Szabella (Fogl, 46.), Kondákor, Koronczai, Vámos, Tamás, Vargyas, Rácz

Gólszerzők: Szemes 21., Varga 37., Takács 44., Fülöp 46., Németh 62.

A hazaiak már a találkozó elején támadólag léptek fel, a vezetést pedig a 21. percben egy átlövés hozta meg számukra. Ez még nagyobb lendületet adott a sárváriaknak, akik a szünetig még két szép akciót is góllal tudtak befejezni, így aztán 3-0-ról következhetett a folytatás. A második felvonás sem indult túlzottan jól a söpteiek számára, a 46. percben újfent beköszönt a vendéglátó, a 62. percben pedig kialakult a találkozó 5-0-s végeredménye. A Sárvár magabiztos győzelmet aratott, ám ezért komoly árral, sérülésekkel fizetett. A csapat jobbulást kíván valamennyi maródi játékosának.

CVSE-Vulkánfürdő - Csákánydoroszlói KSE 1-1 (0-0)       Celldömölk, vezette: Dr. Polgár

CVSE: Osvald - Enyingi, Szuh, Gaál, Keszei, Büki, Czinder (Gábor, 54.), Berecz, Németh, Szép (Marsai, 54.), Péter (Horváth, 54.)

Csákánydoroszló: Böröndi - Török (Márton, 84.), Takács M., Pandur (Urbán, 84.), Horváth, Dedics, Düh (Danyi, 89.), Albert, Takács Á., Sárközi, Beke (Szabó, 71.)

Gólszerzők: Gábor 69., ill. Düh 47.

A hazaiak a szezon leggyengébb játékát nyújtották, mely ezúttal egy pontra volt elegendő.

A tabella állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.