2024.05.15., szerda  •  Zsófia, Szonja napja
Vármegyei I. osztály: a Csákánydoroszló mentette meg a hazai csapatok becsületét, kilencig jutott a Sárvár

A Táplán a Csepreg, a Haladás a Rábapaty otthonában aratott győzelmet, a Vép és a Szentgotthárd viszont nem bírt egymással.

Ezúttal öt pályán pattogott a labda a megyei I. osztályú bajnokság 9. fordulójában. A listavezető Haladás Rábapatyra, a Táplán Csepregre látogatott, a Vép a Szentgotthárddal mérkőzött. A két újonc egyaránt pályára lépett: a Nádasd a Sárvárt, a Csákánydoroszló a Büköt fogadta.

Csepregi SE - Vasi Bádogos Kft. Táplán SE 2-4 (1-1)      Csepreg, vezette: Szabó III.

Csepreg: Takács Kr. - Kótai, Koósz, Kossuth, Nika M. (Törzsök, 92.), Simon, Balogh-Sövér, Nika B., Németh (Nika Á., 92.), Lukács, Takács D. (Kurucz, 87.)

Táplán: Gyécsek - Kiss (Németh, 66.), De Paula, Gombos, Rosner, Dvorschák, Polgár, Markó, Fazekas, Polyák, Szakály (Fürdős, 82.)

Gólszerzők: Lukács 13., Koósz 91., ill. Fazekas 29., Gombos 76., Rosner 2 (78., 81.)

Az első félidőt finoman fogalmazva is félgőzzel kezdték a csapatok, nem volt túl nagy iram, a nagyobb helyzetek a Csepreg előtt adódtak. Lukács József révén sikerült is megszereznie a vezetést a házigazdának, erre viszont még a szünet előtt válaszolt a Bük Fazekas Norbert révén, 1-1-ről jöhetett a folytatás. A második felvonásban sok hibával, enerváltan játszottak a hazaiak, két megingás után a Táplán megszerezte a második, harmadik gólját is, majd miután kinyílt a Csepreg, negyedszer is betaláltak. A házigazda erejéből már csak a szépítésre futotta, a vendégek 4-2-es győzelmet arattak.

Alpok Zirkon Vép VSE - Kiswire-Szentgotthárdi VSE 2-2 (1-2)     Vép, vezette: Bíró

Vép: Bezdi B. - Baranyai K., Baranyai N. (Takács Á., 46.), Bezdi Sz., Niksz, Illés (Mercs, 81.), Tama, Szendrődi, Balikó, Takács M., Balikó M. (Beke, 46.)

Szentgotthárd: Kapui - Sipos B., Mesics-Leiner, Osvald, Nagy, Takács (Korpics, 85.), Dancsecz, Laczó, Gécsek (Sipos G., 24.), Sulics, Gyécsek (László, 67.)

Gólszerzők: Niksz 4., Balikó D. 82., ill. Nagy 2., Takács 5.

Ellentétes félidőt produkáltak a csapatok, az első játékrészben a Szentgotthárd, a másodikban pedig a Vép akarata érvényesült. A játék képe alapján igazságos döntetlen született.

Rábapatyi KSK - Szombathelyi Haladás Kft. 2-5 (0-0)     Rábapaty, vezette: ifj. Bohács

Rábapaty: Király - Bakonyi (Zeke, 84.), Gosztolya (Mesterházy, 84.), Csupor, Nardai, Kovács, Németh (Piros D., 58.), Ódor, Horváth R. (Dugovics, 58.), Piros P. (Horváth B., 84.), Józsi

Haladás: Kostyák - Kovács (Stefanich, 80.), Horváth, Bolla (Smeringa, 72.), Pruska (Kopácsi, 72.), Mozsár (Bonyhárd, 80.), Frák, Katona, Zsédely, Takács-Földes (Stifter, 80.), Baján

Gólszerzők: Zeke 87., Kovács 90., ill. Katona 2 (48., 51.), Baján 63., Takács-Földes 64., Kopácsi 74.

Az éllovas Haladást látta vendégül a Rábapaty csapata. Az első félidőben a vendégek irányítottak, a hazaiak azonban fegyelmezetten védekeztek, amiből szép kontratámadásokat is tudtak vezetni. A 0-0-s félidő után egy fejest követően a szombathelyiek szerezték meg a vezetést, majd nem sokkal később szintén fejjel vették be a rábapatyi kaput és megduplázták előnyüket. A vendégek a hátralévő időben még háromszor eredményesek tudtak lenni, majd a hazaiak a hajrában két gólt ugyan szereztek, ám ez csak arra volt elég, hogy szorosabbá tegyék a találkozót végét.

Horváth Ranch Kft. Nádasd KSE - Sárvár FC 0-9 (0-5)    Nádasd, vezette: Imre

Nádasd: Szabó - Pálmai, Péter, Varga (Zsoldos, 46.), Németh B., Major (Németh D., 65.), Dudás, Kardos, Meskó, Balogh (Cservék, 46.), Burka (Mesics, 42.)

Sárvár: Dénes - Németh (Biró, 70.), Fülöp, Szemes, Ódor (Vass, 46.), Fider, Horváth (Tokaji, 60.), Sinka (Takács, 60.), Vajda, Tóth, Csonka

Gólszerzők: Fülöp 2 (5., 82.), Horváth 19., Sinka 24., Fider 37., Szemes 42., Tokaji 2 (70., 90.), Takács 87.

Megérdemelten vitte el a három pontot a végig mezőnyfölényben és kombinatívan futballozó vendégegyüttes a mélyen tudása alatt futballozó hazai alakulattól.

Csákánydoroszlói KSE - Büki TK 2-0 (1-0)     Csákánydoroszló, vezette: Sebesi

Csákánydoroszló: Tóth - Sáfár (Beke, 46.), Török, Pandur, Dudás (Düh, 78.), Dedics, Sárközi, Albert, Takács Sz., Németh (Márton, 87.), Takács Á.

Bük: Kamondi - Kovács R. (Szabó, 73.), Fehér (Tóth B., 46.), Tóth, Wágner, Kovács Z. (Tóth R., 83.), Bősze, Tóth K. (Simon, 73.), Németh, Czingráber, Kovács Á. (Lang, 63.)

Gólszerzők: Dedics 12., Düh 87.

Kiállítva: Bősze 85. (Bük)

A hazai csapat - melyben mindenki jó teljesítményt nyújtott, de külön ki kell emelni kapusukat, Tóth Benjámint, aki oroszlánrészt vállalt a sikerből - sok helyzetet kidolgozva, magabiztosan tartotta otthon a három bajnoki pontot.

A tabella, valamint a forduló teljes eredménysora az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)