2024.05.25., szombat  •  Orbán napja
Utolsó felkészülési találkozóján is nyert a Falco

A szombathelyiek csütörtök este zárt kapus mérkőzésen győzték le a ZTE együttesét.

ZTE - Falco-Vulcano Energia KC 78 - 85 (13-27, 22-16, 22-20, 21-22)

Utolsó előkészületi mérkőzését vívta a Falco csütörtökön a Zalaegerszeg otthonában. Mivel egyik klub sem lép pályára a bajnokság első fordulójában, a csapatok úgy döntöttek, egymással mérkőznek meg az utolsó felkészülési találkozón.

A sárga-feketék honlapjának beszámolója szerint Gasper Okorn vezetőedző ezúttal nem számíthatott DeQuon Lake-re apróbb sérülés miatt. Már az első negyedben dominált a vendég együttes és szervezett védekezésének is köszönhetően tizennégy pontos előnyre tett szert az első játékrész végére (13-27). A második felvonásban aztán éledezni kezdett a ZTE, ennek eredményeképp nyolc pontra zárkóztak, de még mindig őrizte előnyét a szombathelyi együttes (35-43). A harmadik és a negyedik negyed is kiegyenlítettebb küzdelmet hozott már, de a különbséget nem tudták csökkenteni a hazaiak, a találkozót hét ponttal, 78-85-re a Falco nyerte.

Gasper Okorn együttese október 7-én kezdi meg bajnoki szereplését az Atomerőmű vendégeként.