2024.05.18., szombat  •  Erik, Alexandra napja
Tovább menetel a Falco, ezúttal a ZTE vérzett el az Aréna Savariában

Milos Konakov legénysége végig vezetve 94-80-as győzelmet aratott a szomszédvári rivális ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A 10. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - ZALAKERÁMIA ZTE KK 94-80  (23-17, 22-16, 22-20, 27-27)

Szombathely: Pot 13, Kovács B. 4,Brown 15/12, Tiby 14/6, Keller Á. 8/6. Cserék: Perl 15/3, Cowels 8/6, Krivacevic 6, Barac 11, Verasztó -, Takács -, Sövegjártó -

Zalaegerszeg: Smith 14, O'Reilly 8/3, Polster -, Rakicevic 15/9, Ostojic 17/6. Cserék: Trice 14/3, Szalay -, Keller I. 6, Zsíros -, Csuti 6, Németh -

Edző: Sebastjan Krasovec

Szomszédvári derbi előtt állt a Falco kosárlabdacsapata, amely szombat délután a ZTE együttesét fogadta az M4 Sport kamerái előtt. A szombathelyiekhez hasonlóan a zalai gárda is jó formában várta az összecsapást, mert bár az előző játéknapon vereséget szenvedett a Szolnoktól, előtte öt mérkőzésen nem talált legyőzőre.

Keller Ákos-pontokkal indult a találkozó, majd Ostojic révén tudott felelni a vendég alakulat. Pot középtávolról, Rakicevic és Brown közelről volt eredményes (6-4). Ostojic egyenlített, majd Pot előbb egy duplát majd egy 2+1-et szerzett, Tiby pedig két büntetőt dobott be, ismét Ostojic volt az, aki magára vállalta a pontszerzés terhét a vendégektől (13-9). Pot 4/4-el és 9 ponttal hozta le az első hat percet, a ZTE védelme nem találta rá az ellenszert, majd Cowells dobta be az első hazai triplát, így kilenc pontos különbségnél érkezett az első vendég időkérés. A játékmegszakítás után Rakicevic talált tiszta dobóhelyzetet a “körte” tetején, nem is hibázott (18-11). Perl találta meg egy gólpasszal Baracot, Csuti hozta picit közelebb a Zalaegerszeget. Keller Iván faultja után Barac hagyott egy pontot a vonalon, Csuti szerzett újabb két pontot. Cowells büntetőzött hibátlanul, hasonlóan tett Smith is a másik oldalon, az ő kosarai zárták a negyedet, amely 23-17-es eredménnyel zárult.

A második etap Trice és Csuti kosaraival kezdődött, két pontra jött fel a ZTE, ám ezt követően Perl dobott be két büntetőt, majd két tempót, így újra levegőhöz jutott a Falco (29-21). Kovács kosara után tízre hízott a különbség,ami zalai időkérést eredményezett. Trice próbálta felrázni az övéit gyors négy ponttal, de Brown hármasa kicsit lehűtötte a kedélyeket, sőt, mi több Pot passza után még egyet elsüllyesztett. Ha egy üzlet beindul, minden összejön, Keller a harmadik szombathelyi hármast is bedobta a negyedben. A triplaesőt Ostojic szakította meg egy ponttal (40-26, ez azonban sem a Falco, sem pedig Zach Brown kedvét nem vette el, újabb triplája után O’Reilly szerezte meg első kosarát, majd távolról is beköszönt. A félidő utolsó másfél percében Pot tört be két pontért, aztán Ostojic törte fel a Falco védelmét, ő érte el elsőként a 10 pontos határt a vendégektől, harmadikként a mezőnyből Brown és Pot után. A félidőben már több kosár nem esett, így 12 pontos előnnyel mehetett szünetre a szombathelyi gárda, 45-33 állt az eredményjelző táblán.

Pontszegényen folytatódott a mérkőzés, a második félidő első két percében mindössze két kosár született, Ostojic kettesére Keller Ákos egy triplával válaszolt. Tiby is kintről célzott hibátlanul, Ostojic zsákolt nagyot a másik palánknál. Cowells hármasa már a nyolcadik volt a mérkőzésen, Trice triplája viszont csak a második volt a vendégektől (54-40). Brown egy büntetőt dobott csak be, Perl passzával Tiby szerzett könnyű két pontot, Rakicevic egy nehéz triplát értékesített. Barac csak úgy mint Perl Tiby-t találta meg, amiótán Krasovec mester időt kért. Használt a szünet, Keller Iván és Trice lopta közelebb a ZTE-t, Perl viszont szép duplát dobott be. A folytatásban Barac és O’Reilly kosárváltása következett, majd ismét a zalaegerszegi légiós tett egy pontot a közösbe. Krivacevic támadólepattanó után harcolt ki egy faultot, mindkét büntetőjét a helyére küldte, Rakicevic negyedbeli második hármasát dobta be. A játékrész Perl pontjaival fejeződött be, 67-53-ról várták a csapatok a záró etapot.

Keller Iván próbálta megindítani a nagy rohamot a vendégeknél, akik az utolsó szalmaszálba próbáltak kapaszkodni. Trice és Rakicevic egy-egy triplával járult ehhez hozzá, közben Krivacevic szerzett 4 pontot a Falconak. A ZTE-nek lehetősége volt még közelebb kerülni a hazaiakhoz, végül mégis Brown dobott egy újabb hármast. Pot révén már tizenöt volt közte, Smith 2+1-es akciót mutatott be (76-64). Barac dobott be két büntetőt és egy középtávolit, Trice robogott végig egy ziccerig a túloldalon, majd Smith tett hozzá kettőt pontjai számához. Barac is átlépte a 10 pontos határt Keller Ákos gólpasszából, az utolsó négy perchez érve így eldőlni látszott a győzelem sorsa. Ostojic 2+1-e után volt lehetősége bemenni tíz alá a ZTE-nek többször is, ám végül Perl büntetői következtek. Smith az utolsó negyedre kapta el a fonalat, újabb 2+1-ével 10 pont volt a differencia, egészen Tiby két büntetőjéig. Az utolsó két percre kérdés már nem maradt, a Falco 94-80-as sikerével 9-1-re javította a mérlegét, míg a ZTE sorozatban második vereségét szenvedte el.

A sárga-feketék következő mérkőzésükön ismét hazai környezetben lépnek pályára, szerdán a Tofas Bursa együttesét fogadja a csapat a Bajnokok Ligájában.

Savaria Fórum 33. évfolyam 19. szám - 2024.05.17.