2024.05.12., vasárnap  •  Pongrác napja
SZKKA: Remek második félidő, újabb két pont

A női NB/I B-s kézibajnokság 5. fordulójában Vida Gergő alakulata Gyálon szerepelt. A 40. percig tartották a lépést a hazaiak, utána viszont elhúztak Kulcsárék, és magabiztos győzelmet arattak.

Pődör Blanka volt először eredményes, aztán sorra jöttek a vendéggólok: a 6. percben már 5-2-re vezettek Vida Gergő tanítványai. Maradt a két-három találatos differencia, a Tempo nem tudott közelebb zárkózni (7. p.: 3-6). A védekezés egyik oldalon sem állt össze, így a 12. percre 7-9 állt az eredményjelzőn.

A 16. percben elléptek a szombathelyiek először a meccsen néggyel (8-12), jött is a hazai időkérés. A folytatásban mindkét oldalon sok-sok hiba csúszott a játékba, a 28. perben Vida Gergő is magához rendelte alakulatát. A szünetre 17–18 állással vonulhattak a csapatok.

A 32. percben Orell révén egyenlített a Tempo, sőt, a vezetést is átvette a narancssárga-fekete gárda.  Akadozott a vasiak támadójátéka, 14 perc alatt mindössze háromszor voltak eredményesek Varga Nikiék. Fej-fel mellett haladtak a csapatok (36. p.: 20-20), aztán a házigazda tudott újítani (39. p: 23-21) – Vida Gergő ismét időt kért.

Az egyperces szünet után az SZKKA gyorsan fordított (41. p.: 23-24), de a Tempo részéről megint volt válasz. A hajrára ismét a vendégeknél volt az előny (47. p.: 26-29), Christe fontos hetest védett. Az utolsó tíz percre már eldőlt a két pont sorsa (27-32), Szmolekék végül megérdemelten nyertek.

Tempo KSE – SZZKA 30 - 39 (17-18)
SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok)  - Pődör R. 6, Wutschi 1, Pálffy 5, Kulcsár 3, Pődör B. 10,  Dombi, Varga 1, Szeberényi 2, Szmolek 7, Böhm, Balogh, Kazai 4, Gönczöl. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)