2024.05.16., csütörtök  •  Mózes, Botond napja
Nyereményjáték: Nyerj egy cabriót!
Haladás: Győztes hazatérés

A Merkantil Bank Liga 9. fordulójában játszotta első mérkőzését a Hali Szombathelyen a gyepcsere miatt. A Rohonci úton a vasiak 2-1-re verték a Soroksárt.

Negyed év elteltével léphetett pályára a gyepcsere miatt a Rohonci úton a Szombathelyi Haladás. A meccs elején Jagodics Márkot és Doktorics Áront köszöntötte Séllei Árpád ügyvezető: Jagó 150-szer, Doki századszor lépett pályára Hali-mezben a közelmúltban.

A meccs 2. percében Drgóner és Doktorics ütközött, ápolni kellett mindkét futballistát. A 7. percben előkerült a sárga lap: Csernik elveszítette a labdát, majd lebirkózta Hajdút. Az meccs elején sok volt a fault, alig alakult ki folyamatos játék. A 8. percben újabb ápolás, ezúttal Pintér Filip és Kékesi fejelt össze.

Az első negyed óra helyzet nélkül telt el, a labdát többet birtokolta a házigazda, de a mezőnyben zajlott a játék – rengeteg hibával. A 17. percben Zvekanov is lapot kapott, ez is jogosnak tűnt.

A 21. percben megszerezte a vezetést a Haladás! Kékesi adott haza röviden, a labdára lecsapott Pintér Filip, majd jobbról jobbal a kivetődő Holczer mellett a jobb alsóba gurított (1-0)! Ez annyira nem volt bent a játékban...

A 31. percben Szakály végzett el szabadrúgást, de 26 méterről fölé durrantotta a labdát. A Haladás volt a motiváltabb, a szurkolók ezt honorálták is – folyamatosan buzdították a csapatot. A 33. percben Rácz veszélyeztetett: 28 méterről, balról lőtt, a labda alig kerülte el a bal kapufát.

A 37. percben növelhette volna előnyét a zöld-fehér gárda, de Rácz 14 méterről leadott lövése után Holczer bravúrral szögletre ütötte a labdát. A 40. percben a soroksáriak előtt is adódott lehetőség: Katona 10 méterről, jobbról lőtt, Pálfi azonban leért, és magabiztosan hárított. A 42. percben Doktorics adott be balról, Pintér csak csúsztatni tudott, így Holczer védett. A játékrész hajrája izgalmasabb volt, igaz, nem volt magasan a mérce…

A szünetben maradt az 1-0, a Hali akarta jobban a sikert, a vendégek nem jelentettek veszélyt a szombathelyiek kapujára.

Hatalmas soroksári lehetőséggel kezdődött a második félidő: a leshatáron kapott indítást Lovrencsics, a csatár azonban ahelyett, hogy rávezette volna a labdát Pálfira, érthetetlen módon balra passzolt, Varga azonban kisodródott, így odalett a helyzet.

A második félidőt jobban kezdte a sárga-fekete együttes, a Hali lestaktikája nem igazán működött, egyre gyakrabban jutottak el Lovrencsicsék Pálfi kapujáig. Egész élvezetes lett a meccs, a Haladás ment a második gólért, az 55. percben Horváth Rajmund lőhetett 13 méterről, jobbról, de a labda fölé szállt.

Egy óra elteltével változtatott Jovics mester is, érkezett Katona és Simut. Továbbra is sok volt a fault, nem kímélték egymást a játékosok. Farkas játékvezető pedig valóban mindent is lefújt. Kivéve a 66. percet, amikor is Ráczot tüntették el a soroksári védők a 16-oson belül… Voltak indulatok bőséggel, a 67. percben Lipcsei Péter, a vendégek vezetőedzője is sárgát kapott.

A 69. percben Jagodics gondolt egy merészet, 26 méterről tüzelt, de Holczer védte a kapu közepébe tartó labdát.

A 72. percben kiegyenlített a Soroksár. Lovrencsics ugratta ki a leshatáron Vargát, aki átvette a labdát, majd 12 méterről Pálfi mellett a kapu közepébe lőtt (1-1).

A 75. percben megszerezhette volna a vezetést a Haladás, ám Csernik egy szép csel után középről, 10 méterről a jobb kapufát találta telibe. Ez nagy ziccer volt!

Egyre durvább lett a mérkőzés, percenként állt a játék. A 81. percben újra megszerezte a vezetést a Hali. Katona harcolt meg egy labdáért, Cserikhez passzolt, ő pedig jobbra, Simut elé tálalt: a jobbszélsőnk 15 méterről lőtt, a labdába Holczer ugyan beleért, de az a kapu közepében kötött ki (2-1)!

Maradtak izgalmak a hajrára, a Soroksár ment az egyenlítésért és a a vasiak sem álltak vissza. Farkas játékvezető 5 percet hosszabbított. A Haladás tartotta a labdát, és végül megérdemelten nyert.

SZOMBATHELYI HALADÁS–SOROKSÁR SC 2–1  (1-0)
Szombathely. Haladás Sportkomplexum, 1068 néző, vezette: Farkas Tibor (Szécsényi István, Szalai Dániel).
SZOMBATHELYI HALADÁS: Pálfi - Nyíri, Jagodics, Csonka, Doktorics – Szakály (Mohos 83.), Zvekanov (Heles 89.) - Horváth R. (Simut 62.), Rácz, Csernik (Ene 88.) – Pintér (Katona I. 62.). Vezetőedző: Aleksandar Jovic.
SOROKSÁR SC: Holczer - Kaján, Króner, Valencsik, Kékesi - Németh E. (Varga I., 31.), Vass Á. (Vogyicska 67.) - Dragóner F. (Korozmán 46.), Katona M. (Sipos 83.) , Hajdú (Varga Z. 46.) - Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter.
Góllövők: Pintér (21.), Simut (81.)illetve Varga (72.)

(Fotó: Nagy Jácint)

Nyereményjáték: nyerj egy kabriót!
Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)