2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Haladás: A hajrában ment el ezúttal is a meccs

A Merkantil Bank Liga 13. fordulójában a Pécs érkezett a Rohonci útra. A Hali sok helyzetet dolgozott ki, gólt mégis a baranyaiak lőttek a hajrában. Végeredmény: 0-1.

Jó iramban kezdődött a találkozó, hatalmas Hali-helyzetekkel! A 2. percben Csernik 16 méterről leadott lövése után csattant a labda a felső lécen. A 4. percben Doktorics szólója végén hatalmas helyzetből, 6 méterről a bal alsó sarok mellé gurított. Az 5. percben egy formás baloldali támadás végén ismét Csernik került ziccerbe, a középpályás egy csel után 10 méterről, középről tüzelt, a labda a jobb kapufát érintve hagyta el a játékteret.

Rendesen bekezdett a vasi együttes, simán vezethettek volna a mieink tíz perc után. Később rendezte sorait a piros-fehérben futballozó baranyai együttes, megpróbálták megtartani a labdát a vendégek, de veszélyt továbbra sem jelentettek Pálfi kapujára.

A 22. percben aztán Pécs helyzet: Szabó csapta be egy csellel Nyírit, 17 méterről, balról lőtt, a labda a felső lécről vágódott az alapvonalon túlra.

A félidő feléhez érkezve nem változott a játék képe: a Haladás birtokolta többet a labdát, a piros-fehérek kontrázni próbáltak. Küzdelmes meccset láthattak a szurkolók, egész jó volt az iram, igaz, sok hiba is becsúszott.

Fél óra elteltével kiegyenlítettebb lett a játék. A 35. percben óriási Hali ziccer maradt ki: Simut remekül ment el a jobb szélen, az alapvonalról centerezett, a labda túljutott Helesfayn, ám Csernik két méterről fölé pörgette a labdát. Egy percre rá Doktorics lépett ki a baloldalon, a kapus kijött elé, a Haladás középpályása így középre passzolt, de ott Rácz felszabadított.

A félidő hajrája egyértelműen a szombathelyieké volt, összességében már simán vezethettek volna Ráczék, ha jobban koncentrálnak a kapu előtt. A szünetre 0-0-ás állással vonultak a felek.

A második játékrészt hatalmas pécsi ziccerrel kezdődött: egy labdaszerzés után Takács ugratta ki Szabót, a szélső betört a 16-oson belülre, elfektette Nyírit, majd 7 méterről lőtt, Pálfi bravúrral szögletre ütötte a labdát. A 48. percben jött a válasz: Simut jobboldali beadására Pintér érkezett remek ütemben, ám 5 méterről fölé fejelte a labdát.

A hangulatra sem lehetett panasz, mindkét tábor végig buzdította az övéit. Az 59. percben Rácz jobboldali szöglete után Bolla fejelt 6 méterről, Helesfay bravúrral ütötte ki a jobb alsóba tartó labdát. Jöttek a cserék, a Haliban Tarján és Beronja érkezett a védelem két oldalára.

A vendégek is változtattak, az egykori Hali-játékos, Tóth-Gábor Kristóf is szerephez jutott. Jancsó és Horváth Rajmund is beszállt, Rácz és Simut ment le a 71. percben. A 72. percben a csereként beálló Harsányi lőtt 25 méterről, Pálfi biztosan védett. Az ellenakciónál Horváth Rajmund került ziccerbe, a támadó jobbról 10 méterről lőtt, Helesfayban azonban elakadt a labda.

A 74. percben Jancsó ment el a jobb szélen, középre ívelt, érkezett Doktorics, aki 7 méterről jobbal a bal kapufa mellé lőtte a labdát. A vasiak voltak aktívabbak, többet tettek a győzelemért a zöld-fehérek. Az utolsó negyed órára maradtak izgalmak, a Hali támadott többet, egyre veszélyesebben mentek előre Horváthék.

A 84. percben a semmiből szerzett vezetést a Pécs: egy nagybedobást röviden vágtak ki a hazaiak, Harsányi pedig 22 méterről balról a bal felsőbe csavarta a labdát (0-1). Ez nagyon nem volt benne a játékban...

A gól megfogta a Halit, mentek előre Doktoricsék, de hiányzott az ötlet a támadásokból. A 90. percben Csernik lőtt 16 méterről, de Helesfay magabiztosan védett.

A 92. percben Ene kapott piros lapot, miután felrúgta Harsányit. Húzta az időt a Pécs – az eredmény pedig már nem változott.

A helyzetek alapján a Haladás simán megnyerhette volna a meccset.

Szombathelyi Haladás – Pécsi MFC  0-1  (0-0)
Rohonci út, 1036 néző, vezette: Molnár (Vörös, Baghy).
Haladás: Pálfi – Nyíri (Beronja 63.), Ene, Csonka, Bolla (Tarján 63.)– Simut (Horváth R. 71.), Zvekanov, Rácz (Jancsó 71.), Csernik, Doktorics – Pintér (Katona 82.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics.
Pécs: Helesfay - Svedjuk, Rácz L., Krausz-Raul, Majnovics (Hadaró 81.) – Terbe, Takács Zs.– Bukovics (Bachesz 20.), Hudák, Szabó M. (Harsányi 68.) – Gyurkits (Tóth-Gábor 68.). Megbízott vezetőedző: Németh Zsolt.
Góllövők: Harsányi (84.)
Kiállítva: Ene (92.)

(Fotó: Nagy Jácint/archív)