2024.05.12., vasárnap  •  Pongrác napja
SZKKA: Több, mint tisztes helytállás a BL-induló, klasszisokkal felálló FTC ellen

A szombathelyiek 45 percig teljesen egyenrangú ellenfelei voltak a hazaiaknak, a végét azonban jobban bírta az Elek Gábor vezette Fradi, és tíz gólos győzelmet aratott a vasiak ellen.

FTC-Rail Cargo Hungaria - Szombathelyi KKA 36-26 (15-16)

Felkészülési mérkőzés, Elek Gyula Aréna, 400 néző

SZKKA: Tomasevics - Csire 1, Bandelier 5, Pődör 3, Horilszka 5, Agbaba 1, Orbán 1 Csere: Mayer 4, Horváth 3, Virág 2, Kozma 1, Tóth, Varga, Szendrei, Csapó.

A Sport TV kamerái előtt a Bajnokok Ligájában is induló FTC-Rail Cargo Hungaria vendégeként játszott felkészülési mérkőzést a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia NB I-es csapata.

Természetesen nem feltétlenül a vendégeknek állt a zászló, de rendkívül bátran kezdett az SZKKA. Csire Fanni az első percben a gólja után a nagy fájdalmakkal hagyta el a pályát, remélhetőleg nem súlyos a sérülése. Tomasevics remek védéseket mutatott be korábbi csapata ellen, de a 7. percben így is 5-3-ra vezetett a Fradi. A szombathelyi kapus újabb bravúrját egy szép támadás követte, melynek végén Gorilska talált be, majd Agbaba is beköszönt (7-6). Tomasevics pazar teljesítményének is köszönhetően Horváth Petra egyenlített, Bandelier bombájával pedig már a vasiaknál volt az előny a 15. percben, 8-9. A BL-induló Fradi nem igazán tudott mit kezdeni a vendégek szervezett, jó játékával, a 26. percben Pődör szemfüles góljával pedig már két gólos volt az SZKKA előnye, 14-12. Az első félidő második felében különösen jól muzsikált a szombathelyi hátsó alakzat, és 16-17-es SZKKA vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A második félidő elején előbb egalizált, majd átvette a vezetést a Ferencváros, azonban Gorilska büntetőjével ismét egyenlő volt az állás, 18-18. Felváltva estek a gólok, továbbra is egyenrangú ellenfele volt az SZKKA A Fradinak, sőt, a 40. percben ismét a vendégek vezettek. 20-22-nél az FTC trénere, Elek Gábor kért időt, és látta el instrukciókkal az övéit. Meg is lett az eredménye, hamar egyenlített a Fradi, majd a 45. percben már kettővel vezetett (25-23), ekkor pedig Marosán György rakta le az asztalra a T betűt. Az időkérés után könnyű gólokat kaptak a szombathelyiek, és szemmel láthatóan elfáradtak. Az utolsó 10-15 percben kijött a két gárda közötti különbség, mélyebb kerete miatt jóval frissebb volt a Fradi, amely így folyamatosan növelni tudta a különbséget. A vége tíz gólos különbség lett, 36-26-ra nyert az FTC.

Nem kell sokat várni a szombathelyiek következő mérkőzésére, Marosán György együttese ugyanis már holnap pályára lép, méghozzá a Sárvár Arénában 15 órától a másodosztályú Kispest csapata ellen.

Fotó: Mészáros D. Zsolt

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.