2024.05.13., hétfő  •  Szervác, Imola napja
SZKKA: Négyből négy!

A női kézibajnokság második vonalában az SZKKA hazai pályán fogadta a Szegedet. A 4. fordulóban sem hibázott Vida Gergő alakulata, magabiztos játékkal tartották itthon a lányok a két pontot.

Remekül kezdett a hazai együttes, az 5. percben 5-2-es állást mutatott az eredményjelző. Az SZZKA jó tempót diktált, Kazai rutinja pedig rengeteget számított támadásban (10. p.: 8-4). A következő perceket nagyon megnyomta a szombathelyi alakulat, így nem volt meglepő, hogy a szegediek edzője időt kért a játékrész felénél (16. p.: 14-6).

A Tisza-partiak ugyan próbáltak felzárkózni (21. 9.: 17-10), de nem jártak sikerrel: a szünetre tulajdonképpen eldőlt a két pont sorsa (23-15).

A fordulást követően is lendületben maradt a vasi gárda, Szmolek találatával a 33. percben először volt tíz közte (26-16). A különbség egyre nőtt, a vendégek mestere 33-19-nél, a 41. percben ismét magához rendelte tanítványait.

A hajrára ezúttal sem maradtak izgalmak: becsúszott ugyan néhány hiba, de a szegediek is rendre rontottak. Az SZKKA négy meccs után száz százalékos teljesítménnyel, a tabella éléről várhatja a folytatást.

SZKKA - PC Trade Szeged NKE   39-26   (23-15)
SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok) – Török, Pődör R.10, Wutschi 1, Pálffy 3, Kulcsár 4, Pődör B. 5, Dombi 4, Varga 2, Szeberényi 2, Szmolek 3, Böhm, Balogh 1, Kazai 4, Horányák. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: szombathelyikezlabda.hu)

Savaria Fórum 33. évfolyam 18. szám - 2024.05.10. (12. számú választókörzet)