2024.05.15., szerda  •  Zsófia, Szonja napja
Nyereményjáték: Nyerj egy cabriót!
SZKKA: Orosházi kirándulás

A Magyar Kupában sikerrel vette a 3. fordulót is a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia (SZKKA) együttese: a lányok 28-25-re nyertek Gárdonyban. Folytatás a bajnokságban ma délután Orosházán.

A bajnoki szünet alatt az SZKKA NB/I B-s együttesére fontos mérkőzés várt: a szombathelyiek a Magyar Kupában a Gárdony-Pázmánddal kerültek szembe a harmadik fordulóban. Az első játékrészben jószerivel el is dőlt a továbbjutás, Szmolekék nyolcgólos előnyt dolgoztak ki. A fordulást követően ugyan megpróbált felzárkózni a házigazda, végül három találat maradt a két alakulat között. Pődör Zoltán vezetőedző az első félidei játékkal maximálisan elégedett volt, ugyanakkor az utolsó negyed órában mutatott produktum már nem tetszett a trénernek. A végeredmény: Gárdony-Pázmánd NKK – Szombathelyi KKA 25-28 (10-18)
Magyar Kupa, III. Forduló, Gárdony, SZKKA: Christe, Fritz (kapusok), Kiskartali 1, Kulcsár 5, Pődör R. 5, Szmolek 5, Varga N. 4, Szendrei 5, Horváth A. 1, Tanaskovics 1, Biró 1, Török, Papp K. Vezetőedző: Pődör Zoltán.

A bajnokságban is folytatja a szereplést a vasi társulat: az SZKKA ma délután 5 órától az Orosháza vendége lesz. A házigazda 8 meccsen 7, Kulcsárék 7 találkozón 11 pontig jutottak. Jelenleg az NB/I B 2. helyén állnak Szendreiék – ez a pozíció feljutást ér majd a végelszámolásnál. A mieink jó passzban vannak, az első fordulóban szenvedték el eddigi egyetlen vereségüket.

(Fotó: szombathelyikezlabda.hu)