2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
SZKKA: Újabb erődemonstráció

A női NBI/B-s kézibajnokság nyolcadik fordulójában a SZISE ellen folytatta remek sorozatát az SZKKA.

A Pődör-testvérek találataival indult a találkozó, az 5. percben pedig már 6-2-es állást mutatott az eredményjelző. A listavezető magabiztosan játszott, a Szent István Egyetem együttese ugyan próbált zárkózni, de nem tudtak sokkal közelebb kerülni (10.p.: 9-6).

A szombathelyiek támadásban alig hibáztak, így a fővárosiak trénere a 14.percben, 13-7-es állásnál ki is kérte első idejét. Hiába, ugyanis Kazaiék nagy százalékban eredményesen értékesítették a ziccereiket, a játékrészész feléhez érve már hét volt közte (15. p.: 15-8)

A két pont sorsa már ekkor eldőlt, Dombiék szépen megszórták ellenfelüket. A 27. percben – először a meccsen - már tízzel mentek Kulcsárék (21-11), a szünetre pedig 25-14-gyel vonultak a felek.

A második félidőre sok izgalom nem maradt, a SZISE alakulatát felőrülték a hazaiak. Vida Gergő csapata szebbnél-szebb találatokat ért el, a szurkolók pedig hálásak voltak a remek teljesítményért.

Az SZKKA nyolc meccs után száz százalékos teljesítménnyel vezeti az NB/I B tabelláját.

SZKKA – SZISE-Bamba Marha  48-35  (25-14)
SZKKA: Csatlót, Christe (kapusok) – Pődör R. 9, Pálffy 5, Kulcsár 4, Pődör B. 9, Dombi 5, Horváth 3, Varga 3, Szeberényi 1, Szmolek 3, Böhm, Balogh 1, Kazai 5. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)

Savaria Fórum 33. évfolyam 16. szám - 2024.04.26.